Results for Efterårsstævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 42.03 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 59.68 | ||||||
3 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.33 | ||||||
- | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 8.2 as arm 25m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 33.22 | ||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.34 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.33 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 36.78 | ||||||
5 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.77 | ||||||
6 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.80 | ||||||
7 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.18 | ||||||
8 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.53 | ||||||
9 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.59 | ||||||
10 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 41.65 | ||||||
12 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 42.31 | ||||||
13 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.42 | ||||||
14 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.59 | ||||||
15 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.97 | ||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 45.99 | ||||||
17 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 46.69 | ||||||
18 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.51 | ||||||
19 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 48.29 | ||||||
20 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.63 | ||||||
21 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 49.00 | ||||||
22 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.43 | ||||||
23 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 50.15 | ||||||
24 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 51.31 | ||||||
25 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.73 | ||||||
26 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.00 | ||||||
27 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.33 | ||||||
28 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.18 | ||||||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 8.2 br arm 42m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.18 | ||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | ||||||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.17 | ||||||
4 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.35 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.48 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.50 | ||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | ||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.66 | ||||||
9 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.85 | ||||||
10 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.97 | ||||||
11 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.39 | ||||||
12 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.81 | ||||||
13 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.64 | ||||||
14 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.69 | ||||||
15 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
16 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 35.74 | ||||||
17 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 36.07 | ||||||
18 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.11 | ||||||
19 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.17 | ||||||
20 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.42 | ||||||
21 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.53 | ||||||
22 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 37.38 | ||||||
23 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.38 | ||||||
24 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | ||||||
25 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 39.30 | ||||||
26 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.37 | ||||||
27 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.12 | ||||||
28 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 41.43 | ||||||
29 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.75 | ||||||
30 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.78 | ||||||
31 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.87 | ||||||
32 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 48.81 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.15 | ||||||
2 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.94 | ||||||
3 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.96 | ||||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.71 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.76 | ||||||
6 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.90 | ||||||
7 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.78 | ||||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.03 | ||||||
9 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.25 | ||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 32.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.36 | ||||||
12 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.71 | ||||||
13 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 34.30 | ||||||
14 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.75 | ||||||
15 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.92 | ||||||
15 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.92 | ||||||
17 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.94 | ||||||
18 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 35.25 | ||||||
19 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 37.02 | ||||||
20 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 37.39 | ||||||
- | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |