Resultat för Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Rasmussen | 2000 | 547 | 1:05.26 | 2:20.70 | 3:45.38 | 4:47.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:41.16 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 546 | 1:03.48 | 2:17.27 | 3:41.55 | 4:48.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:37.70 | |||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 485 | 1:05.16 | 2:21.46 | 3:51.07 | 4:59.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:48.79 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 632 | 1:02.55 | 2:15.16 | 3:33.43 | 4:34.40 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | ||
Vejle Svømmeklub | 4:35.50 | |||||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 586 | 1:02.90 | 2:14.96 | 3:40.71 | 4:41.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:40.58 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 541 | 1:06.31 | 2:20.15 | 3:41.06 | 4:48.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:44.13 | |||||||||
4 | Ole Hovmand | 2003 | 479 | 1:05.46 | 2:22.79 | 3:51.71 | 5:00.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:55.74 | |||||||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 436 | 1:06.38 | 2:23.48 | 3:57.73 | 5:10.56 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:06.28 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 527 | 1:03.67 | 2:20.29 | 3:40.90 | 4:51.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:44.01 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | 427 | 1:05.02 | 2:29.65 | 4:01.39 | 5:12.59 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 5:26.49 | |||||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 351 | 1:07.88 | 2:41.03 | 4:17.06 | 5:33.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:35.89 | |||||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 349 | 1:15.55 | 2:41.54 | 4:19.25 | 5:34.25 | |||
DeltaSwim | 5:31.55 | |||||||||
5 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 345 | 1:13.09 | 2:39.48 | 4:22.15 | 5:35.76 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:46.76 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bisgaard | 2006 | 294 | 1:19.53 | 2:47.44 | 4:32.43 | 5:54.07 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:03.14 | |||||||||
2 | Kasper Lisberg | 2007 | 241 | 1:31.62 | 3:02.79 | 4:52.49 | 6:18.07 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Breinholt | 2008 | 130 | 1:47.69 | 3:42.55 | 6:02.82 | 7:44.29 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 |
Årg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 653 | 1:09.80 | 2:23.47 | 3:48.17 | 4:58.38 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||
JGI Svømning | 4:53.51 | |||||||||
2 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 562 | 1:10.31 | 2:30.61 | 4:00.81 | 5:13.67 | |||
Kolding SK | 5:20.16 | |||||||||
3 | Caroline Liboriussen | 2002 | 495 | 1:13.37 | 2:38.22 | 4:11.57 | 5:27.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:20.49 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 |
Årg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 605 | 1:11.67 | 2:32.23 | 3:54.30 | 5:06.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:09.84 | |||||||||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | 530 | 1:09.05 | 2:30.86 | 4:04.69 | 5:19.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:22.70 | |||||||||
3 | Anne Terp | 2004 | 453 | 1:15.46 | 2:43.69 | 4:18.25 | 5:36.93 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 5:31.16 | |||||||||
- | Ella Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:26.67 | |||||||||
- | Dicte Skov Forsberg | 2004 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 5:26.26 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 |
Årg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Kristensen | 2005 | 427 | 1:17.84 | 2:46.26 | 4:24.76 | 5:43.61 | |||
Kolding SK | 5:46.26 | |||||||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 419 | 1:21.68 | 2:45.36 | 4:28.50 | 5:45.82 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:44.15 | |||||||||
3 | Julie Merl Larsen | 2005 | 374 | 1:26.18 | 2:59.13 | 4:39.42 | 5:59.20 | |||
JGI Svømning | 6:05.66 | |||||||||
4 | Anna Dietrichsen | 2006 | 353 | 1:24.06 | 2:57.80 | 4:42.11 | 6:06.31 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Wesselhoff | 2006 | 250 | 1:31.70 | 3:17.70 | 5:22.67 | 6:50.70 | |||
Haderslev Svømme Klub | 7:19.23 | |||||||||
- | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 5:46.63 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 |
Årg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 434 | 1:18.14 | 2:46.55 | 4:24.57 | 5:41.85 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | 310 | 1:29.40 | 3:06.39 | 4:53.33 | 6:22.54 | |||
Kolding SK | 6:22.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 606 | 26.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.38 | |||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 585 | 26.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 494 | 28.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.31 | |||||||||
- | Mads Sørensen | 2001 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 577 | 26.68 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | |||||
Horsens Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 501 | 27.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.22 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 496 | 28.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
4 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 444 | 29.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
5 | Malthe Elkjær | 2003 | 444 | 29.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 441 | 29.19 | ||||||
H2Odense | 28.32 | |||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 422 | 29.62 | ||||||
H2Odense | 28.94 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 404 | 30.04 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.58 | |||||||||
9 | Rasmus Petersen | 2002 | 403 | 30.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
10 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 402 | 30.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
11 | Sander Linde | 2002 | 397 | 30.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.87 | |||||||||
12 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 368 | 30.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
13 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 346 | 31.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
14 | Christian Johannesen | 2003 | 319 | 32.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
15 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 318 | 32.54 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.28 | |||||||||
16 | Sune Schaarup | 2003 | 316 | 32.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
17 | Kasper Christiansen | 2003 | 290 | 33.55 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 59.58 | |||||||||
18 | Sophus Lund Øe | 2003 | 289 | 33.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
19 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 167 | 40.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 38.07 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 438 | 29.24 | ||||||
DeltaSwim | 29.63 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 396 | 30.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | 344 | 31.71 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.74 | |||||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | 343 | 31.72 | ||||||
Kolding SK | 33.28 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 315 | 32.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 310 | 32.83 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
7 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 306 | 32.94 | ||||||
Kolding SK | 32.26 | |||||||||
8 | Simon Kruse Holm | 2004 | 299 | 33.20 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
9 | Nikolaj Jensen | 2004 | 281 | 33.90 | ||||||
Aars Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
10 | Rasmus Kabel | 2004 | 273 | 34.25 | ||||||
Kolding SK | 34.51 | |||||||||
11 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 227 | 36.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.19 | |||||||||
12 | Alexander Mogensen | 2005 | 226 | 36.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.80 | |||||||||
13 | Andreas Bahnsen | 2005 | 223 | 36.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.55 | |||||||||
14 | Daniel Hornsá | 2004 | 178 | 39.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.70 | |||||||||
15 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 134 | 43.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.07 | |||||||||
16 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 127 | 44.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.12 | |||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 356 | 31.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.91 | |||||||||
2 | Søren Graul | 2007 | 302 | 33.11 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 35.88 | |||||||||
3 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 255 | 35.01 | ||||||
DeltaSwim | 34.72 | |||||||||
4 | Mads Mølgaard | 2006 | 243 | 35.56 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.25 | |||||||||
5 | Julius Schier | 2006 | 229 | 36.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.89 | |||||||||
6 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 226 | 36.43 | ||||||
JGI Svømning | 36.46 | |||||||||
7 | Tobias Wemmelund | 2006 | 218 | 36.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.10 | |||||||||
8 | Christian N. Christensen | 2006 | 204 | 37.72 | ||||||
Kolding SK | 43.21 | |||||||||
9 | David Hansen Hobolth | 2006 | 202 | 37.82 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.89 | |||||||||
10 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 202 | 37.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.43 | |||||||||
11 | Magne Andersen | 2007 | 191 | 38.54 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
12 | Tobias Damsgaard | 2006 | 189 | 38.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.95 | |||||||||
13 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 182 | 39.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.26 | |||||||||
14 | Alexandru Ignat | 2006 | 174 | 39.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
15 | Tristan Bjerre | 2007 | 169 | 40.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
16 | Marcus Berg | 2007 | 165 | 40.50 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 48.73 | |||||||||
17 | Marcus Diego Bach | 2006 | 153 | 41.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 144 | 42.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.88 | |||||||||
19 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 134 | 43.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.06 | |||||||||
20 | Bastian Ladekjær | 2007 | 134 | 43.40 | ||||||
DeltaSwim | 42.25 | |||||||||
21 | Simon Juel | 2006 | 131 | 43.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.38 | |||||||||
22 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 126 | 44.30 | ||||||
DeltaSwim | 47.16 | |||||||||
23 | Jacob Taudorf | 2007 | 119 | 45.13 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.51 | |||||||||
- | Anders Yde | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 53.01 | |||||||||
- | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.59 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | 160 | 40.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.77 | |||||||||
2 | Malthe Le Fevre | 2008 | 157 | 41.15 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 43.28 | |||||||||
3 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 152 | 41.55 | ||||||
DeltaSwim | 45.04 | |||||||||
4 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 150 | 41.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.61 | |||||||||
5 | Marius Lundsfryd | 2008 | 150 | 41.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.21 | |||||||||
6 | Anes Hajrovic | 2008 | 134 | 43.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.47 | |||||||||
7 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 130 | 43.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.58 | |||||||||
8 | Hektor Bjerre | 2008 | 127 | 44.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.44 | |||||||||
9 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 127 | 44.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.25 | |||||||||
10 | Johannes Ravn | 2008 | 102 | 47.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
11 | Rasmus Bjerre | 2008 | 95 | 48.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.82 | |||||||||
12 | Jacob Wemmelund | 2008 | 91 | 49.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.80 | |||||||||
13 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 89 | 49.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.58 | |||||||||
14 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 86 | 50.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 55.51 | |||||||||
15 | Victor Thor Krøyer | 2008 | 79 | 51.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.39 | |||||||||
16 | Berthram Byskov | 2009 | 75 | 52.50 | ||||||
DeltaSwim | 54.77 | |||||||||
17 | Johannes Brixen | 2009 | 71 | 53.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
18 | Julius Schumann Thrane | 2008 | 71 | 53.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | 70 | 53.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 55.44 | |||||||||
20 | Vincent James Brice | 2010 | 61 | 56.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Darius Ignat | 2010 | 58 | 57.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Benjamin Bijedic | 2008 | 56 | 57.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 58.45 | |||||||||
23 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | 53 | 58.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Søren Yde | 2009 | 46 | 1:01.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | 34 | 1:08.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
- | Teodor Julius Psorn | 2010 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 31.91 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 43.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 660 | 29.47 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Horsens Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 659 | 29.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | 554 | 31.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | 542 | 31.47 | ||||||
JGI Svømning | 31.62 | |||||||||
5 | Isabel Mass | 1998 | 511 | 32.10 | ||||||
JGI Svømning | 30.05 | |||||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 508 | 32.16 | ||||||
JGI Svømning | 32.36 | |||||||||
7 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 476 | 32.86 | ||||||
JGI Svømning | 30.80 | |||||||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 425 | 34.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
9 | Thilde Timmermand | 2002 | 416 | 34.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
10 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 411 | 34.51 | ||||||
H2Odense | 34.72 | |||||||||
11 | Trine Johansen | 2002 | 366 | 35.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.38 | |||||||||
12 | Signe Schwartz | 2002 | 349 | 36.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
13 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 347 | 36.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.99 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 31.91 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 43.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Jensen | 2003 | 574 | 30.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 568 | 30.98 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.22 | |||||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 555 | 31.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
4 | Marlene Reitan | 2003 | 545 | 31.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 532 | 31.67 | ||||||
H2Odense | 30.71 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 524 | 31.83 | ||||||
H2Odense | 31.32 | |||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 511 | 32.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
8 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 495 | 32.45 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.93 | |||||||||
9 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 480 | 32.77 | ||||||
H2Odense | 32.40 | |||||||||
10 | Kathrine Weide | 2004 | 474 | 32.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
11 | Caroline Madsen | 2004 | 471 | 32.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.22 | |||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 466 | 33.11 | ||||||
H2Odense | 31.49 | |||||||||
13 | Cecilie Batz | 2003 | 460 | 33.24 | ||||||
DeltaSwim | 33.12 | |||||||||
14 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 459 | 33.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
15 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 454 | 33.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 453 | 33.41 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 451 | 33.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
18 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 447 | 33.57 | ||||||
H2Odense | 33.68 | |||||||||
19 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 433 | 33.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
20 | Melanie Petersen | 2004 | 432 | 33.95 | ||||||
Kolding SK | 33.78 | |||||||||
21 | Elma Gabela | 2004 | 421 | 34.25 | ||||||
Kolding SK | 32.51 | |||||||||
22 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 413 | 34.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
23 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 411 | 34.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
24 | Victoria Broch | 2004 | 410 | 34.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
25 | Signe Thomsen | 2003 | 407 | 34.62 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.82 | |||||||||
26 | Ida Juul Grønning | 2004 | 406 | 34.66 | ||||||
H2Odense | 35.04 | |||||||||
27 | Amalie Holst | 2004 | 403 | 34.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
28 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 390 | 35.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.48 | |||||||||
29 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 388 | 35.17 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.80 | |||||||||
30 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 378 | 35.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
31 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 370 | 35.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.14 | |||||||||
32 | Aurelia Pedersen | 2004 | 364 | 35.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
33 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 353 | 36.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
34 | Victoria Underbjerg | 2004 | 320 | 37.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.73 | |||||||||
35 | Nete Kirial | 2003 | 314 | 37.75 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.00 | |||||||||
36 | Mathilde Thomsen | 2004 | 286 | 38.94 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.20 | |||||||||
37 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 276 | 39.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
38 | Emma Brødsgaard | 2004 | 213 | 42.96 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 43.70 | |||||||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 31.91 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 43.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 582 | 30.73 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 535 | 31.61 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Slangerup Svømmeklub | 31.68 | |||||||||
3 | SIF Bramm | 2006 | 461 | 33.21 | ||||||
JGI Svømning | 34.20 | |||||||||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 451 | 33.45 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.05 | |||||||||
5 | Freja Obert | 2006 | 451 | 33.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
6 | Femke Iris Keulen | 2005 | 446 | 33.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
7 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 446 | 33.59 | ||||||
DeltaSwim | 33.74 | |||||||||
8 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 443 | 33.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
9 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 434 | 33.88 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
10 | Sophie Kronborg | 2005 | 433 | 33.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
11 | Emilie Moberg | 2005 | 427 | 34.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
12 | Johanne Heilmann | 2005 | 413 | 34.46 | ||||||
Kolding SK | 33.41 | |||||||||
13 | Anna Dietrichsen | 2006 | 394 | 35.00 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
14 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 392 | 35.05 | ||||||
DeltaSwim | 36.86 | |||||||||
15 | Annemone Rasmussen | 2006 | 373 | 35.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
16 | Anne Stamholt | 2006 | 372 | 35.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.66 | |||||||||
17 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 368 | 35.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
18 | Signe Kristensen | 2006 | 367 | 35.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
19 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 359 | 36.09 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.68 | |||||||||
20 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 354 | 36.27 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
21 | Freja Bjørn | 2005 | 349 | 36.45 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.12 | |||||||||
22 | Caden Halle | 2005 | 330 | 37.12 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
23 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 330 | 37.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.25 | |||||||||
24 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 326 | 37.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.73 | |||||||||
24 | Therese J Helt | 2006 | 326 | 37.29 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.20 | |||||||||
26 | Victoria Richards | 2005 | 322 | 37.44 | ||||||
DeltaSwim | 40.31 | |||||||||
27 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 321 | 37.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.96 | |||||||||
28 | Anna Merl Larsen | 2006 | 308 | 38.01 | ||||||
JGI Svømning | 37.78 | |||||||||
29 | Kirstine Buch | 2005 | 300 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 37.94 | |||||||||
30 | Julie Merl Larsen | 2005 | 297 | 38.47 | ||||||
JGI Svømning | 38.51 | |||||||||
31 | Christine Mols | 2006 | 296 | 38.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.62 | |||||||||
32 | Anna Ryet | 2005 | 285 | 38.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.84 | |||||||||
33 | Dicte Westphal | 2005 | 283 | 39.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.71 | |||||||||
34 | Julie Møller | 2005 | 270 | 39.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.45 | |||||||||
35 | Thea Kvejborg | 2006 | 269 | 39.75 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 43.23 | |||||||||
36 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 260 | 40.19 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 41.36 | |||||||||
37 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 255 | 40.47 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
38 | Mathilde Olesen | 2005 | 245 | 40.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.94 | |||||||||
39 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 244 | 41.04 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.31 | |||||||||
40 | Caroline Marx | 2006 | 238 | 41.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
41 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 198 | 44.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.85 | |||||||||
42 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 194 | 44.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.93 | |||||||||
43 | Ea Gram Møller | 2006 | 194 | 44.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.46 | |||||||||
44 | Marie V. Petersen | 2006 | 188 | 44.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.70 | |||||||||
45 | Tilde Lindeblad | 2006 | 185 | 45.00 | ||||||
DeltaSwim | 42.63 | |||||||||
46 | Caroline Søgaard | 2006 | 145 | 48.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.84 | |||||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.10 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 37.12 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 31.91 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 43.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 402 | 34.78 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Ringe Svømme Klub | 35.54 | |||||||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 393 | 35.04 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 305 | 38.10 | ||||||
Kolding SK | 37.75 | |||||||||
4 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 302 | 38.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.93 | |||||||||
5 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 275 | 39.45 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
6 | Caroline Petersen | 2008 | 272 | 39.58 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.07 | |||||||||
7 | Sille Augustesen | 2008 | 260 | 40.21 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
8 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 258 | 40.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
9 | Alberte Andersen | 2008 | 258 | 40.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.19 | |||||||||
10 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 254 | 40.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.87 | |||||||||
11 | Jasmin Haaning | 2007 | 248 | 40.82 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 41.77 | |||||||||
12 | Emilia Spangsberg | 2007 | 241 | 41.23 | ||||||
Kolding SK | 39.40 | |||||||||
13 | Karoline Christiansen | 2007 | 235 | 41.56 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
14 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 231 | 41.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.15 | |||||||||
15 | Ida K. Laursen | 2007 | 223 | 42.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
