Results for Sigma Allerød Open 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Sigma Allerd Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stvne by | Allerd | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangr | Sigma Swim Allerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 31 januar 2020 |
Lb 36, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerd Svmmeklub | 30.24 | 1:03.55 | |||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 34.09 | 1:09.27 | |||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svmmeklub | 34.40 | 1:10.73 | |||||
4 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hrsholm Svmmeforening | 35.93 | 1:14.29 | |||||
- | Mert Kaya | 2001 | Kge Svmmeklub | 30.35 | 1:02.40 | EXTRA | ||||
Lb 36, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 36.59 | 1:15.96 | |||||
2 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 38.96 | 1:20.26 | |||||
3 | Johan Klitten | 2006 | Hillerd Svmmeklub | 39.15 | 1:22.08 | |||||
4 | Anton Magnussen | 2006 | Hrsholm Svmmeforening | 43.93 | 1:30.79 | |||||
5 | Emil Nissen | 2006 | Hillerd Svmmeklub | 46.81 | 1:37.72 | |||||
Lb 36, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Kge Svmmeklub | 34.40 | 1:10.37 | |||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | 34.49 | 1:10.80 | |||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 35.83 | 1:13.11 | |||||
4 | Magnus Gimsing hman | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | 36.66 | 1:16.36 | |||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 38.70 | 1:18.89 | |||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Kge Svmmeklub | 40.63 | 1:22.33 | |||||
7 | Nicolai stergaard Hansen | 2007 | GTI | 42.30 | 1:27.10 | |||||
8 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Kge Svmmeklub | 44.08 | 1:29.38 | |||||
9 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 43.59 | 1:30.47 | |||||
10 | Emil Schou | 2007 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 56.12 | 1:54.18 | |||||
Lb 36, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svmme Klub | 42.05 | 1:26.17 | |||||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Kge Svmmeklub | 42.50 | 1:26.20 | |||||
3 | Gustav Hrlykke | 2008 | Gentofte Svmme Klub | 42.43 | 1:27.24 | |||||
4 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svmme Klub | 43.60 | 1:30.35 | |||||
5 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 44.90 | 1:31.61 | |||||
6 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svmme Klub | 44.46 | 1:32.23 | |||||
7 | Johan Schrder | 2008 | Gentofte Svmme Klub | 45.85 | 1:32.33 | |||||
8 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svmme Klub | 46.75 | 1:35.15 | |||||
9 | Frey Egholm Hgh | 2008 | Sigma Swim | 1:42.10 | ||||||
9 | Mathias Drygaard | 2008 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 49.63 | 1:42.10 | |||||
11 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim | 51.31 | 1:43.20 | |||||
12 | Oliver Leicht | 2008 | Sigma Swim | 50.11 | 1:45.54 | |||||
13 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svmme Klub | 50.85 | 1:47.11 | |||||
Lb 36, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 11 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svmme Klub | 43.77 | 1:31.22 | |||||
2 | Oscar Kaiser Djrup | 2009 | Sigma Swim | 44.90 | 1:31.46 | |||||
3 | Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | Sigma Swim | 43.63 | 1:31.68 | |||||
4 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim | 45.70 | 1:31.78 | |||||
5 | Jonatan Thryse | 2009 | Slagelse Svmmeklub | 46.51 | 1:35.56 | |||||
6 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim | 46.02 | 1:37.76 | |||||
7 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerd Svmmeklub | 49.13 | 1:39.40 | |||||
8 | Mathias Ankjr Pedersen | 2009 | GTI | 50.51 | 1:41.75 | |||||
9 | Matthias Sveen | 2010 | Sigma Swim | 51.12 | 1:43.75 | |||||
10 | Sophus Raabymagle | 2010 | Sigma Swim | 1:44.91 | ||||||
11 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | GTI | 53.39 | 1:46.40 | |||||
12 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | GTI | 51.77 | 1:47.09 | |||||
13 | Sebastian Hjortflod Wedelheim | 2010 | GTI | 53.51 | 1:50.73 | |||||
14 | Jonas Szipli Pedersen | 2009 | GTI | 56.05 | 1:55.85 | |||||
15 | Magnus rum Bodal | 2010 | GTI | 59.58 | 1:56.97 | |||||
16 | Villads Fast Storgaard | 2010 | GTI | 55.64 | 1:59.65 | |||||
17 | Alfred Srensen Stage | 2010 | GTI | 56.99 | 2:00.19 | |||||
18 | Rasmus Kohave Srensen | 2010 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:01.14 | 2:01.60 | |||||
19 | Hugo Wendelboe Trde | 2009 | GTI | 58.23 | 2:04.13 | |||||
- | Cornelius Christian Klemmed Olsen | 2010 | GTI | DNS | ||||||
- | Semih Gven Karaibrahim | 2009 | GTI | DNS | ||||||
- | Emil Klinge Vlund Tmmerholt | 2010 | GTI | DSQ | SW6.4 75m | |||||
- | Henry Meinertz Friisager | 2010 | GTI | DSQ | SW6.4 50m EFB | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerd | Udskriftstidspunkt | 14:53 |