Results for DM Junior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 09-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik | 2003 | 723 | 3:50.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:54.55 | |||||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 27.77 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 27.61 | 57.59 | 1:55.01 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 27.80 | 58.22 | 2:53.23 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 27.57 | 56.84 | 3:50.07 | ||||||
2 | Gentofte Damer 1 | 2003 | 717 | 3:50.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:56.02 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 27.92 | 58.22 | 58.22 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 27.23 | 56.67 | 1:54.89 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 28.09 | 58.33 | 2:53.22 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 27.87 | 57.46 | 3:50.68 | ||||||
3 | Sigma Piger A | 2003 | 701 | 3:52.47 | ||||||
Sigma Swim | 3:56.60 | |||||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 27.83 | 58.15 | 58.15 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 28.15 | 58.48 | 1:56.63 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 27.30 | 57.47 | 2:54.10 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 28.26 | 58.37 | 3:52.47 | ||||||
4 | Køge Damer 1 | 2003 | 696 | 3:53.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:55.96 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 27.76 | 57.38 | 57.38 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 27.13 | 56.46 | 1:53.84 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 26.97 | 57.58 | 2:51.42 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 28.60 | 1:01.61 | 3:53.03 | ||||||
5 | Vejle Piger 1 | 2003 | 676 | 3:55.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:51.21 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 27.78 | 57.59 | 57.59 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 28.27 | 59.00 | 1:56.59 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 28.14 | 59.34 | 2:55.93 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 28.26 | 59.35 | 3:55.28 | ||||||
6 | Vat Cph Junior Piger 1 | 2003 | 675 | 3:55.34 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:57.40 | |||||||||
Schastine Tabor | 2005 | 28.06 | 57.97 | 57.97 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.35 | 57.91 | 1:55.88 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 28.65 | 1:00.34 | 2:56.22 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 27.71 | 59.12 | 3:55.34 | ||||||
7 | Kalundborg Piger | 2004 | 671 | 3:55.89 | ||||||
Kalundborg SK | 4:01.24 | |||||||||
Caroline Holm | 2004 | 29.03 | 1:00.20 | 1:00.20 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 27.00 | 56.78 | 1:56.98 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 28.44 | 1:00.29 | 2:57.27 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 27.66 | 58.62 | 3:55.89 | ||||||
8 | Herlev Piger | 2003 | 663 | 3:56.80 | ||||||
Herlev Svømning | 3:58.64 | |||||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 28.01 | 58.51 | 58.51 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.33 | 57.30 | 1:55.81 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.04 | 1:00.57 | 2:56.38 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 28.63 | 1:00.42 | 3:56.80 | ||||||
9 | H2Odense Piger 1 | 2003 | 657 | 3:57.52 | ||||||
H2Odense | 4:01.28 | |||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 27.56 | 57.74 | 57.74 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.34 | 59.88 | 1:57.62 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 28.48 | 59.41 | 2:57.03 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 29.05 | 1:00.49 | 3:57.52 | ||||||
10 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 646 | 3:58.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:58.45 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 27.46 | 57.91 | 57.91 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 28.63 | 59.85 | 1:57.76 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 28.30 | 1:00.02 | 2:57.78 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 28.96 | 1:01.03 | 3:58.81 | ||||||
11 | Agf Piger 1 | 2003 | 643 | 3:59.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:02.66 | |||||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 28.05 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 29.06 | 1:00.40 | 1:57.87 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 28.46 | 59.44 | 2:57.31 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 29.56 | 1:01.97 | 3:59.28 | ||||||
12 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 641 | 3:59.52 | ||||||
Aarhus Swim | 4:00.95 | |||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 28.83 | 59.45 | 59.45 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 28.54 | 59.76 | 1:59.21 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.02 | 1:00.22 | 2:59.43 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.04 | 1:00.09 | 3:59.52 | ||||||
13 | Horsens Damer | 2003 | 627 | 4:01.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:04.77 | |||||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 28.65 | 59.72 | 59.72 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.24 | 1:00.45 | 2:00.17 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 28.98 | 1:00.92 | 3:01.09 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 27.90 | 1:00.16 | 4:01.25 | ||||||
14 | Gsc Piger | 2003 | 626 | 4:01.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.33 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.94 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 28.35 | 59.42 | 1:59.20 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 29.73 | 1:01.35 | 3:00.55 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 28.90 | 1:00.82 | 4:01.37 | ||||||
15 | Lyngby Chicas 1 | 2003 | 622 | 4:01.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:01.35 | |||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 29.19 | 59.99 | 59.99 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 29.02 | 1:01.22 | 2:01.21 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 29.27 | 1:00.93 | 3:02.14 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 28.75 | 59.74 | 4:01.88 | ||||||
16 | Helsingør 1 | 2003 | 619 | 4:02.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:01.18 | |||||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.60 | 59.28 | 59.28 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 28.37 | 59.79 | 1:59.07 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 28.88 | 1:00.29 | 2:59.36 | ||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 29.87 | 1:02.94 | 4:02.30 | ||||||