16 | Frida Ploug | 2007 | 222 | 42.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.47 | |||||||||
17 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 206 | 43.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
18 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 199 | 43.92 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 46.56 | |||||||||
19 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 197 | 44.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.22 | |||||||||
20 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 187 | 44.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.29 | |||||||||
21 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 184 | 45.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.43 | |||||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | 182 | 45.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.75 | |||||||||
23 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 180 | 45.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.87 | |||||||||
24 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 176 | 45.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.66 | |||||||||
25 | Zenia Lüneborg | 2008 | 171 | 46.19 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 47.07 | |||||||||
26 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 163 | 46.96 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 51.71 | |||||||||
27 | Kirstine Knudsen | 2007 | 160 | 47.19 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 44.44 | |||||||||
28 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 153 | 47.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.24 | |||||||||
29 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 153 | 47.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.18 | |||||||||
30 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 120 | 51.90 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 55.72 | |||||||||
31 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 113 | 53.02 | ||||||
DeltaSwim | 52.03 | |||||||||
32 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 112 | 53.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
33 | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 108 | 53.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | 95 | 56.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.56 | |||||||||
35 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 78 | 59.92 | ||||||
DeltaSwim | 1:12.10 | |||||||||
36 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 71 | 1:01.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.31 | |||||||||
- | Alberte Broeng Leig | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 53.23 | |||||||||
- | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
- | Asta Dragnes Brix | 2008 | DSQ | Brystvendt eft 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
- | Tilde Hilkjær | 2007 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 31.91 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 43.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 203 | 43.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 194 | 44.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 191 | 44.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.72 | |||||||||
4 | Astrid Dindler | 2009 | 182 | 45.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | 49.75 | |||||||||
5 | Alberte Knudsen | 2009 | 160 | 47.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
6 | Andrea Grøndal | 2009 | 155 | 47.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.03 | |||||||||
7 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 150 | 48.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.57 | |||||||||
8 | Freya Magnussen | 2009 | 132 | 50.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.61 | |||||||||
9 | Olivia Holmberg | 2009 | 130 | 50.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.99 | |||||||||
10 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 122 | 51.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 118 | 52.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.95 | |||||||||
12 | Ella Brederode | 2009 | 115 | 52.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.94 | |||||||||
13 | Astrid Pedersen | 2009 | 113 | 53.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 56.89 | |||||||||
14 | Malou Bjerre | 2010 | 100 | 55.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
15 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 97 | 55.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.13 | |||||||||
16 | Sommer Maj Andersen | 2009 | 95 | 56.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
17 | Signe Madsen | 2009 | 94 | 56.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.45 | |||||||||
18 | Sofie Hartmann | 2011 | 86 | 57.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.53 | |||||||||
19 | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | 74 | 1:00.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Freja Kawa | 2010 | 69 | 1:02.51 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
21 | Clara Rose Christensen | 2009 | 61 | 1:05.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Nortvig | 2010 | 59 | 1:05.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.83 | |||||||||
23 | Sofie Jerløv | 2009 | 58 | 1:06.15 | ||||||
DeltaSwim | 1:17.39 | |||||||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | DSQ | Ej ryglig ved afslut | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 3:03.21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 601 | 32.34 | 1:08.69 | 1:45.16 | 2:22.70 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:18.37 | |||||||||
2 | Emil Kragh | 2001 | 583 | 32.57 | 1:08.77 | 1:46.10 | 2:24.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:23.38 | |||||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 556 | 32.19 | 1:08.82 | 1:47.01 | 2:26.44 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.35 | |||||||||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 530 | 33.57 | 1:11.57 | 1:49.73 | 2:28.76 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
5 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 447 | 34.93 | 1:14.48 | 1:56.25 | 2:37.43 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:28.59 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 3:03.21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 588 | 32.58 | 1:09.10 | 1:46.51 | 2:23.73 | |||
H2Odense | 2:20.75 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 520 | 33.40 | 1:11.74 | 1:50.72 | 2:29.70 | |||
H2Odense | 2:21.29 | |||||||||
3 | Sune Schaarup | 2003 | 509 | 34.80 | 1:13.52 | 1:51.60 | 2:30.76 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.87 | |||||||||
4 | Jacob Christensen | 2002 | 507 | 34.19 | 1:12.69 | 1:51.81 | 2:30.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.96 | |||||||||
5 | Tobias Svenningsen | 2003 | 485 | 35.39 | 1:14.83 | 1:53.96 | 2:33.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.82 | |||||||||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 471 | 34.65 | 1:13.97 | 1:54.05 | 2:34.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:31.73 | |||||||||
7 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 345 | 37.93 | 1:20.56 | 2:06.02 | 2:51.71 | |||
Kolding SK | 2:48.02 | |||||||||
8 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 210 | 42.98 | 1:35.47 | 2:29.45 | 3:22.47 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:55.04 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 3:03.21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 425 | 35.94 | 1:16.27 | 1:57.76 | 2:40.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.32 | |||||||||
2 | Asger Als Olsen | 2004 | 423 | 35.97 | 1:17.22 | 1:58.89 | 2:40.34 | |||
Kolding SK | 2:46.32 | |||||||||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | 417 | 35.99 | 1:17.10 | 1:59.04 | 2:41.11 | |||
Kolding SK | 2:42.58 | |||||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 354 | 37.38 | 1:20.57 | 2:04.54 | 2:50.19 | |||
DeltaSwim | 2:54.64 | |||||||||
5 | Frej Liltorp | 2004 | 305 | 39.34 | 1:26.66 | 2:14.05 | 2:58.76 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:07.32 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 3:03.21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 349 | 38.19 | 1:21.65 | 2:06.40 | 2:51.03 | |||
Sc Hellas Salzgitter | 2:53.26 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 329 | 40.23 | 1:24.81 | 2:09.65 | 2:54.35 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:13.31 | |||||||||
3 | Sebastian Porsborg | 2007 | 270 | 42.32 | 1:30.40 | 2:18.32 | 3:06.12 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:05.88 | |||||||||
4 | David Hansen Hobolth | 2006 | 232 | 44.38 | 1:34.22 | 2:25.02 | 3:15.93 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:23.21 | |||||||||
5 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 209 | 44.31 | 1:38.18 | 2:31.84 | 3:22.63 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:24.48 | |||||||||
6 | Kasper Lisberg | 2007 | 206 | 46.82 | 1:39.32 | 2:32.21 | 3:23.81 | |||
Odder Svømmeklub | 3:31.12 | |||||||||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 182 | 48.88 | 1:42.69 | 2:37.43 | 3:32.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:40.37 | |||||||||
8 | Jacob Taudorf | 2007 | 133 | 53.37 | 1:54.12 | 2:55.88 | 3:55.64 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 4:03.54 | |||||||||
9 | Tristan Bjerre | 2007 | 129 | 52.36 | 1:54.44 | 2:58.22 | 3:58.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:26.76 | |||||||||
10 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 122 | 54.34 | 1:57.61 | 3:01.38 | 4:02.56 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:11.66 | |||||||||
11 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 119 | 53.75 | 1:58.46 | 3:04.05 | 4:04.27 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
12 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 117 | 57.22 | 2:01.34 | 3:04.90 | 4:05.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:27.39 | |||||||||
13 | Fedor Akulov | 2007 | 78 | 1:02.19 | 2:14.28 | 3:29.07 | 4:40.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:37.67 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 3:03.21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Buch | 2008 | 151 | 50.90 | 1:49.81 | 2:48.85 | 3:46.09 | |||
Svømmeklubben Koral | 4:02.94 | |||||||||
2 | Simon Christensen | 2009 | 130 | 53.55 | 1:53.33 | 2:55.83 | 3:57.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:15.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 |
Årg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 558 | 38.15 | 1:19.36 | 2:01.25 | 2:43.45 | |||
JGI Svømning | 2:35.58 | |||||||||
2 | Kristine Hülsen | 2002 | 507 | 38.19 | 1:20.92 | 2:04.62 | 2:48.76 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.80 | |||||||||
3 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 306 | 44.00 | 1:35.24 | 2:27.32 | 3:19.67 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:31.07 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 |
Årg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 611 | 37.26 | 1:17.30 | 1:57.35 | 2:38.53 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||
Vejle Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | 569 | 37.39 | 1:18.73 | 1:58.30 | 2:42.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.58 | |||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 539 | 38.62 | 1:20.58 | 2:02.92 | 2:45.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.30 | |||||||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 464 | 38.40 | 1:23.25 | 2:08.90 | 2:53.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:51.97 | |||||||||
5 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 463 | 39.59 | 1:24.49 | 2:10.46 | 2:53.86 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:58.87 | |||||||||
6 | Iben Schønwandt | 2003 | 439 | 40.60 | 1:25.84 | 2:11.69 | 2:56.93 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:01.35 | |||||||||
7 | Nicoline Dyrman | 2004 | 438 | 39.21 | 1:24.38 | 2:11.23 | 2:57.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:55.20 | |||||||||
8 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 375 | 41.05 | 1:27.66 | 2:16.51 | 3:06.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:57.84 | |||||||||
9 | Amalie Antonsen | 2003 | 371 | 41.75 | 1:29.76 | 2:18.81 | 3:07.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.80 | |||||||||
10 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 274 | 46.96 | 1:39.55 | 2:33.38 | 3:27.04 | |||
Odder Svømmeklub | 3:28.46 | |||||||||
11 | Josefine Lassen | 2003 | 157 | 55.38 | 1:58.85 | 3:03.74 | 4:09.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:12.70 | |||||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:44.38 | |||||||||
- | Sophia Keren-Klaris | 2004 | DSQ | flere flyben v 50 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:57.35 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 |
Årg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 553 | 36.44 | 1:18.14 | 2:01.19 | 2:43.94 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:41.05 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 514 | 38.16 | 1:20.69 | 2:04.07 | 2:47.96 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:45.83 | |||||||||
3 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 507 | 39.46 | 1:22.97 | 2:05.91 | 2:48.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.18 | |||||||||
4 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 506 | 38.84 | 1:21.87 | 2:05.39 | 2:48.87 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:49.24 | |||||||||
5 | Stella Harpøth | 2006 | 422 | 40.48 | 1:26.95 | 2:13.44 | 2:59.30 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:10.88 | |||||||||
6 | Johanne Heilmann | 2005 | 413 | 41.05 | 1:27.30 | 2:14.40 | 3:00.62 | |||
Kolding SK | 2:58.46 | |||||||||
7 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 399 | 41.06 | 1:26.70 | 2:14.32 | 3:02.79 | |||
JGI Svømning | 3:06.58 | |||||||||
8 | Emilie Moberg | 2005 | 384 | 41.08 | 1:27.93 | 2:16.12 | 3:05.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:59.65 | |||||||||
9 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 382 | 41.32 | 1:29.22 | 2:18.74 | 3:05.33 | |||
Svømmeklubben Koral | 3:06.76 | |||||||||
10 | Anne Stamholt | 2006 | 379 | 42.63 | 1:29.82 | 2:18.31 | 3:05.88 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:05.93 | |||||||||
11 | Freya Thorsgaard | 2006 | 351 | 43.23 | 1:31.49 | 2:20.72 | 3:10.65 | |||
Svømmeklubben Koral | 3:08.42 | |||||||||
12 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 321 | 43.99 | 1:34.23 | 2:25.73 | 3:16.45 | |||
Odder Svømmeklub | 4:10.35 | |||||||||
13 | Emilie Boulund | 2006 | 319 | 45.51 | 1:35.40 | 2:26.03 | 3:16.82 | |||
Kolding SK | 3:19.94 | |||||||||
14 | Anna Merl Larsen | 2006 | 295 | 46.04 | 1:37.81 | 2:30.05 | 3:22.12 | |||
JGI Svømning | 3:39.53 | |||||||||
15 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 246 | 48.20 | 1:43.57 | 2:38.86 | 3:34.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:39.47 | |||||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:00.46 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 |
Årg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 437 | 39.84 | 1:25.09 | 2:11.18 | 2:57.23 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
Slangerup Svømmeklub | 3:19.34 | |||||||||
2 | Mira Capito | 2007 | 362 | 43.10 | 1:31.64 | 2:20.89 | 3:08.70 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:11.97 | |||||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 356 | 42.37 | 1:31.36 | 2:20.80 | 3:09.84 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:17.79 | |||||||||
4 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 329 | 43.45 | 1:34.23 | 2:25.30 | 3:14.79 | |||
Kolding SK | 3:15.33 | |||||||||
5 | Andrea Skjelmose | 2007 | 311 | 45.42 | 1:36.07 | 2:27.40 | 3:18.52 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:30.57 | |||||||||
6 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 300 | 44.77 | 1:36.03 | 2:29.08 | 3:21.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:27.68 | |||||||||
7 | Anne Stæhr | 2008 | 286 | 47.35 | 1:40.00 | 2:32.75 | 3:24.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:37.62 | |||||||||
8 | Agnes Wissing | 2007 | 248 | 46.55 | 1:42.30 | 2:40.56 | 3:33.99 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 229 | 49.45 | 1:44.63 | 2:42.93 | 3:39.65 | |||
Odder Svømmeklub | 3:51.31 | |||||||||
10 | Alberte Andersen | 2008 | 218 | 51.37 | 1:48.09 | 2:46.38 | 3:43.44 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:57.35 | |||||||||
11 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 189 | 54.50 | 1:54.81 | 2:55.68 | 3:54.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:00.01 | |||||||||
12 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 183 | 53.93 | 1:54.79 | 2:57.50 | 3:56.96 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:06.98 | |||||||||
13 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 172 | 54.60 | 1:56.47 | 2:59.42 | 4:01.76 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:45.06 | |||||||||
14 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 159 | 55.63 | 1:59.38 | 3:03.71 | 4:08.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:13.98 | |||||||||
15 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 151 | 55.90 | 2:01.56 | 3:08.78 | 4:12.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tilde Hilkjær | 2007 | 150 | 57.14 | 2:02.37 | 3:08.94 | 4:12.78 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:49.59 | |||||||||
17 | Sara Lund Larsen | 2008 | 150 | 59.38 | 2:06.17 | 3:10.78 | 4:13.12 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:23.76 | |||||||||
18 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 122 | 1:01.55 | 2:11.72 | 3:22.24 | 4:30.63 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:16.66 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 |
Årg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 233 | 50.48 | 1:46.89 | 2:43.57 | 3:38.45 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||
Vejle Svømmeklub | 3:42.97 | |||||||||
2 | Alberte Knudsen | 2009 | 161 | 57.76 | 2:01.84 | 3:05.47 | 4:06.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:16.92 | |||||||||
3 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 156 | 57.87 | 2:02.57 | 3:07.46 | 4:09.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:09.78 | |||||||||
4 | Meiko Nakatani | 2010 | 153 | 57.38 | 2:03.41 | 3:08.26 | 4:11.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:05.17 | |||||||||
5 | Freya Magnussen | 2009 | 126 | 1:01.06 | 2:08.64 | 3:19.04 | 4:28.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malou Bjerre | 2010 | 86 | 1:07.09 | 3:42.90 | 5:03.75 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | DSQ | en hånd i vend 25 m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2004-2005: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 618 | 25.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.93 | |||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 561 | 26.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
3 | Mathias Bech | 1996 | 556 | 26.50 | ||||||
H2Odense | 24.87 | |||||||||
4 | Maris Lencevics | 1986 | 529 | 26.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.89 | |||||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | 522 | 27.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.30 | |||||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 521 | 27.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.01 | |||||||||
7 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 485 | 27.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
8 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 469 | 28.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.93 | |||||||||
9 | Robert Versteegen | 2001 | 414 | 29.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2004-2005: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 553 | 26.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.88 | |||||||||
2 | Andreas Kronborg | 2002 | 542 | 26.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.71 | |||||||||
3 | Rasmus Petersen | 2002 | 537 | 26.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.69 | |||||||||
4 | Malthe Elkjær | 2003 | 523 | 27.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.72 | |||||||||
5 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 521 | 27.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
6 | Tobias Boström | 2002 | 521 | 27.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.24 | |||||||||
7 | Mads Stamholt | 2003 | 501 | 27.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.60 | |||||||||
8 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 478 | 27.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.44 | |||||||||
9 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 425 | 28.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 418 | 29.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
11 | Kasper Christiansen | 2003 | 402 | 29.53 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.33 | |||||||||
12 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 398 | 29.62 | ||||||
Kolding SK | 29.56 | |||||||||
12 | Simon Sandal | 2003 | 398 | 29.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
14 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 244 | 34.86 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.69 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2004-2005: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 506 | 27.35 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Ringe Svømme Klub | 27.54 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 492 | 27.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.38 | |||||||||
3 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 468 | 28.07 | ||||||
DeltaSwim | 28.03 | |||||||||
4 | Anton Poulsen | 2004 | 400 | 29.58 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 28.72 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 381 | 30.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
6 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 364 | 30.51 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 31.75 | |||||||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | 364 | 30.51 | ||||||
Kolding SK | 29.95 | |||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 364 | 30.52 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
9 | Simon Kruse Holm | 2004 | 343 | 31.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
10 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 339 | 31.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.70 | |||||||||
11 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 318 | 31.92 | ||||||
DeltaSwim | 31.72 | |||||||||
12 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 284 | 33.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.23 | |||||||||
13 | Frej Liltorp | 2004 | 280 | 33.29 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
14 | Daniel Hornsá | 2004 | 278 | 33.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.35 | |||||||||
15 | William Romer Jørgensen | 2005 | 264 | 33.97 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 34.24 | |||||||||
16 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 262 | 34.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
17 | Andreas Bahnsen | 2005 | 250 | 34.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.84 | |||||||||
18 | Mads Kristensen | 2005 | 245 | 34.81 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 35.30 | |||||||||
19 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 239 | 35.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.67 | |||||||||
20 | Daniel Landbo | 2005 | 227 | 35.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.56 | |||||||||
21 | Alexander Mogensen | 2005 | 214 | 36.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
22 | Mateusz Majewski | 2005 | 209 | 36.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.66 | |||||||||
23 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 173 | 39.06 | ||||||
Kolding SK | 41.30 | |||||||||
24 | Patrick Dam Møller | 2005 | 167 | 39.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.37 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2004-2005: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 336 | 31.34 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 31.04 | |||||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | 286 | 33.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
3 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 283 | 33.17 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 278 | 33.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.83 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 237 | 35.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.87 | |||||||||
6 | Tobias Wemmelund | 2006 | 230 | 35.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.67 | |||||||||
7 | Elliott Mitaine | 2006 | 225 | 35.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
8 | Marcus Diego Bach | 2006 | 193 | 37.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
9 | Angus Halle | 2007 | 187 | 38.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.15 | |||||||||
10 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 183 | 38.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.41 | |||||||||
11 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 165 | 39.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.62 | |||||||||
12 | Tristan Bjerre | 2007 | 154 | 40.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
13 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 143 | 41.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.25 | |||||||||
14 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 124 | 43.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
15 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 102 | 46.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.25 | |||||||||
16 | Christian Christensen | 2007 | 83 | 49.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 75 | 51.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.50 | |||||||||
18 | Anders Yde | 2007 | 54 | 57.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Rønning | 2006 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.87 | |||||||||
- | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
JGI Svømning | 35.70 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2004-2005: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 210 | 36.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | 173 | 39.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.21 | |||||||||
