Results for Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 602 | 25.52 | 53.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.40 | |||||||||
2 | Alexander Fenger | 1999 | 543 | 27.03 | 55.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 531 | 26.38 | 55.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 52.47 | |||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 521 | 26.79 | 55.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.26 | |||||||||
5 | Emil Kragh | 2001 | 490 | 27.30 | 57.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.76 | |||||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | 469 | 27.90 | 57.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
7 | Robert Versteegen | 2001 | 438 | 28.22 | 59.14 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 56.76 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 622 | 25.30 | 52.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 587 | 25.59 | 53.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 562 | 25.76 | 54.44 | |||||
H2Odense | 52.91 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 555 | 26.24 | 54.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 550 | 26.68 | 54.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 543 | 26.72 | 55.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 53.05 | |||||||||
7 | Rasmus Petersen | 2002 | 528 | 26.92 | 55.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.05 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 524 | 27.22 | 55.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.03 | |||||||||
9 | Andreas Kronborg | 2002 | 522 | 26.85 | 55.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.22 | |||||||||
10 | Malte Lyck Falk | 2003 | 519 | 26.97 | 55.90 | |||||
DeltaSwim | 55.10 | |||||||||
11 | Tobias Boström | 2002 | 508 | 27.39 | 56.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.13 | |||||||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | 505 | 27.19 | 56.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.36 | |||||||||
13 | Sander Linde | 2002 | 498 | 27.21 | 56.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
14 | Ole Hovmand | 2003 | 495 | 27.51 | 56.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.66 | |||||||||
15 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 493 | 27.37 | 56.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.30 | |||||||||
16 | Jonas Kjær | 2003 | 493 | 27.56 | 56.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
17 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 491 | 27.51 | 56.93 | |||||
H2Odense | 55.22 | |||||||||
18 | Victor Nygaard | 2003 | 490 | 27.45 | 56.98 | |||||
H2Odense | 55.73 | |||||||||
19 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 469 | 28.24 | 57.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.28 | |||||||||
20 | Oliver Hallenborg | 2002 | 460 | 27.78 | 58.21 | |||||
H2Odense | 59.45 | |||||||||
21 | Christian Johannesen | 2003 | 458 | 27.38 | 58.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
22 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 445 | 28.51 | 58.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 58.37 | |||||||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 427 | 29.21 | 59.67 | |||||
H2Odense | 57.56 | |||||||||
24 | Sophus Lund Øe | 2003 | 406 | 28.94 | 1:00.67 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:00.26 | |||||||||
25 | Tobias Svenningsen | 2003 | 404 | 29.33 | 1:00.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.99 | |||||||||
26 | Simon Sandal | 2003 | 401 | 28.52 | 1:00.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.93 | |||||||||
27 | Kasper Christiansen | 2003 | 391 | 29.03 | 1:01.43 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.58 | |||||||||
28 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 272 | 32.79 | 1:09.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.84 | |||||||||
- | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.62 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 534 | 26.63 | 55.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 53.71 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 511 | 27.26 | 56.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.53 | |||||||||
3 | Matti Andersen | 2005 | 470 | 28.05 | 57.80 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 459 | 27.57 | 58.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.91 | |||||||||
5 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 456 | 27.90 | 58.36 | |||||
H2Odense | 58.93 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 454 | 28.10 | 58.46 | |||||
Kolding SK | 58.60 | |||||||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | 448 | 29.03 | 58.71 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 57.12 | |||||||||
8 | Mads Iversen | 2004 | 438 | 28.39 | 59.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.38 | |||||||||
9 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 433 | 28.23 | 59.38 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 59.40 | |||||||||
10 | Nikolaj Jensen | 2004 | 418 | 28.05 | 1:00.07 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
11 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 409 | 28.83 | 1:00.54 | |||||
Kolding SK | 59.95 | |||||||||
12 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 408 | 28.89 | 1:00.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | 398 | 29.00 | 1:01.06 | |||||
Kolding SK | 59.41 | |||||||||
14 | Daniel Busk | 2005 | 397 | 28.84 | 1:01.14 | |||||
Kolding SK | 1:00.66 | |||||||||
15 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 393 | 28.96 | 1:01.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.38 | |||||||||
16 | Anders Mose | 2004 | 372 | 29.86 | 1:02.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.07 | |||||||||
17 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 353 | 30.02 | 1:03.54 | |||||
DeltaSwim | 1:06.25 | |||||||||
18 | Asger Als Olsen | 2004 | 349 | 30.53 | 1:03.80 | |||||
Kolding SK | 1:05.11 | |||||||||
19 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 348 | 30.60 | 1:03.86 | |||||
DeltaSwim | 1:01.95 | |||||||||
20 | Simon Kruse Holm | 2004 | 340 | 30.65 | 1:04.37 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
21 | William Romer Jørgensen | 2005 | 321 | 31.67 | 1:05.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:04.32 | |||||||||
22 | Rasmus Kabel | 2004 | 312 | 31.73 | 1:06.19 | |||||
Kolding SK | 1:05.46 | |||||||||
23 | Mads Kristensen | 2005 | 292 | 32.02 | 1:07.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:07.32 | |||||||||
24 | Andreas Bahnsen | 2005 | 284 | 31.91 | 1:08.35 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.66 | |||||||||
25 | Daniel Landbo | 2005 | 253 | 34.63 | 1:11.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.94 | |||||||||
26 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 241 | 34.06 | 1:12.19 | |||||
Kolding SK | 1:12.48 | |||||||||
27 | Patrick Dam Møller | 2005 | 236 | 35.56 | 1:12.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
28 | Mateusz Majewski | 2005 | 230 | 35.73 | 1:13.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
