Results for Sigma Speed Stævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 27.33 | ||||||
2 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.32 | ||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.07 | ||||||
- | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.36 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.59 | ||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.79 | ||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.91 | ||||||
5 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.61 | ||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.74 | ||||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.52 | ||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | ||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.35 | ||||||
10 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.54 | ||||||
11 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.69 | ||||||
12 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.74 | OD2 | |||||
13 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.59 | ||||||
14 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.80 | ||||||
15 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.05 | ||||||
16 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.00 | ||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.82 | ||||||
18 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.47 | OD2 | |||||
19 | Christian Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.31 | ||||||
20 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.84 | ||||||
- | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 31.47 | ||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 32.74 | OD1 | |||||
3 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.53 | ||||||
4 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.72 | ||||||
5 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.90 | ||||||
6 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.09 | ||||||
7 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | OD1 | |||||
8 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.16 | ||||||
9 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.12 | ||||||
10 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.95 | ||||||
11 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.47 | ||||||
12 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 42.43 | ||||||
13 | Oscar Robinson | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.42 | ||||||
14 | Storm Useinovski Krat | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.08 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.01 | ||||||
2 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.93 | ||||||
3 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 42.42 | ||||||
4 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.87 | ||||||
5 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.75 | ||||||
6 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.06 | ||||||
7 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.10 | ||||||
8 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 47.02 | ||||||
9 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.83 | ||||||
10 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 51.17 | ||||||
11 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 53.17 | ||||||
12 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 53.91 | ||||||
- | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | DW8.4 ESB 50m | |||||
- | Svend Buskov | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Nyhus | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.04 | ||||||
2 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.48 | ||||||
3 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.55 | ||||||
4 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.21 | ||||||
5 | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.11 | ||||||
6 | Julius Karl Johannsson | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:18 |