3 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 146 | 41.39 | ||||||
DeltaSwim | 45.36 | |||||||||
4 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 138 | 42.18 | ||||||
DeltaSwim | 41.04 | |||||||||
5 | Rasmus Bjerre | 2008 | 115 | 44.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.74 | |||||||||
6 | Oliver Søe | 2009 | 97 | 47.31 | ||||||
DeltaSwim | 48.92 | |||||||||
7 | Alexander Breinholt | 2008 | 86 | 49.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.30 | |||||||||
8 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 81 | 50.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.01 | |||||||||
9 | Johannes Ravn | 2008 | 75 | 51.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.16 | |||||||||
10 | Simon Christensen | 2009 | 71 | 52.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Wemmelund | 2008 | 57 | 56.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | 22 | 1:16.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 45.17 | |||||||||
- | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | DSQ | Crawlben v 45 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 629 | 28.44 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Horsens Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 614 | 28.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 601 | 28.88 | ||||||
JGI Svømning | 26.91 | |||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 591 | 29.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.82 | |||||||||
5 | Thilde Timmermand | 2002 | 570 | 29.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
6 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 565 | 29.49 | ||||||
H2Odense | 29.03 | |||||||||
7 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 526 | 30.20 | ||||||
JGI Svømning | 29.94 | |||||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | 502 | 30.67 | ||||||
H2Odense | 29.59 | |||||||||
9 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 479 | 31.14 | ||||||
Kolding SK | 32.53 | |||||||||
10 | Trine Johansen | 2002 | 457 | 31.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.89 | |||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 443 | 31.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
12 | Julia Harpøth | 2002 | 432 | 32.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
13 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 408 | 32.85 | ||||||
H2Odense | 32.58 | |||||||||
14 | Julie Krog Christensen | 2001 | 343 | 34.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
15 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 311 | 35.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.64 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 27.66 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 614 | 28.67 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
Haderslev Svømme Klub | 29.14 | |||||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | 591 | 29.05 | ||||||
H2Odense | 28.48 | |||||||||
3 | Sofie Le Fevre | 2004 | 571 | 29.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 531 | 30.10 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 29.36 | |||||||||
5 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 527 | 30.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.44 | |||||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 517 | 30.36 | ||||||
H2Odense | 29.69 | |||||||||
7 | Kathrine Weide | 2004 | 512 | 30.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 498 | 30.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
9 | Ida Juul Grønning | 2004 | 478 | 31.18 | ||||||
H2Odense | 30.09 | |||||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 477 | 31.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
11 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 473 | 31.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 471 | 31.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
13 | Aurelia Pedersen | 2004 | 468 | 31.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
14 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 448 | 31.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
15 | Nicoline Dyrman | 2004 | 443 | 31.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
16 | Anne Terp | 2004 | 435 | 32.17 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.82 | |||||||||
17 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 402 | 33.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
18 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 386 | 33.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
19 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 380 | 33.63 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
20 | Victoria Underbjerg | 2004 | 379 | 33.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
21 | Victoria Broch | 2004 | 378 | 33.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
22 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 352 | 34.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.81 | |||||||||
23 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 349 | 34.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.11 | |||||||||
24 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 331 | 35.22 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
25 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 330 | 35.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.53 | |||||||||
26 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 291 | 36.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.58 | |||||||||
27 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 265 | 37.93 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 38.39 | |||||||||
28 | Amalie Antonsen | 2003 | 258 | 38.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
29 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 212 | 40.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
30 | Iben Aalund | 2004 | 209 | 41.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.53 | |||||||||
31 | Josefine Lassen | 2003 | 157 | 45.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.38 | |||||||||
32 | Emma Brødsgaard | 2004 | 143 | 46.58 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Louise Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 496 | 30.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
2 | Freja Obert | 2006 | 462 | 31.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
3 | Femke Iris Keulen | 2005 | 455 | 31.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
4 | Marie Jensen | 2005 | 430 | 32.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
5 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 400 | 33.08 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 397 | 33.15 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.67 | |||||||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | 397 | 33.16 | ||||||
Kolding SK | 32.16 | |||||||||
8 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 395 | 33.21 | ||||||
DeltaSwim | 32.17 | |||||||||
9 | Victoria Richards | 2005 | 369 | 33.98 | ||||||
DeltaSwim | 33.45 | |||||||||
10 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 361 | 34.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.78 | |||||||||
11 | Mille Veiler | 2005 | 356 | 34.38 | ||||||
Kolding SK | 32.84 | |||||||||
12 | Emilie Moberg | 2005 | 355 | 34.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
13 | Freja Bjørn | 2005 | 351 | 34.56 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.20 | |||||||||
14 | Frederikke Riber | 2005 | 326 | 35.39 | ||||||
DeltaSwim | 35.37 | |||||||||
15 | Annemone Rasmussen | 2006 | 326 | 35.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
16 | Caroline Marx | 2006 | 320 | 35.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
17 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 315 | 35.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.94 | |||||||||
18 | Caden Halle | 2005 | 311 | 35.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
19 | Clara Wesselhoff | 2006 | 260 | 38.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.41 | |||||||||
20 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 252 | 38.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
21 | Philippa Anker | 2006 | 225 | 40.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
22 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 222 | 40.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.49 | |||||||||
23 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 204 | 41.39 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 42.10 | |||||||||
24 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 189 | 42.45 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 42.00 | |||||||||
25 | Liv Ebel | 2006 | 186 | 42.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
26 | Silja Larsen | 2006 | 165 | 44.40 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 42.81 | |||||||||
27 | Emilie Boulund | 2006 | 141 | 46.77 | ||||||
Kolding SK | 44.55 | |||||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 320 | 35.64 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.36 | |||||||||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 291 | 36.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 277 | 37.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.87 | |||||||||
4 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 275 | 37.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.69 | |||||||||
5 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 249 | 38.71 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 245 | 38.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
7 | Anne Stæhr | 2008 | 233 | 39.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.19 | |||||||||
8 | Andrea Skjelmose | 2007 | 226 | 39.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
9 | Sofie Bak | 2008 | 222 | 40.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.89 | |||||||||
10 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 209 | 41.03 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
11 | Julie Olsen | 2008 | 208 | 41.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.28 | |||||||||
12 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 200 | 41.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.09 | |||||||||
13 | Mathilde Søe | 2008 | 171 | 43.92 | ||||||
DeltaSwim | 44.21 | |||||||||
14 | Clara Bendtsen | 2008 | 168 | 44.13 | ||||||
DeltaSwim | 44.41 | |||||||||
15 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 166 | 44.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
16 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 158 | 45.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
17 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 157 | 45.13 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
18 | Kira Wolter | 2007 | 149 | 45.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
19 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 141 | 46.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.42 | |||||||||
20 | Astrid Hartmann | 2008 | 135 | 47.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.96 | |||||||||
21 | Maise Kristensen | 2008 | 108 | 51.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 95 | 53.34 | ||||||
DeltaSwim | 1:08.39 | |||||||||
23 | Sille Freltoft | 2008 | 94 | 53.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.43 | |||||||||
24 | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 91 | 54.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lærke Damgaard | 2008 | 80 | 56.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
26 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 68 | 59.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 42.45 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 236 | 39.44 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vejle Svømmeklub | 39.73 | |||||||||
2 | Vigga Rasmussen | 2009 | 149 | 45.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.14 | |||||||||
3 | Astrid V. Petersen | 2009 | 99 | 52.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
4 | Astrid Dindler | 2009 | 99 | 52.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
5 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 91 | 54.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Meiko Nakatani | 2010 | 72 | 58.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.38 | |||||||||
7 | Signe Madsen | 2009 | 70 | 59.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
8 | Freya Magnussen | 2009 | 66 | 1:00.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59.88 | |||||||||
9 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 60 | 1:01.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 55 | 1:03.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 54 | 1:04.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.67 | |||||||||
- | Clara Rose Christensen | 2009 | DSQ | forkert svømmeart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DSQ | crawl ben v vend 25 | ||||||
DeltaSwim | 1:24.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 602 | 25.52 | 53.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.40 | |||||||||
2 | Alexander Fenger | 1999 | 543 | 27.03 | 55.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 531 | 26.38 | 55.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 52.47 | |||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 521 | 26.79 | 55.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.26 | |||||||||
5 | Emil Kragh | 2001 | 490 | 27.30 | 57.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.76 | |||||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | 469 | 27.90 | 57.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
7 | Robert Versteegen | 2001 | 438 | 28.22 | 59.14 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 56.76 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 622 | 25.30 | 52.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 587 | 25.59 | 53.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 562 | 25.76 | 54.44 | |||||
H2Odense | 52.91 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 555 | 26.24 | 54.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 550 | 26.68 | 54.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 543 | 26.72 | 55.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 53.05 | |||||||||
7 | Rasmus Petersen | 2002 | 528 | 26.92 | 55.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.05 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 524 | 27.22 | 55.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.03 | |||||||||
9 | Andreas Kronborg | 2002 | 522 | 26.85 | 55.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.22 | |||||||||
10 | Malte Lyck Falk | 2003 | 519 | 26.97 | 55.90 | |||||
DeltaSwim | 55.10 | |||||||||
11 | Tobias Boström | 2002 | 508 | 27.39 | 56.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.13 | |||||||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | 505 | 27.19 | 56.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.36 | |||||||||
13 | Sander Linde | 2002 | 498 | 27.21 | 56.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
14 | Ole Hovmand | 2003 | 495 | 27.51 | 56.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.66 | |||||||||
15 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 493 | 27.37 | 56.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.30 | |||||||||
16 | Jonas Kjær | 2003 | 493 | 27.56 | 56.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
17 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 491 | 27.51 | 56.93 | |||||
H2Odense | 55.22 | |||||||||
18 | Victor Nygaard | 2003 | 490 | 27.45 | 56.98 | |||||
H2Odense | 55.73 | |||||||||
19 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 469 | 28.24 | 57.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.28 | |||||||||
20 | Oliver Hallenborg | 2002 | 460 | 27.78 | 58.21 | |||||
H2Odense | 59.45 | |||||||||
21 | Christian Johannesen | 2003 | 458 | 27.38 | 58.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
22 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 445 | 28.51 | 58.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 58.37 | |||||||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 427 | 29.21 | 59.67 | |||||
H2Odense | 57.56 | |||||||||
24 | Sophus Lund Øe | 2003 | 406 | 28.94 | 1:00.67 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:00.26 | |||||||||
25 | Tobias Svenningsen | 2003 | 404 | 29.33 | 1:00.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.99 | |||||||||
26 | Simon Sandal | 2003 | 401 | 28.52 | 1:00.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.93 | |||||||||
27 | Kasper Christiansen | 2003 | 391 | 29.03 | 1:01.43 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.58 | |||||||||
28 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 272 | 32.79 | 1:09.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.84 | |||||||||
- | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.62 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 534 | 26.63 | 55.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 53.71 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 511 | 27.26 | 56.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.53 | |||||||||
3 | Matti Andersen | 2005 | 470 | 28.05 | 57.80 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 459 | 27.57 | 58.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.91 | |||||||||
5 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 456 | 27.90 | 58.36 | |||||
H2Odense | 58.93 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 454 | 28.10 | 58.46 | |||||
Kolding SK | 58.60 | |||||||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | 448 | 29.03 | 58.71 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 57.12 | |||||||||
8 | Mads Iversen | 2004 | 438 | 28.39 | 59.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.38 | |||||||||
9 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 433 | 28.23 | 59.38 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 59.40 | |||||||||
10 | Nikolaj Jensen | 2004 | 418 | 28.05 | 1:00.07 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
11 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 409 | 28.83 | 1:00.54 | |||||
Kolding SK | 59.95 | |||||||||
12 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 408 | 28.89 | 1:00.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | 398 | 29.00 | 1:01.06 | |||||
Kolding SK | 59.41 | |||||||||
14 | Daniel Busk | 2005 | 397 | 28.84 | 1:01.14 | |||||
Kolding SK | 1:00.66 | |||||||||
15 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 393 | 28.96 | 1:01.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.38 | |||||||||
16 | Anders Mose | 2004 | 372 | 29.86 | 1:02.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.07 | |||||||||
17 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 353 | 30.02 | 1:03.54 | |||||
DeltaSwim | 1:06.25 | |||||||||
18 | Asger Als Olsen | 2004 | 349 | 30.53 | 1:03.80 | |||||
Kolding SK | 1:05.11 | |||||||||
19 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 348 | 30.60 | 1:03.86 | |||||
DeltaSwim | 1:01.95 | |||||||||
20 | Simon Kruse Holm | 2004 | 340 | 30.65 | 1:04.37 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
21 | William Romer Jørgensen | 2005 | 321 | 31.67 | 1:05.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:04.32 | |||||||||
22 | Rasmus Kabel | 2004 | 312 | 31.73 | 1:06.19 | |||||
Kolding SK | 1:05.46 | |||||||||
23 | Mads Kristensen | 2005 | 292 | 32.02 | 1:07.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:07.32 | |||||||||
24 | Andreas Bahnsen | 2005 | 284 | 31.91 | 1:08.35 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.66 | |||||||||
25 | Daniel Landbo | 2005 | 253 | 34.63 | 1:11.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.94 | |||||||||
26 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 241 | 34.06 | 1:12.19 | |||||
Kolding SK | 1:12.48 | |||||||||
27 | Patrick Dam Møller | 2005 | 236 | 35.56 | 1:12.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
28 | Mateusz Majewski | 2005 | 230 | 35.73 | 1:13.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
29 | Daniel Hornsá | 2004 | 210 | 34.47 | 1:15.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.35 | |||||||||
30 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 176 | 37.48 | 1:20.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
31 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 156 | 38.32 | 1:23.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.00 | |||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 58.53 | |||||||||
- | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.16 | |||||||||
- | Noah Brendholdt | 2004 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.73 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 360 | 30.30 | 1:03.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.16 | |||||||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 358 | 30.08 | 1:03.26 | |||||
DeltaSwim | 1:02.97 | |||||||||
3 | Søren Graul | 2007 | 350 | 30.24 | 1:03.73 | |||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:07.01 | |||||||||
4 | Mads Mølgaard | 2006 | 347 | 30.30 | 1:03.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.60 | |||||||||
5 | Christian N. Christensen | 2006 | 344 | 30.89 | 1:04.10 | |||||
Kolding SK | 1:04.65 | |||||||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | 338 | 30.46 | 1:04.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:03.78 | |||||||||
7 | Frederik Bisgaard | 2006 | 337 | 31.11 | 1:04.53 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
8 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 283 | 32.74 | 1:08.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.49 | |||||||||
9 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 269 | 33.38 | 1:09.58 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.73 | |||||||||
10 | Kasper Cludts | 2006 | 267 | 33.72 | 1:09.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.05 | |||||||||
11 | Sebastian Porsborg | 2007 | 263 | 34.12 | 1:10.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.19 | |||||||||
12 | Tobias Wemmelund | 2006 | 246 | 34.13 | 1:11.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.71 | |||||||||
13 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 242 | 33.67 | 1:12.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
14 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 229 | 34.84 | 1:13.40 | |||||
JGI Svømning | 1:13.17 | |||||||||
15 | Kasper Lisberg | 2007 | 227 | 35.55 | 1:13.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
16 | Alexandru Ignat | 2006 | 226 | 1:13.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
16 | Elliott Mitaine | 2006 | 226 | 35.45 | 1:13.69 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.63 | |||||||||
18 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 216 | 36.03 | 1:14.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
19 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 215 | 35.70 | 1:15.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
20 | Angus Halle | 2007 | 209 | 35.77 | 1:15.72 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
21 | Marcus Berg | 2007 | 206 | 37.77 | 1:16.06 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:28.59 | |||||||||
22 | David Hansen Hobolth | 2006 | 198 | 36.23 | 1:17.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.94 | |||||||||
23 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 195 | 37.40 | 1:17.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
24 | Magne Andersen | 2007 | 195 | 36.90 | 1:17.48 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
25 | Christian Christensen | 2007 | 183 | 36.64 | 1:19.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
26 | Tristan Bjerre | 2007 | 183 | 37.03 | 1:19.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.56 | |||||||||
27 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 174 | 38.16 | 1:20.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
28 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 173 | 38.04 | 1:20.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.39 | |||||||||
29 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 156 | 39.83 | 1:23.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.18 | |||||||||
30 | Jacob Landtved | 2006 | 153 | 40.71 | 1:23.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.85 | |||||||||
31 | Simon Juel | 2006 | 151 | 39.29 | 1:24.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.57 | |||||||||
32 | Bastian Ladekjær | 2007 | 139 | 40.20 | 1:26.73 | |||||
DeltaSwim | 1:28.28 | |||||||||
33 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 135 | 41.33 | 1:27.55 | |||||
DeltaSwim | 1:29.45 | |||||||||
34 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 134 | 43.06 | 1:27.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
35 | Marcus Rønning | 2006 | 109 | 42.41 | 1:33.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.25 | |||||||||
36 | Fedor Akulov | 2007 | 108 | 43.56 | 1:34.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.85 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2008-2020: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 219 | 36.46 | 1:14.51 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 192 | 37.24 | 1:17.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
3 | Marius Lundsfryd | 2008 | 173 | 36.86 | 1:20.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.38 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 158 | 39.43 | 1:23.05 | |||||
DeltaSwim | 1:22.02 | |||||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 158 | 39.31 | 1:23.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
6 | Anes Hajrovic | 2008 | 144 | 38.51 | 1:25.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
7 | Simon Christensen | 2009 | 139 | 39.76 | 1:26.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.28 | |||||||||
8 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 113 | 43.10 | 1:32.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.84 | |||||||||
9 | Hektor Bjerre | 2008 | 107 | 42.10 | 1:34.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
10 | Alexander Breinholt | 2008 | 105 | 45.12 | 1:35.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
11 | Victor Thor Krøyer | 2008 | 99 | 42.79 | 1:37.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:34.75 | |||||||||
12 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | 81 | 46.59 | 1:43.45 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:49.25 | |||||||||