17 | Esbjerg 1 | 2004 | 615 | 4:02.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:02.79 | |||||||||
Søs Freund | 2004 | 28.71 | 59.74 | 59.74 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 28.74 | 59.56 | 1:59.30 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 29.81 | 1:02.33 | 3:01.63 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 28.77 | 1:01.17 | 4:02.80 | ||||||
18 | Sigma Piger B | 2003 | 608 | 4:03.77 | ||||||
Sigma Swim | 4:06.89 | |||||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 29.81 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 28.70 | 1:00.53 | 2:02.10 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 28.79 | 1:01.51 | 3:03.61 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 28.75 | 1:00.16 | 4:03.77 | ||||||
19 | Hvidovre Piger | 2003 | 606 | 4:04.03 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:04.93 | |||||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 29.28 | 59.98 | 59.98 | ||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 28.97 | 1:00.20 | 2:00.18 | ||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 29.18 | 1:01.35 | 3:01.53 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 29.69 | 1:02.50 | 4:04.03 | ||||||
20 | Hsk Junior | 2003 | 599 | 4:04.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.17 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 29.72 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 28.91 | 1:00.22 | 2:01.49 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:00.89 | 3:02.38 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 29.52 | 1:02.50 | 4:04.88 | ||||||
21 | Ssk Piger | 2005 | 598 | 4:05.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:05.84 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 29.86 | 1:02.37 | 1:02.37 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 28.65 | 1:00.46 | 2:02.83 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 1:02.89 | 3:05.72 | |||||||
Mette Holstein | 2005 | 28.45 | 59.37 | 4:05.09 | ||||||
22 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 598 | 4:05.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:07.78 | |||||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 29.34 | 1:01.44 | 1:01.44 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 29.16 | 1:01.22 | 2:02.66 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 29.20 | 1:01.32 | 3:03.98 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 29.43 | 1:01.15 | 4:05.13 | ||||||
23 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 595 | 4:05.55 | ||||||
Aarhus Swim | 4:08.68 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 29.87 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 30.06 | 1:03.38 | 2:04.60 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 29.16 | 1:00.43 | 3:05.03 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 29.15 | 1:00.52 | 4:05.55 | ||||||
24 | Vat Cph Junior Piger 2 | 2003 | 583 | 4:07.20 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:08.47 | |||||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.14 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 29.80 | 1:02.28 | 2:03.36 | ||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 29.80 | 1:02.28 | 3:05.64 | ||||||
Filippa Eiler | 2005 | 29.32 | 1:01.56 | 4:07.20 | ||||||
25 | Neptun Supergirls | 2004 | 582 | 4:07.27 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:09.15 | |||||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 28.54 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Thea Brøndum | 2004 | 31.44 | 1:06.48 | 2:06.21 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 28.57 | 1:00.24 | 3:06.45 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 28.46 | 1:00.82 | 4:07.27 | ||||||
26 | Kolding Piger 1 | 2004 | 574 | 4:08.37 | ||||||
Kolding SK | 4:09.08 | |||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.29 | 1:03.69 | 1:03.69 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 29.31 | 1:01.43 | 2:05.12 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 30.92 | 1:03.80 | 3:08.92 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 29.03 | 59.45 | 4:08.37 | ||||||
27 | Viborg 1 | 2003 | 574 | 4:08.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:05.99 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 30.01 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 29.08 | 1:01.54 | 2:03.09 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 29.83 | 1:03.10 | 3:06.19 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.80 | 1:02.25 | 4:08.44 | ||||||
28 | Vejle Piger 2 | 2003 | 571 | 4:08.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:05.89 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 30.02 | 1:02.78 | 1:02.78 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.53 | 1:01.43 | 2:04.21 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 29.03 | 1:01.15 | 3:05.36 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 30.43 | 1:03.55 | 4:08.91 | ||||||
29 | Lyngby Chicas 2 | 2003 | 570 | 4:09.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:10.11 | |||||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 29.38 | 1:01.38 | 1:01.38 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.14 | 1:01.17 | 2:02.55 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 31.07 | 1:03.55 | 3:06.10 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 29.95 | 1:02.98 | 4:09.08 | ||||||
30 | Delta Devils | 2003 | 554 | 4:11.44 | ||||||
DeltaSwim | 4:12.81 | |||||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 29.21 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 29.45 | 1:03.45 | 2:04.09 | ||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 30.15 | 1:03.99 | 3:08.08 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 29.98 | 1:03.36 | 4:11.44 | ||||||
31 | Søllerød Girls | 2004 | 534 | 4:14.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:10.54 | |||||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 30.16 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 29.71 | 1:02.26 | 2:04.59 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 31.07 | 1:05.07 | 3:09.66 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 31.16 | 1:04.83 | 4:14.49 | ||||||
32 | Farum Piger | 2003 | 520 | 4:16.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:21.86 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.72 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Maj Jensen | 2003 | 29.57 | 1:03.46 | 2:06.63 | ||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 30.67 | 1:05.67 | 3:12.30 | ||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | 30.84 | 1:04.41 | 4:16.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |