Results for Efterårsstævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.98 | 1:17.28 | 1:59.89 | 2:41.33 | |||
2 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 36.48 | 1:18.49 | 2:01.38 | 2:41.75 | |||
3 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 36.38 | 1:20.26 | 2:03.28 | 2:44.02 | |||
4 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.86 | 1:22.99 | 2:09.06 | 2:52.70 | |||
5 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 39.60 | 1:25.55 | 2:12.42 | 2:55.99 | |||
6 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.57 | 1:28.64 | 2:14.79 | 2:57.03 | |||
7 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 39.63 | 2:25.69 | 2:57.46 | ||||
8 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.04 | 1:27.50 | 2:15.47 | 2:59.72 | |||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.05 | 1:29.30 | 2:16.73 | 3:02.16 | |||
10 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 41.39 | 2:15.44 | 3:02.34 | ||||
11 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.28 | 1:31.65 | 2:21.63 | 3:06.36 | |||
12 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.48 | 1:29.11 | 2:20.15 | 3:06.37 | |||
13 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 43.66 | 1:32.93 | 2:20.25 | 3:06.40 | |||
14 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 44.53 | 1:33.59 | 2:22.17 | 3:08.37 | |||
15 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.96 | 1:30.09 | 2:21.21 | 3:09.49 | |||
16 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.55 | 1:34.88 | 2:25.28 | 3:11.23 | |||
17 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 44.19 | 1:34.92 | 2:25.77 | 3:12.18 | |||
18 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 43.74 | 1:32.52 | 2:24.86 | 3:17.64 | |||
19 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.71 | 1:35.67 | 2:29.06 | 3:19.37 | |||
20 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 41.53 | 1:30.53 | 2:20.80 | 3:20.69 | |||
21 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.85 | 1:41.53 | 2:35.11 | 3:25.49 | |||
22 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.63 | 1:41.22 | 2:37.11 | 3:26.25 | |||
23 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 47.13 | 1:40.60 | 2:36.59 | 3:28.56 | |||
24 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.76 | 1:40.28 | 2:37.03 | 3:30.91 | |||
25 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 46.30 | 1:44.72 | 2:41.15 | 3:37.23 | |||
26 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.55 | 1:46.42 | 2:43.92 | 3:39.84 | |||
27 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.88 | 1:56.53 | 3:00.57 | 4:04.59 | |||
- | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 |