13 | Julius Schumann Thrane | 2008 | 76 | 50.18 | 1:45.64 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johannes Brixen | 2009 | 62 | 51.75 | 1:53.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 2:13.97 | |||||||||
15 | Darius Ignat | 2010 | 51 | 2:00.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:18.67 | |||||||||
16 | Benjamin Bijedic | 2008 | 50 | 55.58 | 2:01.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:57.17 | |||||||||
17 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | 49 | 55.48 | 2:02.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vincent James Brice | 2010 | 44 | 57.93 | 2:06.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.01 | |||||||||
- | Teodor Julius Psorn | 2010 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.48 | |||||||||
- | Søren Yde | 2009 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:21 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 1:06.33 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 1:19.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | 621 | 28.60 | 58.89 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
JGI Svømning | 57.43 | |||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 576 | 29.42 | 1:00.39 | |||||
JGI Svømning | 58.03 | |||||||||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 575 | 29.42 | 1:00.40 | |||||
JGI Svømning | 58.55 | |||||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 561 | 29.69 | 1:00.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
5 | Thilde Timmermand | 2002 | 532 | 29.92 | 1:01.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 527 | 30.08 | 1:02.21 | |||||
Kolding SK | 1:01.76 | |||||||||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | 519 | 30.07 | 1:02.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 479 | 31.03 | 1:04.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.75 | |||||||||
9 | Kristine Hülsen | 2002 | 465 | 31.06 | 1:04.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | 461 | 30.93 | 1:05.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.41 | |||||||||
11 | Mille C. Berg | 2001 | 460 | 31.46 | 1:05.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
12 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 398 | 32.42 | 1:08.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.92 | |||||||||
13 | Maria Mortensen | 1999 | 396 | 32.90 | 1:08.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.77 | |||||||||
14 | Signe Schwartz | 2002 | 324 | 35.34 | 1:13.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
15 | Bianca Skjerning | 2001 | 286 | 36.52 | 1:16.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.03 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 56.85 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 1:06.33 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 1:19.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 641 | 28.91 | 58.25 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||||
Haderslev Svømme Klub | 58.48 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 626 | 28.74 | 58.72 | |||||
H2Odense | 57.45 | |||||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 564 | 29.34 | 1:00.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.38 | |||||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 554 | 29.58 | 1:01.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.57 | |||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 553 | 29.52 | 1:01.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.50 | |||||||||
6 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 552 | 29.75 | 1:01.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.03 | |||||||||
7 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 550 | 29.01 | 1:01.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 545 | 30.13 | 1:01.51 | |||||
H2Odense | 1:00.11 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 524 | 29.99 | 1:02.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
10 | Marlene Reitan | 2003 | 523 | 30.63 | 1:02.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.75 | |||||||||
11 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 511 | 30.78 | 1:02.82 | |||||
H2Odense | 1:02.91 | |||||||||
12 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 505 | 30.68 | 1:03.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
13 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 501 | 30.36 | 1:03.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.99 | |||||||||
14 | Elma Gabela | 2004 | 497 | 30.44 | 1:03.42 | |||||
Kolding SK | 1:01.51 | |||||||||
15 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 485 | 30.70 | 1:03.95 | |||||
DeltaSwim | 1:04.42 | |||||||||
16 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 483 | 31.21 | 1:04.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
17 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 478 | 31.29 | 1:04.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
18 | Caroline Madsen | 2004 | 472 | 31.77 | 1:04.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.40 | |||||||||
19 | Cecilie Batz | 2003 | 467 | 30.54 | 1:04.73 | |||||
DeltaSwim | 1:03.54 | |||||||||
20 | Freja Søndergaard | 2004 | 466 | 31.14 | 1:04.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
21 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 465 | 31.56 | 1:04.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
22 | Signe Thomsen | 2003 | 446 | 32.69 | 1:05.73 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:04.43 | |||||||||
23 | Kathrine Weide | 2004 | 443 | 31.28 | 1:05.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
24 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 442 | 31.92 | 1:05.94 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
25 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 419 | 32.30 | 1:07.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.62 | |||||||||
26 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 416 | 32.71 | 1:07.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.05 | |||||||||
27 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 401 | 33.60 | 1:08.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.03 | |||||||||
28 | Thea Inge Madsen | 2003 | 400 | 33.69 | 1:08.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.41 | |||||||||
29 | Amalie Holst | 2004 | 400 | 32.59 | 1:08.17 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:06.48 | |||||||||
30 | Victoria Underbjerg | 2004 | 394 | 33.11 | 1:08.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
31 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 373 | 33.02 | 1:09.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
32 | Nete Kirial | 2003 | 324 | 34.28 | 1:13.13 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.21 | |||||||||
33 | Iben Schønwandt | 2003 | 309 | 34.68 | 1:14.25 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
34 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 304 | 36.08 | 1:14.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.62 | |||||||||
35 | Mathilde Thomsen | 2004 | 291 | 36.64 | 1:15.80 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:17.26 | |||||||||
36 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 271 | 37.38 | 1:17.63 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:16.79 | |||||||||
37 | Josefine Lassen | 2003 | 265 | 36.69 | 1:18.22 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.43 | |||||||||
38 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 261 | 38.05 | 1:18.62 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
- | Ella Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.69 | |||||||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 1:06.33 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 1:19.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 528 | 30.09 | 1:02.14 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 521 | 30.20 | 1:02.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.18 | |||||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 518 | 30.48 | 1:02.54 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.62 | |||||||||
4 | Anna Rønn | 2005 | 513 | 30.29 | 1:02.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.47 | |||||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 479 | 30.44 | 1:04.22 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.33 | |||||||||
6 | Femke Iris Keulen | 2005 | 468 | 31.37 | 1:04.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
7 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 468 | 31.35 | 1:04.70 | |||||
Kolding SK | 1:03.86 | |||||||||
8 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 466 | 31.37 | 1:04.77 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:03.15 | |||||||||
9 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 463 | 31.22 | 1:04.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.07 | |||||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 444 | 31.69 | 1:05.85 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.51 | |||||||||
11 | Christine Mols | 2006 | 435 | 31.69 | 1:06.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
12 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 428 | 32.32 | 1:06.63 | |||||
DeltaSwim | 1:05.95 | |||||||||
13 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 426 | 31.97 | 1:06.74 | |||||
DeltaSwim | 1:05.78 | |||||||||
14 | Anna Dietrichsen | 2006 | 423 | 32.05 | 1:06.90 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
15 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 420 | 32.72 | 1:07.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
16 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 416 | 32.54 | 1:07.29 | |||||
JGI Svømning | 1:07.86 | |||||||||
17 | Anne Stamholt | 2006 | 415 | 32.33 | 1:07.35 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.39 | |||||||||
18 | Freja Obert | 2006 | 414 | 32.67 | 1:07.38 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
19 | Marie Jensen | 2005 | 402 | 32.85 | 1:08.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.99 | |||||||||
20 | Julie Merl Larsen | 2005 | 398 | 33.18 | 1:08.30 | |||||
JGI Svømning | 1:07.80 | |||||||||
21 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 397 | 33.44 | 1:08.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
22 | Stella Harpøth | 2006 | 391 | 32.64 | 1:08.70 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.95 | |||||||||
23 | Mille Veiler | 2005 | 387 | 33.10 | 1:08.94 | |||||
Kolding SK | 1:04.54 | |||||||||
24 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 383 | 33.69 | 1:09.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
25 | Frederikke Riber | 2005 | 383 | 32.98 | 1:09.19 | |||||
DeltaSwim | 1:05.61 | |||||||||
26 | Therese J Helt | 2006 | 379 | 33.63 | 1:09.43 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.26 | |||||||||
27 | Sophie Kronborg | 2005 | 374 | 33.02 | 1:09.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.49 | |||||||||
28 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 360 | 33.34 | 1:10.63 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:09.30 | |||||||||
29 | Signe Kristensen | 2006 | 352 | 33.68 | 1:11.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.07 | |||||||||
30 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 351 | 34.52 | 1:11.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
31 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 345 | 32.86 | 1:11.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.89 | |||||||||
32 | Anna Merl Larsen | 2006 | 342 | 34.02 | 1:11.82 | |||||
JGI Svømning | 1:11.01 | |||||||||
33 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 339 | 34.45 | 1:12.03 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
34 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 311 | 35.15 | 1:14.13 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
35 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 308 | 35.96 | 1:14.38 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.75 | |||||||||
36 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 306 | 36.00 | 1:14.50 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:15.52 | |||||||||
37 | Philippa Anker | 2006 | 300 | 36.28 | 1:15.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
38 | Mathilde Olesen | 2005 | 300 | 35.92 | 1:15.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
39 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 290 | 36.55 | 1:15.88 | |||||
DeltaSwim | 1:20.34 | |||||||||
40 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 289 | 36.30 | 1:15.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
41 | Clara Wesselhoff | 2006 | 276 | 35.84 | 1:17.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.05 | |||||||||
42 | Thea Kvejborg | 2006 | 275 | 36.73 | 1:17.27 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:31.55 | |||||||||
43 | Tilde Lindeblad | 2006 | 254 | 36.58 | 1:19.30 | |||||
DeltaSwim | 1:17.47 | |||||||||
44 | Julie Møller | 2005 | 247 | 37.63 | 1:20.00 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
45 | Liv Ebel | 2006 | 240 | 37.46 | 1:20.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
46 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | 239 | 38.76 | 1:20.88 | |||||
DeltaSwim | 1:21.22 | |||||||||
47 | Silja Larsen | 2006 | 226 | 39.09 | 1:22.45 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:19.88 | |||||||||
48 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 225 | 38.49 | 1:22.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.70 | |||||||||
49 | Ea Gram Møller | 2006 | 223 | 39.87 | 1:22.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.92 | |||||||||
50 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 222 | 38.55 | 1:22.92 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:24.90 | |||||||||
51 | Marie V. Petersen | 2006 | 185 | 42.08 | 1:28.18 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:31.13 | |||||||||
52 | Caroline Søgaard | 2006 | 177 | 43.19 | 1:29.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.50 | |||||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:34.72 | |||||||||
- | Dicte Westphal | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.01 | |||||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:07.20 | |||||||||
- | SIF Bramm | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
JGI Svømning | 1:02.16 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 1:06.33 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 1:19.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 472 | 31.11 | 1:04.53 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.81 | |||||||||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 423 | 31.66 | 1:06.89 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 392 | 32.88 | 1:08.65 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.14 | |||||||||
4 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 385 | 33.64 | 1:09.07 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
5 | Caroline Petersen | 2008 | 336 | 35.34 | 1:12.24 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | 329 | 35.21 | 1:12.75 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:12.76 | |||||||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | 323 | 34.69 | 1:13.23 | |||||
Kolding SK | 1:11.76 | |||||||||
8 | Mira Capito | 2007 | 318 | 35.16 | 1:13.56 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.21 | |||||||||
9 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 317 | 35.50 | 1:13.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
10 | Sille Augustesen | 2008 | 314 | 33.91 | 1:13.86 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
11 | Frida Ploug | 2007 | 287 | 35.86 | 1:16.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.42 | |||||||||
12 | Sofie Bak | 2008 | 285 | 36.96 | 1:16.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.02 | |||||||||
13 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 283 | 37.58 | 1:16.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
14 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 282 | 36.68 | 1:16.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.61 | |||||||||
15 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 279 | 36.66 | 1:16.86 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
16 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 278 | 35.93 | 1:16.94 | |||||
Kolding SK | 1:13.61 | |||||||||
17 | Agnes Wissing | 2007 | 272 | 37.14 | 1:17.55 | |||||
Kolding SK | 1:16.65 | |||||||||
18 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 250 | 37.86 | 1:19.76 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:22.57 | |||||||||
19 | Andrea Skjelmose | 2007 | 248 | 37.87 | 1:19.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
20 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 242 | 39.58 | 1:20.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.24 | |||||||||
21 | Ida K. Laursen | 2007 | 241 | 38.57 | 1:20.67 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
22 | Julie Olsen | 2008 | 240 | 38.98 | 1:20.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.87 | |||||||||
23 | Clara Bendtsen | 2008 | 231 | 39.24 | 1:21.85 | |||||
DeltaSwim | 1:22.49 | |||||||||
24 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 210 | 40.38 | 1:24.42 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
25 | Kira Wolter | 2007 | 210 | 41.99 | 1:24.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.38 | |||||||||
26 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 198 | 40.93 | 1:26.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.41 | |||||||||
27 | Alberte Andersen | 2008 | 195 | 41.65 | 1:26.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.61 | |||||||||
28 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 190 | 41.35 | 1:27.36 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:30.51 | |||||||||
29 | Zenia Lüneborg | 2008 | 180 | 41.31 | 1:28.85 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:38.28 | |||||||||
30 | Kirstine Knudsen | 2007 | 178 | 42.76 | 1:29.25 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
31 | Mathilde Søe | 2008 | 174 | 41.12 | 1:29.97 | |||||
DeltaSwim | 1:20.21 | |||||||||
32 | Johanne Riber | 2008 | 174 | 42.07 | 1:29.98 | |||||
DeltaSwim | 1:48.39 | |||||||||
33 | Astrid Hartmann | 2008 | 173 | 41.79 | 1:30.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.00 | |||||||||
34 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 173 | 42.69 | 1:30.17 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:43.30 | |||||||||
35 | Sara Lund Larsen | 2008 | 161 | 43.07 | 1:32.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.74 | |||||||||
36 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 160 | 43.36 | 1:32.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.73 | |||||||||
37 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 157 | 42.44 | 1:33.11 | |||||
DeltaSwim | 1:25.78 | |||||||||
38 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 155 | 45.42 | 1:33.51 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:32.65 | |||||||||
39 | Maise Kristensen | 2008 | 147 | 44.84 | 1:35.15 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:34.82 | |||||||||
40 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 143 | 46.24 | 1:36.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
41 | Sille Freltoft | 2008 | 138 | 46.89 | 1:37.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.79 | |||||||||
42 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 121 | 47.28 | 1:41.44 | |||||
DeltaSwim | 1:45.60 | |||||||||
43 | Lærke Damgaard | 2008 | 102 | 50.48 | 1:47.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:53.49 | |||||||||
44 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 87 | 53.75 | 1:53.33 | |||||
DeltaSwim | 1:51.10 | |||||||||
45 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 86 | 52.42 | 1:53.68 | |||||
DeltaSwim | 1:56.00 | |||||||||
46 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | 83 | 54.44 | 1:54.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:55.72 | |||||||||
47 | Asta Dragnes Brix | 2008 | 73 | 57.08 | 2:00.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:28.71 | |||||||||
- | Alberte Broeng Leig | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.45 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 1:06.33 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 1:19.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 206 | 41.24 | 1:24.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 181 | 42.38 | 1:28.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
3 | Astrid Dindler | 2009 | 168 | 44.43 | 1:31.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:49.24 | |||||||||
4 | Astrid V. Petersen | 2009 | 160 | 44.10 | 1:32.48 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:43.83 | |||||||||
5 | Freya Magnussen | 2009 | 156 | 44.01 | 1:33.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.14 | |||||||||
6 | Olivia Holmberg | 2009 | 155 | 43.90 | 1:33.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.58 | |||||||||
7 | Meiko Nakatani | 2010 | 125 | 48.25 | 1:40.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.14 | |||||||||
8 | Ella Brederode | 2009 | 88 | 51.35 | 1:52.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Pedersen | 2009 | 87 | 51.90 | 1:53.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:55.85 | |||||||||
10 | Sommer Maj Andersen | 2009 | 75 | 51.43 | 1:58.87 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Nortvig | 2010 | 57 | 58.85 | 2:09.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:13.77 | |||||||||
12 | Malou Bach Jensen | 2010 | 57 | 1:02.12 | 2:09.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Jerløv | 2009 | 51 | 1:03.76 | 2:15.21 | |||||
DeltaSwim | 2:33.32 | |||||||||
14 | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | 35 | 1:12.10 | 2:32.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Kawa | 2010 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 2:09.58 | |||||||||
- | Sofie Hartmann | 2011 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Malou Bjerre | 2010 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:26.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:13 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 1:03.26 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:16.20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 577 | 1:00.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 569 | 1:00.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 538 | 1:01.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.54 | |||||||||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 508 | 1:03.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.96 | |||||||||
5 | Emil Kragh | 2001 | 492 | 1:03.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.54 | |||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 478 | 1:04.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.53 | |||||||||
7 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 460 | 1:05.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.84 | |||||||||
8 | Mathias Bech | 1996 | 434 | 1:06.41 | ||||||
H2Odense | 1:03.14 | |||||||||
9 | Robert Versteegen | 2001 | 394 | 1:08.58 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 58.38 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 1:03.26 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:16.20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 577 | 1:00.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.03 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 577 | 1:00.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.34 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 547 | 1:01.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.39 | |||||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | 530 | 1:02.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.52 | |||||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | 517 | 1:02.64 | ||||||
H2Odense | 1:01.60 | |||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 517 | 1:02.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 502 | 1:03.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
8 | Oliver Fenger | 2003 | 491 | 1:03.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.12 | |||||||||
9 | Daniel Damsbo | 2003 | 489 | 1:03.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
10 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 483 | 1:04.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
11 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 476 | 1:04.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
11 | Sander Linde | 2002 | 476 | 1:04.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.78 | |||||||||
13 | Malte Lyck Falk | 2003 | 474 | 1:04.50 | ||||||
DeltaSwim | 1:10.38 | |||||||||
14 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 470 | 1:04.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
15 | Ole Hovmand | 2003 | 467 | 1:04.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
16 | Tobias Boström | 2002 | 465 | 1:04.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.79 | |||||||||
17 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 453 | 1:05.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
18 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 449 | 1:05.65 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:06.93 | |||||||||
19 | Sune Schaarup | 2003 | 436 | 1:06.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.32 | |||||||||
20 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 419 | 1:07.19 | ||||||
H2Odense | 1:03.65 | |||||||||
21 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 396 | 1:08.46 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.71 | |||||||||
22 | Sophus Lund Øe | 2003 | 382 | 1:09.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
23 | Alfred Feldskov | 2003 | 382 | 1:09.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.55 | |||||||||
24 | Kasper Christiansen | 2003 | 380 | 1:09.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
25 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 379 | 1:09.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.07 | |||||||||
26 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 377 | 1:09.59 | ||||||
Kolding SK | 1:08.53 | |||||||||
27 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 248 | 1:19.98 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:15.85 | |||||||||
