Results for Sigma Allerød Open 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 38.75 | 1:22.37 | |||||
2 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.96 | 1:22.76 | |||||
3 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.33 | 1:24.12 | |||||
4 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.28 | 1:25.17 | |||||
5 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.05 | 1:28.19 | |||||
6 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 42.85 | 1:30.45 | |||||
7 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.79 | 1:31.23 | |||||
8 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.37 | 1:31.89 | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.59 | 1:31.18 | |||||
2 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.43 | 1:35.67 | |||||
3 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 47.63 | 1:40.04 | |||||
4 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 47.27 | 1:41.35 | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.79 | 1:30.62 | |||||
2 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.95 | 1:30.84 | |||||
3 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.88 | 1:31.25 | |||||
4 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 43.73 | 1:31.86 | |||||
5 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 43.10 | 1:33.56 | |||||
6 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 44.73 | 1:35.08 | |||||
7 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 45.91 | 1:37.60 | |||||
8 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.12 | 1:39.56 | |||||
9 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 48.37 | 1:42.74 | |||||
10 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.92 | 1:42.85 | |||||
11 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 51.85 | 1:45.35 | |||||
12 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 49.94 | 1:46.33 | |||||
13 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.72 | 1:49.48 | |||||
14 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 52.12 | 1:55.55 | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim | 46.28 | 1:36.54 | |||||
2 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.31 | 1:44.27 | |||||
3 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 49.18 | 1:44.67 | |||||
4 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.70 | 1:44.95 | |||||
5 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim | 50.65 | 1:47.03 | |||||
6 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | 50.50 | 1:48.36 | |||||
7 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.32 | 1:48.47 | |||||
8 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.73 | 1:50.21 | |||||
9 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.53 | 1:50.63 | |||||
10 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | 54.99 | 1:52.11 | |||||
11 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.59 | 1:52.54 | |||||
12 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 54.81 | 1:57.11 | |||||
13 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 59.19 | 2:00.79 | |||||
14 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 59.82 | 2:02.18 | |||||
- | Josephine Madsen | 2009 | GTI | DSQ | SW7.6 50m | |||||
- | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 49.02 | 1:42.71 | |||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim | 48.23 | 1:45.31 | |||||
3 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim | 51.62 | 1:48.67 | |||||
4 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim | 53.85 | 1:49.70 | |||||
5 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim | 51.90 | 1:50.78 | |||||
6 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 53.14 | 1:52.24 | |||||
7 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim | 1:00.43 | 2:04.82 | |||||
8 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim | 57.93 | 2:05.35 | |||||
9 | Cecilie Grave | 2010 | Sigma Swim | 1:02.60 | 2:13.19 | |||||
10 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim | 1:05.37 | 2:18.58 | |||||
11 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.34 | 2:23.91 | |||||
- | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim | DSQ | SW7.6 v 25m | |||||
- | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim | DSQ | SW7.6 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:39 |