29 | Daniel Hornsá | 2004 | 210 | 34.47 | 1:15.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.35 | |||||||||
30 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 176 | 37.48 | 1:20.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
31 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 156 | 38.32 | 1:23.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.00 | |||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 58.53 | |||||||||
- | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.16 | |||||||||
- | Noah Brendholdt | 2004 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.73 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 360 | 30.30 | 1:03.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.16 | |||||||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 358 | 30.08 | 1:03.26 | |||||
DeltaSwim | 1:02.97 | |||||||||
3 | Søren Graul | 2007 | 350 | 30.24 | 1:03.73 | |||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:07.01 | |||||||||
4 | Mads Mølgaard | 2006 | 347 | 30.30 | 1:03.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.60 | |||||||||
5 | Christian N. Christensen | 2006 | 344 | 30.89 | 1:04.10 | |||||
Kolding SK | 1:04.65 | |||||||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | 338 | 30.46 | 1:04.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:03.78 | |||||||||
7 | Frederik Bisgaard | 2006 | 337 | 31.11 | 1:04.53 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
8 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 283 | 32.74 | 1:08.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.49 | |||||||||
9 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 269 | 33.38 | 1:09.58 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.73 | |||||||||
10 | Kasper Cludts | 2006 | 267 | 33.72 | 1:09.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.05 | |||||||||
11 | Sebastian Porsborg | 2007 | 263 | 34.12 | 1:10.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.19 | |||||||||
12 | Tobias Wemmelund | 2006 | 246 | 34.13 | 1:11.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.71 | |||||||||
13 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 242 | 33.67 | 1:12.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
14 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 229 | 34.84 | 1:13.40 | |||||
JGI Svømning | 1:13.17 | |||||||||
15 | Kasper Lisberg | 2007 | 227 | 35.55 | 1:13.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
16 | Alexandru Ignat | 2006 | 226 | 1:13.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
16 | Elliott Mitaine | 2006 | 226 | 35.45 | 1:13.69 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.63 | |||||||||
18 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 216 | 36.03 | 1:14.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
19 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 215 | 35.70 | 1:15.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
20 | Angus Halle | 2007 | 209 | 35.77 | 1:15.72 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
21 | Marcus Berg | 2007 | 206 | 37.77 | 1:16.06 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:28.59 | |||||||||
22 | David Hansen Hobolth | 2006 | 198 | 36.23 | 1:17.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.94 | |||||||||
23 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 195 | 37.40 | 1:17.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
24 | Magne Andersen | 2007 | 195 | 36.90 | 1:17.48 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
25 | Christian Christensen | 2007 | 183 | 36.64 | 1:19.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
26 | Tristan Bjerre | 2007 | 183 | 37.03 | 1:19.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.56 | |||||||||
27 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 174 | 38.16 | 1:20.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
28 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 173 | 38.04 | 1:20.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.39 | |||||||||
29 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 156 | 39.83 | 1:23.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.18 | |||||||||
30 | Jacob Landtved | 2006 | 153 | 40.71 | 1:23.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.85 | |||||||||
31 | Simon Juel | 2006 | 151 | 39.29 | 1:24.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.57 | |||||||||
32 | Bastian Ladekjær | 2007 | 139 | 40.20 | 1:26.73 | |||||
DeltaSwim | 1:28.28 | |||||||||
33 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 135 | 41.33 | 1:27.55 | |||||
DeltaSwim | 1:29.45 | |||||||||
34 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 134 | 43.06 | 1:27.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
35 | Marcus Rønning | 2006 | 109 | 42.41 | 1:33.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.25 | |||||||||
36 | Fedor Akulov | 2007 | 108 | 43.56 | 1:34.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.85 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 219 | 36.46 | 1:14.51 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 192 | 37.24 | 1:17.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
3 | Marius Lundsfryd | 2008 | 173 | 36.86 | 1:20.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.38 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 158 | 39.43 | 1:23.05 | |||||
DeltaSwim | 1:22.02 | |||||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 158 | 39.31 | 1:23.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
6 | Anes Hajrovic | 2008 | 144 | 38.51 | 1:25.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
7 | Simon Christensen | 2009 | 139 | 39.76 | 1:26.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.28 | |||||||||
8 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 113 | 43.10 | 1:32.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.84 | |||||||||
9 | Hektor Bjerre | 2008 | 107 | 42.10 | 1:34.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
10 | Alexander Breinholt | 2008 | 105 | 45.12 | 1:35.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
11 | Victor Thor Krøyer | 2008 | 99 | 42.79 | 1:37.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:34.75 | |||||||||
12 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | 81 | 46.59 | 1:43.45 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:49.25 | |||||||||
13 | Julius Schumann Thrane | 2008 | 76 | 50.18 | 1:45.64 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johannes Brixen | 2009 | 62 | 51.75 | 1:53.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 2:13.97 | |||||||||
15 | Darius Ignat | 2010 | 51 | 2:00.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:18.67 | |||||||||
16 | Benjamin Bijedic | 2008 | 50 | 55.58 | 2:01.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:57.17 | |||||||||
17 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | 49 | 55.48 | 2:02.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vincent James Brice | 2010 | 44 | 57.93 | 2:06.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.01 | |||||||||
- | Teodor Julius Psorn | 2010 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.48 | |||||||||
- | Søren Yde | 2009 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:21 |