28 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 218 | 1:23.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.04 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.57 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 1:03.26 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:16.20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 544 | 1:01.58 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 478 | 1:04.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.90 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 462 | 1:05.03 | ||||||
H2Odense | 1:04.43 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 448 | 1:05.69 | ||||||
Kolding SK | 1:07.29 | |||||||||
5 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 439 | 1:06.16 | ||||||
DeltaSwim | 1:06.80 | |||||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 436 | 1:06.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.24 | |||||||||
7 | Matti Andersen | 2005 | 433 | 1:06.47 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
8 | Daniel Busk | 2005 | 431 | 1:06.57 | ||||||
Kolding SK | 1:08.03 | |||||||||
9 | Anders Mose | 2004 | 416 | 1:07.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
10 | Anton Poulsen | 2004 | 407 | 1:07.85 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.24 | |||||||||
11 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 391 | 1:08.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
12 | Nikolaj Jensen | 2004 | 380 | 1:09.44 | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
13 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 368 | 1:10.16 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
14 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 367 | 1:10.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:07.26 | |||||||||
15 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 364 | 1:10.42 | ||||||
Kolding SK | 1:12.62 | |||||||||
16 | Vania Danilkin | 2004 | 360 | 1:10.69 | ||||||
Kolding SK | 1:09.60 | |||||||||
17 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 347 | 1:11.52 | ||||||
DeltaSwim | 1:11.27 | |||||||||
18 | Simon Kruse Holm | 2004 | 335 | 1:12.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
19 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 308 | 1:14.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.91 | |||||||||
20 | Rasmus Kabel | 2004 | 282 | 1:16.67 | ||||||
Kolding SK | 1:16.35 | |||||||||
21 | Mads Kristensen | 2005 | 280 | 1:16.84 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:15.14 | |||||||||
22 | Noah Brendholdt | 2004 | 274 | 1:17.44 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:17.19 | |||||||||
23 | Alexander Mogensen | 2005 | 256 | 1:19.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
24 | Andreas Bahnsen | 2005 | 251 | 1:19.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.58 | |||||||||
25 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 249 | 1:19.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.97 | |||||||||
26 | William Romer Jørgensen | 2005 | 247 | 1:20.15 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:16.24 | |||||||||
27 | Daniel Hornsá | 2004 | 241 | 1:20.73 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.86 | |||||||||
28 | Mateusz Majewski | 2005 | 211 | 1:24.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.48 | |||||||||
29 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 193 | 1:26.94 | ||||||
Kolding SK | 1:26.06 | |||||||||
30 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 138 | 1:37.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.35 | |||||||||
31 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 134 | 1:38.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.00 | |||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
- | Patrick Dam Møller | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.03 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 1:03.26 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:16.20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 378 | 1:09.56 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:14.18 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 354 | 1:11.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.20 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 339 | 1:12.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
4 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 328 | 1:12.88 | ||||||
DeltaSwim | 1:14.43 | |||||||||
5 | Mads Mølgaard | 2006 | 319 | 1:13.60 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.64 | |||||||||
6 | Frederik Bisgaard | 2006 | 307 | 1:14.49 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
7 | Julius Schier | 2006 | 298 | 1:15.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.22 | |||||||||
8 | Christian N. Christensen | 2006 | 276 | 1:17.21 | ||||||
Kolding SK | 1:20.55 | |||||||||
9 | Kasper Cludts | 2006 | 274 | 1:17.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.00 | |||||||||
10 | Sebastian Porsborg | 2007 | 272 | 1:17.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.96 | |||||||||
11 | Tobias Wemmelund | 2006 | 252 | 1:19.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.48 | |||||||||
12 | David Hansen Hobolth | 2006 | 238 | 1:21.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:28.23 | |||||||||
13 | Tobias Damsgaard | 2006 | 226 | 1:22.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.35 | |||||||||
14 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 225 | 1:22.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.25 | |||||||||
15 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 207 | 1:24.90 | ||||||
JGI Svømning | 1:27.75 | |||||||||
16 | Elliott Mitaine | 2006 | 205 | 1:25.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.03 | |||||||||
17 | Angus Halle | 2007 | 204 | 1:25.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:25.19 | |||||||||
18 | Marcus Diego Bach | 2006 | 192 | 1:27.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.33 | |||||||||
19 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 192 | 1:27.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
20 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 184 | 1:28.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.59 | |||||||||
21 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 182 | 1:28.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
22 | Magne Andersen | 2007 | 181 | 1:28.92 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:29.55 | |||||||||
23 | Alexandru Ignat | 2006 | 178 | 1:29.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.76 | |||||||||
24 | Frederik Klinkby | 2007 | 175 | 1:29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.45 | |||||||||
25 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 166 | 1:31.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.83 | |||||||||
26 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 164 | 1:31.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.78 | |||||||||
27 | Tristan Bjerre | 2007 | 163 | 1:31.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.72 | |||||||||
28 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 163 | 1:32.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.44 | |||||||||
29 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 161 | 1:32.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.38 | |||||||||
30 | Marcus Berg | 2007 | 158 | 1:32.86 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Jacob Taudorf | 2007 | 155 | 1:33.46 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:35.07 | |||||||||
32 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 154 | 1:33.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.07 | |||||||||
33 | Simon Juel | 2006 | 152 | 1:34.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.37 | |||||||||
34 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 145 | 1:35.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.44 | |||||||||
35 | Magnus Stilling | 2007 | 138 | 1:37.18 | ||||||
Kolding SK | 1:34.87 | |||||||||
36 | Bastian Ladekjær | 2007 | 136 | 1:37.73 | ||||||
DeltaSwim | 1:47.69 | |||||||||
37 | Jacob Landtved | 2006 | 133 | 1:38.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:47.61 | |||||||||
38 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 128 | 1:39.58 | ||||||
DeltaSwim | 1:43.02 | |||||||||
39 | Christian Christensen | 2007 | 123 | 1:40.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 114 | 1:43.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.63 | |||||||||
41 | Anders Yde | 2007 | 86 | 1:53.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:59.75 | |||||||||
- | Fedor Akulov | 2007 | DSQ | Ej rygliggende v 80m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.16 | |||||||||
- | Marcus Rønning | 2006 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:16.51 | |||||||||
- | Terkel Klinkowsky | 2007 | DSQ | Ej rygliggende v 50m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.17 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 1:03.26 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:16.20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | 164 | 1:31.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
2 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 162 | 1:32.17 | ||||||
DeltaSwim | 1:32.24 | |||||||||
3 | Marius Lundsfryd | 2008 | 160 | 1:32.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.45 | |||||||||
4 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 159 | 1:32.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
5 | Oliver Søe | 2009 | 147 | 1:35.24 | ||||||
DeltaSwim | 1:48.30 | |||||||||
6 | Anes Hajrovic | 2008 | 142 | 1:36.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.89 | |||||||||
7 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 139 | 1:37.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.45 | |||||||||
8 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 138 | 1:37.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.85 | |||||||||
9 | Theodor van Den Berg | 2008 | 136 | 1:37.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.68 | |||||||||
10 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 136 | 1:37.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.89 | |||||||||
11 | Rasmus Bjerre | 2008 | 127 | 1:39.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.33 | |||||||||
12 | Simon Christensen | 2009 | 121 | 1:41.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.45 | |||||||||
13 | Hektor Bjerre | 2008 | 119 | 1:42.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.41 | |||||||||
14 | Johannes Ravn | 2008 | 119 | 1:42.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.52 | |||||||||
15 | Alexander Breinholt | 2008 | 119 | 1:42.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.28 | |||||||||
16 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 104 | 1:46.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 90 | 1:51.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.15 | |||||||||
18 | Berthram Byskov | 2009 | 87 | 1:53.43 | ||||||
DeltaSwim | 1:55.38 | |||||||||
19 | Victor Thor Krøyer | 2008 | 82 | 1:55.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:54.18 | |||||||||
20 | Jacob Wemmelund | 2008 | 75 | 1:58.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:21.12 | |||||||||
21 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | 75 | 1:59.20 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gustav Dalmose Henriksen | 2008 | 63 | 2:06.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
23 | Darius Ignat | 2010 | 58 | 2:09.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Fræhr Piihl | 2008 | DSQ | Ej berør i vend 50m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:35.74 | |||||||||
- | Christian M Tyrsted | 2010 | DSQ | Async arme v 20m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Rugholm | 2009 | DSQ | crawlben i bryst 51m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:06.28 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:14.80 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 654 | 1:05.07 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.61 | |||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 603 | 1:06.86 | ||||||
JGI Svømning | 1:05.53 | |||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 583 | 1:07.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.19 | |||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | 567 | 1:08.27 | ||||||
JGI Svømning | 1:06.80 | |||||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 521 | 1:10.22 | ||||||
H2Odense | 1:10.57 | |||||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | 518 | 1:10.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
7 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 506 | 1:10.90 | ||||||
JGI Svømning | 1:07.00 | |||||||||
8 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 498 | 1:11.29 | ||||||
Kolding SK | 1:11.71 | |||||||||
9 | Caroline Liboriussen | 2002 | 497 | 1:11.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.55 | |||||||||
10 | Julia Harpøth | 2002 | 484 | 1:11.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | 474 | 1:12.43 | ||||||
H2Odense | 1:10.63 | |||||||||
12 | Louise Hvarre | 2001 | 468 | 1:12.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 466 | 1:12.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
14 | Kristine Hülsen | 2002 | 465 | 1:12.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.91 | |||||||||
15 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 461 | 1:13.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
16 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 454 | 1:13.48 | ||||||
H2Odense | 1:12.60 | |||||||||
17 | Trine Johansen | 2002 | 412 | 1:15.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.88 | |||||||||
18 | Maria Mortensen | 1999 | 395 | 1:16.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.68 | |||||||||
19 | Julie Krog Christensen | 2001 | 366 | 1:18.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.24 | |||||||||
20 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 357 | 1:19.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.57 | |||||||||
21 | Signe Schwartz | 2002 | 305 | 1:23.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.94 | |||||||||
22 | Maja Nielsen | 2001 | 264 | 1:28.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 1:07.24 | |||||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:06.28 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:14.80 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 682 | 1:04.19 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.31 | |||||||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | 579 | 1:07.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.62 | |||||||||
3 | Sofie Le Fevre | 2004 | 563 | 1:08.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | 554 | 1:08.80 | ||||||
H2Odense | 1:08.01 | |||||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 546 | 1:09.10 | ||||||
H2Odense | 1:08.63 | |||||||||
6 | Louise Jensen | 2003 | 544 | 1:09.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
7 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 524 | 1:10.07 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.28 | |||||||||
8 | Christina M. Glargaard | 2004 | 522 | 1:10.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
9 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 517 | 1:10.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.14 | |||||||||
10 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 515 | 1:10.50 | ||||||
H2Odense | 1:07.79 | |||||||||
10 | Søs Freund | 2004 | 515 | 1:10.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 508 | 1:10.79 | ||||||
H2Odense | 1:08.10 | |||||||||
13 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 505 | 1:10.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
14 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 504 | 1:10.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
15 | Aurelia Pedersen | 2004 | 504 | 1:10.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
16 | Kathrine Weide | 2004 | 492 | 1:11.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
17 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 466 | 1:12.84 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.95 | |||||||||
18 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 461 | 1:13.10 | ||||||
H2Odense | 1:12.83 | |||||||||
19 | Anne Terp | 2004 | 460 | 1:13.18 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:12.46 | |||||||||
20 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 456 | 1:13.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
21 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 455 | 1:13.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.08 | |||||||||
22 | Caroline Madsen | 2004 | 453 | 1:13.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.24 | |||||||||
23 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 444 | 1:14.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
24 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 435 | 1:14.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
24 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 435 | 1:14.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
26 | Melanie Petersen | 2004 | 433 | 1:14.68 | ||||||
Kolding SK | 1:14.34 | |||||||||
27 | Victoria Broch | 2004 | 411 | 1:15.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
28 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 408 | 1:16.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
29 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 403 | 1:16.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
30 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 386 | 1:17.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.74 | |||||||||
31 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 377 | 1:18.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.66 | |||||||||
32 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 353 | 1:19.94 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:18.89 | |||||||||
33 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 260 | 1:28.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:28.14 | |||||||||
34 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 254 | 1:29.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.16 | |||||||||
35 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 245 | 1:30.26 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:29.06 | |||||||||
36 | Josefine Lassen | 2003 | 226 | 1:32.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:41.00 | |||||||||
37 | Mathilde Thomsen | 2004 | 194 | 1:37.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:29.03 | |||||||||
38 | Emma Brødsgaard | 2004 | 187 | 1:38.78 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:42.88 | |||||||||
- | Ella Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.41 | |||||||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.07 | |||||||||
- | Elma Gabela | 2004 | DSQ | ej samtid berør 25m | ||||||
Kolding SK | 1:10.15 | |||||||||
- | Iben Aalund | 2004 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.92 | |||||||||
- | Marlene Reitan | 2003 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.16 | |||||||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:06.28 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:14.80 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 527 | 1:09.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.19 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 513 | 1:10.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.78 | |||||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 507 | 1:10.83 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.08 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 491 | 1:11.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 458 | 1:13.31 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:13.96 | |||||||||
6 | Marie Jensen | 2005 | 447 | 1:13.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
7 | Femke Iris Keulen | 2005 | 447 | 1:13.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
8 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 446 | 1:13.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.90 | |||||||||
9 | Freja Obert | 2006 | 444 | 1:14.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
10 | Johanne Heilmann | 2005 | 435 | 1:14.56 | ||||||
Kolding SK | 1:14.71 | |||||||||
11 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 426 | 1:15.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.17 | |||||||||
12 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 426 | 1:15.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.76 | |||||||||
13 | Anne Stamholt | 2006 | 416 | 1:15.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.74 | |||||||||
14 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 414 | 1:15.80 | ||||||
Kolding SK | 1:18.41 | |||||||||
15 | Christine Mols | 2006 | 406 | 1:16.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.72 | |||||||||
16 | Stella Harpøth | 2006 | 405 | 1:16.33 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
17 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 389 | 1:17.40 | ||||||
DeltaSwim | 1:18.11 | |||||||||
17 | Sophie Kronborg | 2005 | 389 | 1:17.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
19 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 381 | 1:17.90 | ||||||
DeltaSwim | 1:19.11 | |||||||||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | 376 | 1:18.28 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
21 | Frederikke Riber | 2005 | 370 | 1:18.66 | ||||||
DeltaSwim | 1:19.21 | |||||||||
22 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 366 | 1:19.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.69 | |||||||||
23 | Emilie Moberg | 2005 | 365 | 1:19.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
24 | Annemone Rasmussen | 2006 | 363 | 1:19.21 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
25 | Therese J Helt | 2006 | 362 | 1:19.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.69 | |||||||||
26 | Julie Merl Larsen | 2005 | 356 | 1:19.73 | ||||||
JGI Svømning | 1:19.80 | |||||||||
27 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 349 | 1:20.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
28 | Victoria Richards | 2005 | 343 | 1:20.70 | ||||||
DeltaSwim | 1:21.78 | |||||||||
29 | Caden Halle | 2005 | 340 | 1:20.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
30 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 339 | 1:21.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:23.67 | |||||||||
31 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 339 | 1:21.04 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.17 | |||||||||
32 | Anna Merl Larsen | 2006 | 332 | 1:21.54 | ||||||
JGI Svømning | 1:22.28 | |||||||||
33 | Caroline Marx | 2006 | 331 | 1:21.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:23.08 | |||||||||
34 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 329 | 1:21.80 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
35 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 325 | 1:22.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
36 | Kirstine Buch | 2005 | 315 | 1:22.98 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:24.31 | |||||||||
37 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 314 | 1:23.09 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:23.80 | |||||||||
38 | Signe Kristensen | 2006 | 309 | 1:23.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.13 | |||||||||
39 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 300 | 1:24.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.37 | |||||||||
40 | Freja Bjørn | 2005 | 285 | 1:25.78 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.00 | |||||||||
41 | Mathilde Olesen | 2005 | 281 | 1:26.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
42 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 273 | 1:27.10 | ||||||
DeltaSwim | 1:30.30 | |||||||||
43 | Emilie Boulund | 2006 | 255 | 1:29.04 | ||||||
Kolding SK | 1:31.73 | |||||||||
44 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 255 | 1:29.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:31.83 | |||||||||
45 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 251 | 1:29.50 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:27.82 | |||||||||
46 | Clara Wesselhoff | 2006 | 244 | 1:30.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.31 | |||||||||
47 | Ea Gram Møller | 2006 | 237 | 1:31.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.58 | |||||||||
48 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 219 | 1:33.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.43 | |||||||||
49 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 198 | 1:36.93 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:38.20 | |||||||||
50 | Marie V. Petersen | 2006 | 185 | 1:39.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:41.29 | |||||||||
51 | Tilde Lindeblad | 2006 | 184 | 1:39.32 | ||||||
DeltaSwim | 1:38.54 | |||||||||
52 | Caroline Søgaard | 2006 | 160 | 1:44.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.33 | |||||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:46.41 | |||||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
- | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.61 | |||||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.22 | |||||||||
- | Philippa Anker | 2006 | DSQ | maveligende v 30m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:06.28 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:14.80 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 396 | 1:16.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.97 | |||||||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 359 | 1:19.44 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:22.48 | |||||||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 317 | 1:22.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.70 | |||||||||
4 | Jasmin Haaning | 2007 | 314 | 1:23.11 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:23.87 | |||||||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 312 | 1:23.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.81 | |||||||||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 283 | 1:26.03 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:27.09 | |||||||||
7 | Sille Augustesen | 2008 | 277 | 1:26.65 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:26.34 | |||||||||
8 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 262 | 1:28.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.01 | |||||||||
9 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 259 | 1:28.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.99 | |||||||||
