Results for Efterårsstævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 42.73 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.01 | ||||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 8.3 asynk ben 25m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 33.96 | ||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.47 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.45 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 35.85 | ||||||
5 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.66 | ||||||
6 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.10 | ||||||
7 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.53 | ||||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.59 | ||||||
9 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 42.31 | ||||||
10 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 42.60 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.56 | ||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.04 | ||||||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.29 | ||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.75 | ||||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.90 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.24 | ||||||
7 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.38 | ||||||
8 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.58 | ||||||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.60 | ||||||
10 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.73 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.30 | ||||||
2 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.88 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.91 | ||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.33 | ||||||
5 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.80 | ||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.85 | ||||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.12 | ||||||
8 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.99 | ||||||
9 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.05 | ||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:05 |