Results for Holdstævne Årgang (Øst)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim | 35.06 | 1:14.15 | 1:53.79 | 2:31.85 | |||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.48 | 1:15.64 | 1:56.36 | 2:36.39 | |||
3 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.89 | 1:16.97 | 2:00.13 | 2:40.90 | |||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.36 | 1:17.77 | 2:00.09 | 2:42.39 | |||
5 | Marius Mains | 2005 | GTI | 37.15 | 1:19.47 | 2:03.05 | 2:45.66 | |||
6 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim | 37.12 | 1:20.04 | 2:03.80 | 2:47.30 | |||
7 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim | 36.88 | 1:19.73 | 2:04.60 | 2:47.55 | |||
8 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 37.69 | 1:20.09 | 2:03.98 | 2:48.66 | |||
9 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.00 | 1:19.90 | 2:04.45 | 2:48.85 | |||
10 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | 1:22.26 | 2:05.96 | 2:50.63 | |||
11 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | 1:22.92 | 2:07.39 | 2:50.65 | |||
12 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.91 | 1:20.90 | 2:07.22 | 2:53.71 | |||
13 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.35 | 1:24.60 | 2:09.36 | 2:55.18 | |||
14 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.12 | 1:25.47 | 2:11.15 | 2:56.96 | |||
15 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.36 | 1:25.99 | 2:12.32 | 2:58.73 | |||
16 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.06 | 1:27.72 | 2:15.48 | 3:02.53 | |||
17 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.47 | 1:28.15 | 2:16.19 | 3:02.82 | |||
18 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.77 | 1:27.92 | 2:16.41 | 3:04.84 | |||
19 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.21 | 1:28.55 | 2:17.29 | 3:05.75 | |||
20 | Ib Fang Wang | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.54 | 1:32.10 | 2:24.63 | 3:16.42 | |||
21 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.28 | 1:31.61 | 2:23.80 | 3:16.66 | |||
22 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.89 | 1:34.64 | 2:27.54 | 3:19.89 | |||
23 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.63 | 1:38.67 | 2:33.43 | 3:26.79 | |||
- | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | SW 7.1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:14 |