10 | Anne Stæhr | 2008 | 253 | 1:29.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.41 | |||||||||
11 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 251 | 1:29.47 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:36.01 | |||||||||
12 | Caroline Petersen | 2008 | 251 | 1:29.53 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.87 | |||||||||
13 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 249 | 1:29.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
14 | Sofie Bak | 2008 | 248 | 1:29.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.02 | |||||||||
15 | Clara Bendtsen | 2008 | 235 | 1:31.47 | ||||||
DeltaSwim | 1:39.93 | |||||||||
16 | Frida Ploug | 2007 | 233 | 1:31.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.48 | |||||||||
17 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 225 | 1:32.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.37 | |||||||||
18 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 219 | 1:33.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.19 | |||||||||
19 | Ida K. Laursen | 2007 | 216 | 1:34.12 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
20 | Kira Wolter | 2007 | 211 | 1:34.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.26 | |||||||||
21 | Alberte Andersen | 2008 | 210 | 1:35.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.63 | |||||||||
22 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 208 | 1:35.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:43.49 | |||||||||
23 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 198 | 1:36.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.21 | |||||||||
24 | Kirstine Knudsen | 2007 | 193 | 1:37.68 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:43.58 | |||||||||
25 | Astrid Kortnum | 2007 | 184 | 1:39.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 183 | 1:39.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:45.76 | |||||||||
27 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 179 | 1:40.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.33 | |||||||||
28 | Astrid Hartmann | 2008 | 176 | 1:40.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.94 | |||||||||
29 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 169 | 1:42.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.88 | |||||||||
30 | Sara Lund Larsen | 2008 | 165 | 1:42.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.34 | |||||||||
31 | Johanne Riber | 2008 | 163 | 1:43.44 | ||||||
DeltaSwim | 1:52.54 | |||||||||
32 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 159 | 1:44.24 | ||||||
DeltaSwim | 1:57.52 | |||||||||
33 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 157 | 1:44.74 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:49.98 | |||||||||
34 | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 152 | 1:45.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Karla Jæger | 2008 | 151 | 1:46.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.13 | |||||||||
36 | Zenia Lüneborg | 2008 | 150 | 1:46.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:49.71 | |||||||||
37 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 144 | 1:47.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.16 | |||||||||
38 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 141 | 1:48.46 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:52.85 | |||||||||
39 | Sille Freltoft | 2008 | 137 | 1:49.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.67 | |||||||||
40 | Maise Kristensen | 2008 | 128 | 1:51.93 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:04.18 | |||||||||
41 | Tilde Hilkjær | 2007 | 110 | 1:57.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:08.63 | |||||||||
42 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 96 | 2:03.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:09.17 | |||||||||
43 | Lærke Damgaard | 2008 | 92 | 2:05.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:04.70 | |||||||||
- | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.40 | |||||||||
- | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.11 | |||||||||
- | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | DSQ | arslut ryg på mave | ||||||
Kolding SK | 1:24.56 | |||||||||
- | Frida Gode Agersbæk | 2007 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.34 | |||||||||
- | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Olsen | 2008 | DSQ | svøm på mave v 27m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
- | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | DSQ | crawlben v 5m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.56 | |||||||||
- | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.69 | |||||||||
- | Thea Keinicke | 2007 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.04 | |||||||||
- | Trine Pors Rasmussen | 2007 | DSQ | svøm på mave v 27m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:46.32 | |||||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:06.28 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:14.80 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vigga Rasmussen | 2009 | 194 | 1:37.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.52 | |||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 193 | 1:37.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.08 | |||||||||
3 | Astrid Dindler | 2009 | 174 | 1:41.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:41.27 | |||||||||
4 | Alberte Knudsen | 2009 | 166 | 1:42.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.66 | |||||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | 165 | 1:42.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.36 | |||||||||
6 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 158 | 1:44.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.53 | |||||||||
7 | Alberte Raunskov | 2009 | 156 | 1:44.82 | ||||||
Kolding SK | 1:57.25 | |||||||||
8 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 142 | 1:48.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 142 | 1:48.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Meiko Nakatani | 2010 | 141 | 1:48.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.28 | |||||||||
11 | Marlie Møller Wilstrup | 2009 | 104 | 1:59.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 95 | 2:03.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.95 | |||||||||
13 | Malou Bjerre | 2010 | 84 | 2:08.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla H Graversen | 2010 | 71 | 2:15.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Pedersen | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:12.03 | |||||||||
- | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:05.48 | |||||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:46.53 | |||||||||
- | Helene Seidler Madsen | 2009 | DSQ | crawl i bryst eft 50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.71 | |||||||||
- | Signe Madsen | 2009 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:00.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Magnus Mikkelsen (2001) 1:06.42 |
Årg. 2004-2005: Emil Kragh (2001) 1:10.29 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:24.56 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 616 | 1:05.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.97 | |||||||||
2 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 592 | 1:06.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
3 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 510 | 1:09.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.01 | |||||||||
4 | Alexander Fenger | 1999 | 471 | 1:11.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.62 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Magnus Mikkelsen (2001) 1:06.42 |
Årg. 2004-2005: Emil Kragh (2001) 1:10.29 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:24.56 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Christensen | 2002 | 561 | 1:07.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 540 | 1:08.28 | ||||||
H2Odense | 1:05.20 | |||||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | 494 | 1:10.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 478 | 1:11.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.03 | |||||||||
5 | Malthe Elkjær | 2003 | 475 | 1:11.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.48 | |||||||||
6 | Sune Schaarup | 2003 | 470 | 1:11.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
7 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 464 | 1:11.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.62 | |||||||||
8 | Tobias Svenningsen | 2003 | 461 | 1:11.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
9 | Alfred Feldskov | 2003 | 431 | 1:13.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.12 | |||||||||
10 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 416 | 1:14.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
- | Victor Nygaard | 2003 | DSQ | ej samtid berør 50m | ||||||
H2Odense | 1:05.08 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Magnus Mikkelsen (2001) 1:06.42 |
Årg. 2004-2005: Emil Kragh (2001) 1:10.29 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:24.56 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 548 | 1:07.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 450 | 1:12.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | 397 | 1:15.66 | ||||||
Kolding SK | 1:17.85 | |||||||||
4 | Frej Liltorp | 2004 | 353 | 1:18.63 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:21.44 | |||||||||
5 | Daniel Landbo | 2005 | 296 | 1:23.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
6 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 295 | 1:23.48 | ||||||
DeltaSwim | 1:28.65 | |||||||||
- | Anton Poulsen | 2004 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:23.46 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Magnus Mikkelsen (2001) 1:06.42 |
Årg. 2004-2005: Emil Kragh (2001) 1:10.29 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:24.56 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 349 | 1:18.98 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:21.35 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 333 | 1:20.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.67 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 300 | 1:23.05 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 293 | 1:23.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.16 | |||||||||
5 | Sebastian Porsborg | 2007 | 277 | 1:25.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.91 | |||||||||
6 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 203 | 1:34.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.38 | |||||||||
7 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 157 | 1:42.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.19 | |||||||||
8 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 156 | 1:43.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.88 | |||||||||
9 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 152 | 1:44.16 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:48.85 | |||||||||
10 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 133 | 1:48.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.58 | |||||||||
11 | Tristan Bjerre | 2007 | 123 | 1:51.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.08 | |||||||||
12 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 97 | 2:00.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
13 | Fedor Akulov | 2007 | 59 | 2:22.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marcus Rønning | 2006 | 48 | 2:32.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:36.84 | |||||||||
- | Anders Yde | 2007 | DSQ | flere flyben eft sta | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:09.74 | |||||||||
- | Christian Christensen | 2007 | DSQ | asynk ben v 55m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.53 | |||||||||
- | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | DSQ | fl. flyben eft v. 75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:45.76 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Magnus Mikkelsen (2001) 1:06.42 |
Årg. 2004-2005: Emil Kragh (2001) 1:10.29 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 1:24.56 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Buch | 2008 | 145 | 1:45.68 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:50.03 | |||||||||
2 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 143 | 1:46.19 | ||||||
DeltaSwim | 1:59.07 | |||||||||
3 | Theodor van Den Berg | 2008 | 130 | 1:49.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.07 | |||||||||
4 | Gustav Hansen | 2008 | 119 | 1:53.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.13 | |||||||||
5 | Simon Christensen | 2009 | 116 | 1:53.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.07 | |||||||||
6 | Anes Hajrovic | 2008 | 104 | 1:58.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes Ravn | 2008 | 102 | 1:58.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.66 | |||||||||
8 | Gustav Dalmose Henriksen | 2008 | 91 | 2:03.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:11.43 | |||||||||
9 | Hektor Bjerre | 2008 | 85 | 2:06.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:14.11 | |||||||||
10 | Jacob Wemmelund | 2008 | 74 | 2:12.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 66 | 2:17.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.77 | |||||||||
- | Benjamin Bijedic | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DSQ | ej samtid berør 50m | ||||||
DeltaSwim | 2:28.56 | |||||||||
- | Hector Eg | 2010 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Johannes Brixen | 2009 | DSQ | arme bagud til hofte | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Julius Schumann Thrane | 2008 | DSQ | ej samtid berør 25m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Marius Møldrup Hansen | 2009 | DSQ | ej santid berør 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 542 | 1:16.45 | ||||||
JGI Svømning | 1:12.67 | |||||||||
2 | Kristine Hülsen | 2002 | 477 | 1:19.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.16 | |||||||||
3 | Bianca Skjerning | 2001 | 314 | 1:31.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.41 | |||||||||
- | Julia Harpøth | 2002 | DSQ | ej samtid berør 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | 582 | 1:14.65 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.86 | |||||||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | 577 | 1:14.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 577 | 1:14.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 548 | 1:16.16 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.53 | |||||||||
5 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 536 | 1:16.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 464 | 1:20.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
7 | Nicoline Dyrman | 2004 | 458 | 1:20.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.53 | |||||||||
8 | Iben Schønwandt | 2003 | 429 | 1:22.64 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:25.41 | |||||||||
9 | Ida Juul Grønning | 2004 | 407 | 1:24.12 | ||||||
H2Odense | 1:24.38 | |||||||||
10 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 373 | 1:26.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.04 | |||||||||
11 | Amalie Antonsen | 2003 | 367 | 1:27.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
12 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 243 | 1:39.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:38.15 | |||||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:19.64 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 586 | 1:14.49 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
2 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 470 | 1:20.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.71 | |||||||||
3 | Marie Jensen | 2005 | 450 | 1:21.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.94 | |||||||||
4 | Stella Harpøth | 2006 | 439 | 1:22.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.43 | |||||||||
5 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 423 | 1:23.01 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:23.55 | |||||||||
6 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 394 | 1:25.00 | ||||||
JGI Svømning | 1:24.16 | |||||||||
7 | Freja Obert | 2006 | 359 | 1:27.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:50.44 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 347 | 1:28.69 | ||||||
Kolding SK | 1:29.30 | |||||||||
9 | Freya Thorsgaard | 2006 | 347 | 1:28.71 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:28.93 | |||||||||
10 | Therese J Helt | 2006 | 333 | 1:29.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.72 | |||||||||
11 | Caroline Marx | 2006 | 321 | 1:31.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:33.76 | |||||||||
12 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 301 | 1:32.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:35.31 | |||||||||
13 | Emilie Boulund | 2006 | 284 | 1:34.76 | ||||||
Kolding SK | 1:45.42 | |||||||||
14 | Mathilde Olesen | 2005 | 282 | 1:35.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.89 | |||||||||
15 | Silja Larsen | 2006 | 240 | 1:40.28 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:39.15 | |||||||||
16 | Thea Kvejborg | 2006 | 237 | 1:40.76 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:46.04 | |||||||||
17 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | 233 | 1:41.24 | ||||||
DeltaSwim | 1:50.19 | |||||||||
18 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 231 | 1:41.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.49 | |||||||||
19 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 215 | 1:44.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.45 | |||||||||
20 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 212 | 1:44.50 | ||||||
DeltaSwim | 1:45.30 | |||||||||
21 | Marie V. Petersen | 2006 | 199 | 1:46.74 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:45.79 | |||||||||
22 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 196 | 1:47.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:55.95 | |||||||||
23 | Mille Lindeblad | 2005 | 195 | 1:47.41 | ||||||
DeltaSwim | 1:53.58 | |||||||||
24 | Astrid Hansen | 2006 | 162 | 1:54.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.51 | |||||||||
25 | Liv Ebel | 2006 | 153 | 1:56.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.45 | |||||||||
- | Dicte Westphal | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.76 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 339 | 1:29.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.90 | |||||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | 334 | 1:29.87 | ||||||
Kolding SK | 1:31.64 | |||||||||
3 | Mira Capito | 2007 | 328 | 1:30.38 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:31.41 | |||||||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | 317 | 1:31.41 | ||||||
Kolding SK | 1:31.96 | |||||||||
5 | Andrea Skjelmose | 2007 | 312 | 1:31.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.71 | |||||||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 302 | 1:32.89 | ||||||
Kolding SK | 1:32.29 | |||||||||
7 | Agnes Wissing | 2007 | 267 | 1:36.75 | ||||||
Kolding SK | 1:36.55 | |||||||||
8 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 260 | 1:37.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.48 | |||||||||
9 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 257 | 1:38.02 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:41.35 | |||||||||
10 | Jasmin Haaning | 2007 | 256 | 1:38.19 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:37.13 | |||||||||
11 | Anne Stæhr | 2008 | 254 | 1:38.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.56 | |||||||||
12 | Julie Olsen | 2008 | 250 | 1:38.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.82 | |||||||||
13 | Sille Augustesen | 2008 | 233 | 1:41.33 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:38.31 | |||||||||
14 | Kira Wolter | 2007 | 225 | 1:42.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.03 | |||||||||
15 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 217 | 1:43.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.36 | |||||||||
16 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 213 | 1:44.27 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:46.47 | |||||||||
17 | Thea Keinicke | 2007 | 200 | 1:46.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.65 | |||||||||
18 | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 187 | 1:48.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Astrid Kortnum | 2007 | 164 | 1:53.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.53 | |||||||||
20 | Johanne Riber | 2008 | 163 | 1:54.03 | ||||||
DeltaSwim | 2:04.27 | |||||||||
21 | Karla Jæger | 2008 | 161 | 1:54.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:54.87 | |||||||||
22 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 149 | 1:57.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.65 | |||||||||
23 | Tilde Hilkjær | 2007 | 140 | 1:59.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.72 | |||||||||
24 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 134 | 2:01.79 | ||||||
DeltaSwim | 2:05.82 | |||||||||
25 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 128 | 2:03.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:01.59 | |||||||||
26 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 120 | 2:06.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:59.54 | |||||||||
27 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 117 | 2:07.47 | ||||||
DeltaSwim | 2:17.43 | |||||||||
28 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | 107 | 2:10.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:13.35 | |||||||||
29 | Clara Darville | 2008 | 83 | 2:22.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Broeng Leig | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.44 | |||||||||
- | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | DSQ | 1 hånd i vend 50m | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:52.36 | |||||||||
- | Asta Dragnes Brix | 2008 | DSQ | fl flyben efter v 25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:19.07 | |||||||||
- | Kirstine Knudsen | 2007 | DSQ | fl. flyben eft start | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | DSQ | crawlben eft vend 75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:01.55 | |||||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DSQ | svøm under vand v st | ||||||
DeltaSwim | 2:12.38 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 205 | 1:45.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.14 | |||||||||
2 | Astrid V. Petersen | 2009 | 169 | 1:52.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Meiko Nakatani | 2010 | 140 | 1:59.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.81 | |||||||||
4 | Astrid Dindler | 2009 | 132 | 2:02.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:00.06 | |||||||||
5 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 124 | 2:04.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:15.83 | |||||||||
6 | Sofie Hartmann | 2011 | 112 | 2:09.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marlie Møller Wilstrup | 2009 | 94 | 2:16.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:18.78 | |||||||||
8 | Malou Bjerre | 2010 | 78 | 2:25.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sommer Maj Andersen | 2009 | 61 | 2:38.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Bach Jensen | 2010 | 32 | 3:14.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Møller Rasmussen | 2010 | DSQ | crawlben eft v 30m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Ok Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2004-2005: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2006-2007: Mads Emil R. Hermansen (2005) 2:26.92 |
Årg. 2008-2020: Artur Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 613 | 2:04.31 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:03.17 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Ok Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2004-2005: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2006-2007: Mads Emil R. Hermansen (2005) 2:26.92 |
Årg. 2008-2020: Artur Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 518 | 2:11.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.33 | |||||||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 495 | 2:13.47 | ||||||
H2Odense | 2:12.73 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 461 | 2:16.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:17.15 | |||||||||
4 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 435 | 2:19.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:29.99 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:23.41 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ok Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2004-2005: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2006-2007: Mads Emil R. Hermansen (2005) 2:26.92 |
Årg. 2008-2020: Artur Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 342 | 2:30.99 | ||||||
Kolding SK | 2:39.05 | |||||||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 331 | 2:32.65 | ||||||
DeltaSwim | 2:35.20 | |||||||||
3 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 328 | 2:33.10 | ||||||
DeltaSwim | 2:38.99 | |||||||||
4 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 314 | 2:35.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:34.99 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Ok Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2004-2005: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2006-2007: Mads Emil R. Hermansen (2005) 2:26.92 |
Årg. 2008-2020: Artur Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 355 | 2:29.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:27.47 | |||||||||
2 | Frederik Bisgaard | 2006 | 279 | 2:41.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:40.28 | |||||||||
3 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 246 | 2:48.49 | ||||||
JGI Svømning | 2:51.34 | |||||||||
4 | David Hansen Hobolth | 2006 | 227 | 2:52.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:58.58 | |||||||||
5 | Tristan Bjerre | 2007 | 172 | 3:09.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:09.01 | |||||||||
6 | Simon Juel | 2006 | 163 | 3:13.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:13.07 | |||||||||
7 | Bastian Ladekjær | 2007 | 144 | 3:21.24 | ||||||
DeltaSwim | 3:21.58 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Ok Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2004-2005: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2006-2007: Mads Emil R. Hermansen (2005) 2:26.92 |
Årg. 2008-2020: Artur Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 160 | 3:14.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:33.20 | |||||||||
2 | Hektor Bjerre | 2008 | 135 | 3:25.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:30.03 | |||||||||
3 | Oliver Søe | 2009 | 131 | 3:27.77 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2005-2006: Anne Sofie Nørtoft (2004) 2:26.80 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2009-2020: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 607 | 2:20.78 | ||||||
JGI Svømning | 2:17.62 | |||||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | 581 | 2:22.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:24.14 | |||||||||
3 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 311 | 2:55.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:49.98 | |||||||||
4 | Signe Schwartz | 2002 | 279 | 3:02.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:52.07 | |||||||||
5 | Maja Nielsen | 2001 | 266 | 3:05.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:57.35 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2005-2006: Anne Sofie Nørtoft (2004) 2:26.80 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2009-2020: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Jensen | 2003 | 544 | 2:26.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:26.16 | |||||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 515 | 2:28.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:23.85 | |||||||||
3 | Marlene Reitan | 2003 | 508 | 2:29.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 494 | 2:30.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:25.88 | |||||||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 465 | 2:33.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:27.41 | |||||||||
6 | Amalie Holst | 2004 | 451 | 2:35.41 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
7 | Caroline Madsen | 2004 | 445 | 2:36.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:37.86 | |||||||||
8 | Signe Thomsen | 2003 | 434 | 2:37.39 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:32.56 | |||||||||
9 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 425 | 2:38.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.62 | |||||||||
10 | Victoria Broch | 2004 | 402 | 2:41.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:39.27 | |||||||||
11 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 387 | 2:43.56 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:29.30 | |||||||||
12 | Nete Kirial | 2003 | 331 | 2:52.27 | ||||||
Swim Team Neptun | 2:47.35 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2005-2006: Anne Sofie Nørtoft (2004) 2:26.80 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2009-2020: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 466 | 2:33.70 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:32.67 | |||||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | 444 | 2:36.27 | ||||||
Kolding SK | 2:35.55 | |||||||||
3 | Emilie Moberg | 2005 | 437 | 2:37.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:38.38 | |||||||||
4 | Sophie Kronborg | 2005 | 418 | 2:39.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
5 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 401 | 2:41.58 | ||||||
DeltaSwim | 2:42.16 | |||||||||
6 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 397 | 2:42.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.88 | |||||||||
7 | Anne Stamholt | 2006 | 370 | 2:45.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.72 | |||||||||
8 | Anna Dietrichsen | 2006 | 352 | 2:48.74 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:41.47 | |||||||||
9 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 335 | 2:51.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:51.92 | |||||||||
10 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 330 | 2:52.37 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:59.01 | |||||||||
11 | Julie Merl Larsen | 2005 | 320 | 2:54.25 | ||||||
JGI Svømning | 2:52.94 | |||||||||
12 | Anna Merl Larsen | 2006 | 317 | 2:54.71 | ||||||
JGI Svømning | 2:54.40 | |||||||||
13 | Kirstine Buch | 2005 | 307 | 2:56.71 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 2:55.07 | |||||||||
14 | Astrid Hansen | 2006 | 217 | 3:18.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:24.37 | |||||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 3:40.77 | |||||||||
- | Julie Møller | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev v 50m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:27.32 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2005-2006: Anne Sofie Nørtoft (2004) 2:26.80 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2009-2020: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 412 | 2:40.23 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | 296 | 2:58.89 | ||||||
Kolding SK | 2:57.83 | |||||||||
3 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 293 | 2:59.46 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 3:00.36 | |||||||||
4 | Ida K. Laursen | 2007 | 225 | 3:15.80 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:18.06 | |||||||||
5 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 201 | 3:23.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:33.26 | |||||||||
6 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 181 | 3:30.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:37.29 | |||||||||
- | Alberte Andersen | 2008 | DSQ | ej fortsat bev 175m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:35.19 | |||||||||
- | Naya Høi Greve | 2007 | DSQ | ej fortsat bev 150m | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.86 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2005-2006: Anne Sofie Nørtoft (2004) 2:26.80 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2009-2020: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | 179 | 3:31.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:25.74 | |||||||||
- | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | DSQ | ej fortsat bev 150m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2008-2020: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 595 | 24.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.07 | |||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 568 | 24.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.46 | |||||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 515 | 25.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 23.96 | |||||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 489 | 25.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.52 | |||||||||
5 | Alexander Fenger | 1999 | 474 | 25.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.37 | |||||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 460 | 26.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
7 | Emil Kragh | 2001 | 454 | 26.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.97 | |||||||||
8 | Robert Versteegen | 2001 | 438 | 26.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 26.17 | |||||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 23.65 | |||||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2008-2020: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 575 | 24.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 23.92 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 554 | 24.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.02 | |||||||||
3 | Rasmus Petersen | 2002 | 545 | 24.79 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.27 | |||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 525 | 25.10 | ||||||
H2Odense | 24.00 | |||||||||
5 | Andreas Kronborg | 2002 | 517 | 25.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.80 | |||||||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 516 | 25.25 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 25.14 | |||||||||
7 | Sander Linde | 2002 | 484 | 25.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.60 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 483 | 25.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.50 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 482 | 25.83 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.80 | |||||||||
10 | Malte Lyck Falk | 2003 | 472 | 26.01 | ||||||
DeltaSwim | 25.51 | |||||||||
11 | Daniel Damsbo | 2003 | 455 | 26.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.75 | |||||||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | 447 | 26.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
13 | Oliver Hallenborg | 2002 | 445 | 26.52 | ||||||
H2Odense | 27.39 | |||||||||
14 | Christian Johannesen | 2003 | 440 | 26.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
15 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 436 | 26.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.04 | |||||||||
16 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 423 | 26.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 26.58 | |||||||||
17 | Alfred Feldskov | 2003 | 418 | 27.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.64 | |||||||||
18 | Sophus Lund Øe | 2003 | 411 | 27.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 26.87 | |||||||||
19 | Simon Sandal | 2003 | 410 | 27.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
20 | Kasper Christiansen | 2003 | 400 | 27.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.75 | |||||||||
21 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 330 | 29.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 28.66 | |||||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2008-2020: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | 483 | 25.82 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 25.14 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | 443 | 26.57 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 441 | 26.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.24 | |||||||||
4 | Nikolaj Jensen | 2004 | 433 | 26.77 | ||||||
Aars Svømmeklub | 27.13 | |||||||||
5 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 425 | 26.93 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 27.18 | |||||||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | 411 | 27.24 | ||||||
Kolding SK | 26.83 | |||||||||
7 | Lasse Thulstrup | 2004 | 409 | 27.29 | ||||||
Kolding SK | 26.60 | |||||||||
8 | Daniel Busk | 2005 | 402 | 27.44 | ||||||
Kolding SK | 27.06 | |||||||||
9 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 397 | 27.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.60 | |||||||||
10 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 396 | 27.57 | ||||||
Kolding SK | 27.36 | |||||||||
11 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 365 | 28.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.99 | |||||||||
12 | Frej Liltorp | 2004 | 359 | 28.48 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.51 | |||||||||
12 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 359 | 28.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
14 | Anders Mose | 2004 | 351 | 28.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
15 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 328 | 29.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.90 | |||||||||
16 | Simon Kruse Holm | 2004 | 328 | 29.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
17 | William Romer Jørgensen | 2005 | 319 | 29.64 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 28.64 | |||||||||
18 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 311 | 29.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.06 | |||||||||
19 | Mads Kristensen | 2005 | 306 | 30.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 30.33 | |||||||||
20 | Mateusz Majewski | 2005 | 294 | 30.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
21 | Daniel Hornsá | 2004 | 289 | 30.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.02 | |||||||||
22 | Noah Brendholdt | 2004 | 278 | 31.01 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.79 | |||||||||
23 | Andreas Bahnsen | 2005 | 277 | 31.07 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.82 | |||||||||
24 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 269 | 31.37 | ||||||
Kolding SK | 31.59 | |||||||||
25 | Daniel Landbo | 2005 | 253 | 32.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
26 | Patrick Dam Møller | 2005 | 244 | 32.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
27 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 171 | 36.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.31 | |||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 27.05 | |||||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2008-2020: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | 381 | 27.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.89 | |||||||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 365 | 28.34 | ||||||
DeltaSwim | 27.82 | |||||||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | 342 | 28.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.18 | |||||||||
4 | Søren Graul | 2007 | 335 | 29.16 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 29.91 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 265 | 31.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.25 | |||||||||
6 | Sebastian Porsborg | 2007 | 252 | 32.05 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.05 | |||||||||
7 | Alexandru Ignat | 2006 | 250 | 32.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
8 | Elliott Mitaine | 2006 | 249 | 32.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
9 | Tobias Wemmelund | 2006 | 247 | 32.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
10 | Marcus Diego Bach | 2006 | 240 | 32.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
11 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 240 | 32.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
12 | David Hansen Hobolth | 2006 | 238 | 32.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.46 | |||||||||
13 | Marcus Berg | 2007 | 227 | 33.21 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 35.82 | |||||||||
14 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 221 | 33.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
15 | Angus Halle | 2007 | 208 | 34.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
16 | Magne Andersen | 2007 | 200 | 34.63 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
17 | Tristan Bjerre | 2007 | 191 | 35.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
18 | Christian Christensen | 2007 | 191 | 35.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
19 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 188 | 35.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.82 | |||||||||
20 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 184 | 35.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
21 | Frederik Klinkby | 2007 | 181 | 35.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.88 | |||||||||
22 | Jacob Taudorf | 2007 | 181 | 35.81 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.48 | |||||||||
23 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 180 | 35.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
24 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 169 | 36.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
25 | Jacob Landtved | 2006 | 156 | 37.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.14 | |||||||||
26 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 136 | 39.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
27 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 134 | 39.54 | ||||||
DeltaSwim | 41.10 | |||||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2008-2020: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 236 | 32.76 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
2 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 222 | 33.41 | ||||||
DeltaSwim | 35.30 | |||||||||
3 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 193 | 35.05 | ||||||
DeltaSwim | 35.45 | |||||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | 182 | 35.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.55 | |||||||||
5 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 181 | 35.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
6 | Simon Christensen | 2009 | 162 | 37.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.28 | |||||||||
7 | Johannes Ravn | 2008 | 159 | 37.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
8 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 157 | 37.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.82 | |||||||||
9 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 156 | 37.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
10 | Alexander Buch | 2008 | 152 | 37.91 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 39.75 | |||||||||
11 | Gustav Hansen | 2008 | 147 | 38.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
12 | Theodor van Den Berg | 2008 | 141 | 38.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.33 | |||||||||
13 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 131 | 39.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
14 | Victor Thor Krøyer | 2008 | 122 | 40.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
15 | Hektor Bjerre | 2008 | 122 | 40.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
16 | Alexander Fræhr Piihl | 2008 | 120 | 41.05 | ||||||
Kolding SK | 41.53 | |||||||||
17 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | 95 | 44.25 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 47.17 | |||||||||
18 | Benjamin Bijedic | 2008 | 84 | 46.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.25 | |||||||||
19 | Asger Juel | 2009 | 71 | 48.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.89 | |||||||||
20 | Julius Schumann Thrane | 2008 | 71 | 48.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johannes Brixen | 2009 | 67 | 49.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 54.91 | |||||||||
22 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | 66 | 50.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Darius Ignat | 2010 | 65 | 50.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
24 | Vincent James Brice | 2010 | 56 | 52.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Søren Yde | 2009 | 50 | 54.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christian M Tyrsted | 2010 | 49 | 55.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | 43 | 57.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Teodor Julius Psorn | 2010 | 36 | 1:01.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Hector Eg | 2010 | 24 | 1:09.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.02 | |||||||||
- | Oskar Rugholm | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: My Phuong Bui (2003) 27.19 |
Årg. 2005-2006: Clara Matilde Carstensen (2004) 28.69 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 30.70 |
Årg. 2009-2020: Alma Ehrenreich-Birn (2008) 35.11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 615 | 26.95 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vejle Svømmeklub | 25.84 | |||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 596 | 27.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.69 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 570 | 27.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.57 | |||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | 561 | 27.80 | ||||||
JGI Svømning | 27.37 | |||||||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 555 | 27.89 | ||||||
JGI Svømning | 26.55 | |||||||||
6 | Thilde Timmermand | 2002 | 542 | 28.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 514 | 28.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
8 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 513 | 28.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
9 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 476 | 29.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
10 | Isabel Mass | 1998 | 437 | 30.20 | ||||||
JGI Svømning | 28.48 | |||||||||
11 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 422 | 30.57 | ||||||
H2Odense | 29.96 | |||||||||
12 | Trine Johansen | 2002 | 415 | 30.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
13 | Maria Mortensen | 1999 | 409 | 30.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.91 | |||||||||
14 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 388 | 31.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.54 | |||||||||
15 | Signe Schwartz | 2002 | 377 | 31.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
16 | Bianca Skjerning | 2001 | 298 | 34.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.90 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 26.10 | |||||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: My Phuong Bui (2003) 27.19 |
Årg. 2005-2006: Clara Matilde Carstensen (2004) 28.69 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 30.70 |
Årg. 2009-2020: Alma Ehrenreich-Birn (2008) 35.11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 641 | 26.59 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
Haderslev Svømme Klub | 26.13 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 588 | 27.36 | ||||||
H2Odense | 26.25 | |||||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | 564 | 27.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.65 | |||||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 555 | 27.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.05 | |||||||||
5 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 554 | 27.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.78 | |||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 537 | 28.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
7 | Louise Jensen | 2003 | 535 | 28.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.42 | |||||||||
8 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 521 | 28.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
9 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 516 | 28.58 | ||||||
DeltaSwim | 27.93 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 515 | 28.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 515 | 28.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
12 | Søs Freund | 2004 | 506 | 28.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
13 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 496 | 28.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.27 | |||||||||
14 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 485 | 29.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
15 | Cecilie Batz | 2003 | 483 | 29.22 | ||||||
DeltaSwim | 28.25 | |||||||||
16 | Elma Gabela | 2004 | 480 | 29.27 | ||||||
Kolding SK | 27.84 | |||||||||
17 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 479 | 29.29 | ||||||
H2Odense | 28.81 | |||||||||
18 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 462 | 29.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
19 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 459 | 29.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
20 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 458 | 29.73 | ||||||
DeltaSwim | 28.83 | |||||||||
21 | Thea Inge Madsen | 2003 | 457 | 29.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.78 | |||||||||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | 451 | 29.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
23 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 444 | 30.04 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
24 | Melanie Petersen | 2004 | 433 | 30.29 | ||||||
Kolding SK | 29.71 | |||||||||
25 | Signe Thomsen | 2003 | 429 | 30.38 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.98 | |||||||||
26 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 410 | 30.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
27 | Victoria Underbjerg | 2004 | 409 | 30.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
28 | Sarah Salling Larsen | 2003 | 407 | 30.94 | ||||||
HOG-Hinnerup | 30.39 | |||||||||
29 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 394 | 31.27 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.55 | |||||||||
30 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 389 | 31.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.35 | |||||||||
31 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 372 | 31.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
32 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 366 | 32.05 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.59 | |||||||||
33 | Amalie Antonsen | 2003 | 355 | 32.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
34 | Iben Schønwandt | 2003 | 354 | 32.39 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
35 | Mathilde Thomsen | 2004 | 306 | 34.02 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.09 | |||||||||
36 | Josefine Lassen | 2003 | 296 | 34.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.22 | |||||||||
37 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 295 | 34.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
38 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 283 | 34.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
39 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 282 | 34.93 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.80 | |||||||||
40 | Iben Aalund | 2004 | 269 | 35.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.61 | |||||||||
41 | Emma Brødsgaard | 2004 | 234 | 37.21 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 39.68 | |||||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 30.65 | |||||||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: My Phuong Bui (2003) 27.19 |
Årg. 2005-2006: Clara Matilde Carstensen (2004) 28.69 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 30.70 |
Årg. 2009-2020: Alma Ehrenreich-Birn (2008) 35.11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 559 | 27.83 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Slangerup Svømmeklub | 27.77 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 512 | 28.66 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 507 | 28.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 506 | 28.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 483 | 29.22 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 28.23 | |||||||||
6 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 482 | 29.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.44 | |||||||||
7 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 460 | 29.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.00 | |||||||||
8 | SIF Bramm | 2006 | 458 | 29.73 | ||||||
JGI Svømning | 29.00 | |||||||||
9 | Freja Bjørn | 2005 | 433 | 30.29 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.49 | |||||||||
10 | Freja Obert | 2006 | 426 | 30.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
11 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 424 | 30.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
12 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 416 | 30.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
13 | Victoria Richards | 2005 | 410 | 30.85 | ||||||
DeltaSwim | 30.18 | |||||||||
14 | Stella Harpøth | 2006 | 408 | 30.90 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
15 | Anne Stamholt | 2006 | 407 | 30.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.55 | |||||||||
16 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 393 | 31.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.68 | |||||||||
17 | Caden Halle | 2005 | 393 | 31.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
18 | Mille Lindeblad | 2005 | 385 | 31.50 | ||||||
DeltaSwim | 29.96 | |||||||||
19 | Signe Kristensen | 2006 | 383 | 31.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
20 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 380 | 31.64 | ||||||
JGI Svømning | 31.55 | |||||||||
21 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 380 | 31.65 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
22 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 371 | 31.91 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
23 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 367 | 32.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.11 | |||||||||
24 | Kirstine Buch | 2005 | 364 | 32.10 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 31.67 | |||||||||
25 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 355 | 32.36 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
26 | Therese J Helt | 2006 | 355 | 32.38 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.34 | |||||||||
27 | Thea Kvejborg | 2006 | 332 | 33.10 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 34.01 | |||||||||
28 | Philippa Anker | 2006 | 330 | 33.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
29 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 317 | 33.60 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 33.50 | |||||||||
29 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 317 | 33.60 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.69 | |||||||||
31 | Anna Ryet | 2005 | 317 | 33.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.49 | |||||||||
32 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 312 | 33.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
33 | Freya Thorsgaard | 2006 | 305 | 34.04 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 34.96 | |||||||||
34 | Clara Wesselhoff | 2006 | 297 | 34.35 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.45 | |||||||||
35 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | 271 | 35.40 | ||||||
DeltaSwim | 36.25 | |||||||||
36 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 271 | 35.43 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 38.49 | |||||||||
37 | Tilde Lindeblad | 2006 | 269 | 35.48 | ||||||
DeltaSwim | 34.40 | |||||||||
38 | Silja Larsen | 2006 | 264 | 35.73 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 36.53 | |||||||||
39 | Julie Møller | 2005 | 260 | 35.90 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
40 | Astrid Hansen | 2006 | 254 | 36.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
41 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 247 | 36.53 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 36.35 | |||||||||
42 | Liv Ebel | 2006 | 246 | 36.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
43 | Ea Gram Møller | 2006 | 244 | 36.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.30 | |||||||||
44 | Caroline Søgaard | 2006 | 196 | 39.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.35 | |||||||||
45 | Marie V. Petersen | 2006 | 167 | 41.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
- | Dicte Westphal | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
- | Mille Veiler | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 29.89 | |||||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: My Phuong Bui (2003) 27.19 |
Årg. 2005-2006: Clara Matilde Carstensen (2004) 28.69 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 30.70 |
Årg. 2009-2020: Alma Ehrenreich-Birn (2008) 35.11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 463 | 29.63 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
2 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 391 | 31.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
3 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 354 | 32.40 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
4 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 340 | 32.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.17 | |||||||||
5 | Agnes Wissing | 2007 | 332 | 33.11 | ||||||
Kolding SK | 40.92 | |||||||||
6 | Caroline Petersen | 2008 | 330 | 33.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
7 | Frida Ploug | 2007 | 316 | 33.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.16 | |||||||||
8 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 312 | 33.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
8 | Sille Augustesen | 2008 | 312 | 33.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
10 | Jasmin Haaning | 2007 | 304 | 34.08 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 33.41 | |||||||||
11 | Sofie Bak | 2008 | 296 | 34.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.30 | |||||||||
12 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 291 | 34.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
13 | Mira Capito | 2007 | 280 | 35.04 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
14 | Andrea Skjelmose | 2007 | 276 | 35.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
15 | Clara Bendtsen | 2008 | 272 | 35.38 | ||||||
DeltaSwim | 35.76 | |||||||||
16 | Julie Olsen | 2008 | 268 | 35.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
17 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 264 | 35.70 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
18 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 254 | 36.16 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 36.26 | |||||||||
19 | Karoline Christiansen | 2007 | 245 | 36.63 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 37.71 | |||||||||
20 | Mathilde Søe | 2008 | 241 | 36.83 | ||||||
DeltaSwim | 37.56 | |||||||||
21 | Kira Wolter | 2007 | 240 | 36.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.81 | |||||||||
22 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 238 | 36.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
23 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 234 | 37.19 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 36.73 | |||||||||
24 | Alberte Andersen | 2008 | 234 | 37.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
25 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 214 | 38.33 | ||||||
DeltaSwim | 38.81 | |||||||||
26 | Zenia Lüneborg | 2008 | 199 | 39.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.65 | |||||||||
27 | Johanne Riber | 2008 | 188 | 40.00 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
28 | Kirstine Knudsen | 2007 | 186 | 40.10 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 41.56 | |||||||||
29 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 185 | 40.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.24 | |||||||||
30 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 181 | 40.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.69 | |||||||||
31 | Astrid Hartmann | 2008 | 181 | 40.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
32 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 180 | 40.56 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 39.48 | |||||||||
33 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 178 | 40.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
34 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 176 | 40.89 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 42.52 | |||||||||
35 | Tilde Hilkjær | 2007 | 152 | 42.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.18 | |||||||||
36 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 142 | 43.94 | ||||||
DeltaSwim | 46.99 | |||||||||
37 | Karla Jæger | 2008 | 142 | 43.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.51 | |||||||||
38 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 131 | 45.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
39 | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 126 | 45.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Lærke Damgaard | 2008 | 116 | 46.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.23 | |||||||||
41 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 114 | 47.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 113 | 47.42 | ||||||
DeltaSwim | 35.74 | |||||||||
43 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | 100 | 49.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.52 | |||||||||
44 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 84 | 52.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 56.71 | |||||||||
45 | Asta Dragnes Brix | 2008 | 78 | 53.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Broeng Leig | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
- | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
- | Clara Darville | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.35 | |||||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2003-2004: My Phuong Bui (2003) 27.19 |
Årg. 2005-2006: Clara Matilde Carstensen (2004) 28.69 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 30.70 |
Årg. 2009-2020: Alma Ehrenreich-Birn (2008) 35.11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vigga Rasmussen | 2009 | 221 | 37.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.36 | |||||||||
2 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 211 | 38.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
3 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 210 | 38.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 195 | 39.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
5 | Alberte Raunskov | 2009 | 190 | 39.83 | ||||||
Kolding SK | 42.62 | |||||||||
6 | Astrid V. Petersen | 2009 | 188 | 40.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
7 | Astrid Dindler | 2009 | 176 | 40.85 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.69 | |||||||||
8 | Andrea Grøndal | 2009 | 176 | 40.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
9 | Olivia Holmberg | 2009 | 171 | 41.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.99 | |||||||||
10 | Meiko Nakatani | 2010 | 157 | 42.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.68 | |||||||||
11 | Signe Madsen | 2009 | 144 | 43.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
12 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | 142 | 43.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.80 | |||||||||
13 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 136 | 44.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 130 | 45.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.46 | |||||||||
15 | Marlie Møller Wilstrup | 2009 | 121 | 46.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.18 | |||||||||
16 | Sofie Hartmann | 2011 | 117 | 46.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
17 | Freja Kawa | 2010 | 111 | 47.64 | ||||||
DeltaSwim | 53.98 | |||||||||
18 | Camilla H Graversen | 2010 | 96 | 49.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.44 | |||||||||
19 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 92 | 50.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
20 | Malou Bjerre | 2010 | 87 | 51.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.56 | |||||||||
21 | Sommer Maj Andersen | 2009 | 85 | 52.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Malou Bach Jensen | 2010 | 75 | 54.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Nortvig | 2010 | 69 | 55.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 55.87 | |||||||||
24 | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | 58 | 59.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie Jerløv | 2009 | 54 | 1:00.51 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.74 | |||||||||
26 | Clara Rose Christensen | 2009 | 52 | 1:01.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Signe Møller Rasmussen | 2010 | 39 | 1:07.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.64 | |||||||||
- | Astrid Pedersen | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 590 | 57.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.78 | |||||||||
2 | Mathias Bech | 1996 | 561 | 58.29 | ||||||
H2Odense | 55.38 | |||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 493 | 1:00.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.38 | |||||||||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | 468 | 1:01.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
5 | Emil Kragh | 2001 | 463 | 1:02.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 56.67 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kronborg | 2002 | 537 | 59.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
2 | Tobias Boström | 2002 | 521 | 59.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 517 | 59.89 | ||||||
H2Odense | 58.39 | |||||||||
4 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 510 | 1:00.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 504 | 1:00.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.71 | |||||||||
6 | Rasmus Petersen | 2002 | 497 | 1:00.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 57.53 | |||||||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 479 | 1:01.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.31 | |||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 468 | 1:01.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
9 | Oliver Fenger | 2003 | 428 | 1:03.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
10 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 420 | 1:04.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
11 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 415 | 1:04.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
12 | Simon Sandal | 2003 | 392 | 1:05.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
13 | Mads Stamholt | 2003 | 378 | 1:06.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.61 | |||||||||
14 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 370 | 1:06.96 | ||||||
H2Odense | 1:02.26 | |||||||||
15 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 366 | 1:07.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
16 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 330 | 1:09.55 | ||||||
Kolding SK | 1:10.44 | |||||||||
17 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 158 | 1:28.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.55 | |||||||||
- | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.54 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 517 | 59.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.30 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 481 | 1:01.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 429 | 1:03.73 | ||||||
H2Odense | 1:02.99 | |||||||||
4 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 409 | 1:04.74 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.36 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 362 | 1:07.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.66 | |||||||||
6 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 301 | 1:11.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
7 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 295 | 1:12.18 | ||||||
DeltaSwim | 1:10.97 | |||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 286 | 1:12.94 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.35 | |||||||||
9 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 278 | 1:13.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.43 | |||||||||
10 | Alexander Mogensen | 2005 | 178 | 1:25.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
11 | Daniel Landbo | 2005 | 165 | 1:27.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Bahnsen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.32 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 250 | 1:16.23 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:23.08 | |||||||||
2 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 205 | 1:21.48 | ||||||
JGI Svømning | 1:23.91 | |||||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | 150 | 1:30.38 | ||||||
Kolding SK | 1:47.24 | |||||||||
4 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 98 | 1:44.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:01.17 | |||||||||
5 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 96 | 1:45.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.39 | |||||||||
6 | Tristan Bjerre | 2007 | 91 | 1:46.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.31 | |||||||||
7 | Simon Juel | 2006 | 89 | 1:47.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.14 | |||||||||
8 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 77 | 1:52.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Yde | 2007 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | DSQ | Asynkrone ben 55m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.20 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 180 | 1:25.00 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:27.37 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | 122 | 1:36.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.94 | |||||||||
3 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 104 | 1:42.00 | ||||||
DeltaSwim | 1:38.20 | |||||||||
4 | Rasmus Bjerre | 2008 | 84 | 1:49.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.29 | |||||||||
5 | Alexander Breinholt | 2008 | 78 | 1:52.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:04.16 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 1:06.12 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2009-2020: Idun Kjeldsmark Gregersen (2009) 1:46.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | 637 | 1:03.45 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
JGI Svømning | 59.18 | |||||||||
2 | Thilde Timmermand | 2002 | 573 | 1:05.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 526 | 1:07.63 | ||||||
H2Odense | 1:07.28 | |||||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | 500 | 1:08.77 | ||||||
H2Odense | 1:06.03 | |||||||||
5 | Isabel Mass | 1998 | 408 | 1:13.58 | ||||||
JGI Svømning | 1:07.27 | |||||||||
6 | Julie Krog Christensen | 2001 | 308 | 1:20.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.37 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 1:01.62 | |||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:04.16 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 1:06.12 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2009-2020: Idun Kjeldsmark Gregersen (2009) 1:46.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | 631 | 1:03.65 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
H2Odense | 1:02.12 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 560 | 1:06.22 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.61 | |||||||||
3 | Sofie Le Fevre | 2004 | 559 | 1:06.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 555 | 1:06.43 | ||||||
H2Odense | 1:06.03 | |||||||||
5 | Kathrine Weide | 2004 | 516 | 1:08.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
6 | Christina M. Glargaard | 2004 | 510 | 1:08.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 491 | 1:09.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
8 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 470 | 1:10.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
9 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 463 | 1:10.55 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:10.46 | |||||||||
10 | Ida Juul Grønning | 2004 | 434 | 1:12.10 | ||||||
H2Odense | 1:07.44 | |||||||||
11 | Anne Terp | 2004 | 430 | 1:12.32 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:11.95 | |||||||||
12 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 428 | 1:12.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
13 | Nicoline Dyrman | 2004 | 403 | 1:13.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.89 | |||||||||
14 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 309 | 1:20.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.13 | |||||||||
15 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 303 | 1:21.29 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 232 | 1:28.79 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:36.01 | |||||||||
17 | Josefine Lassen | 2003 | 133 | 1:46.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:00.01 | |||||||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.19 | |||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:04.16 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 1:06.12 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2009-2020: Idun Kjeldsmark Gregersen (2009) 1:46.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 476 | 1:09.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.29 | |||||||||
2 | Femke Iris Keulen | 2005 | 434 | 1:12.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.23 | |||||||||
3 | Marie Jensen | 2005 | 382 | 1:15.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | 370 | 1:16.01 | ||||||
Kolding SK | 1:13.30 | |||||||||
5 | Emilie Moberg | 2005 | 338 | 1:18.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 326 | 1:19.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
7 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 307 | 1:20.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.14 | |||||||||
8 | Anna Merl Larsen | 2006 | 286 | 1:22.85 | ||||||
JGI Svømning | 1:25.35 | |||||||||
9 | Annemone Rasmussen | 2006 | 272 | 1:24.23 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:28.34 | |||||||||
10 | Caden Halle | 2005 | 265 | 1:25.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
11 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 249 | 1:26.76 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.22 | |||||||||
11 | Julie Merl Larsen | 2005 | 249 | 1:26.76 | ||||||
JGI Svømning | 1:27.60 | |||||||||
13 | Frederikke Riber | 2005 | 240 | 1:27.76 | ||||||
DeltaSwim | 1:50.44 | |||||||||
14 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 207 | 1:32.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.63 | |||||||||
15 | Clara Wesselhoff | 2006 | 204 | 1:32.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:35.44 | |||||||||
- | Mille Veiler | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:16.50 | |||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:04.16 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 1:06.12 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2009-2020: Idun Kjeldsmark Gregersen (2009) 1:46.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 357 | 1:16.95 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 251 | 1:26.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.98 | |||||||||
3 | Anne Stæhr | 2008 | 232 | 1:28.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andrea Skjelmose | 2007 | 203 | 1:32.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.24 | |||||||||
5 | Mira Capito | 2007 | 183 | 1:36.14 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:30.08 | |||||||||
6 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 163 | 1:39.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.99 | |||||||||
7 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 138 | 1:45.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.12 | |||||||||
8 | Mathilde Søe | 2008 | 122 | 1:49.98 | ||||||
DeltaSwim | 1:44.83 | |||||||||
9 | Maise Kristensen | 2008 | 102 | 1:56.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara Lund Larsen | 2008 | 93 | 2:00.15 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:01.88 | |||||||||
11 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 73 | 2:10.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 71 | 2:11.55 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 1:04.16 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 1:06.12 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2009-2020: Idun Kjeldsmark Gregersen (2009) 1:46.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 190 | 1:34.99 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.74 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 93 | 2:00.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DSQ | asynk arme v25m | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2006-2007: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Fenger | 1999 | 578 | 4:14.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:59.01 | |||||||||
2 | Andreas Rasmussen | 2000 | 565 | 4:16.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:08.85 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 552 | 4:18.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:05.73 | |||||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 441 | 4:38.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 4:20.72 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2006-2007: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 621 | 4:08.69 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vejle Svømmeklub | 4:01.85 | |||||||||
2 | Ole Hovmand | 2003 | 526 | 4:22.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:16.89 | |||||||||
3 | Daniel Damsbo | 2003 | 518 | 4:24.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:14.35 | |||||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | 494 | 4:28.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:27.37 | |||||||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 494 | 4:28.39 | ||||||
H2Odense | 4:42.69 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 484 | 4:30.30 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:13.20 | |||||||||
7 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 409 | 4:45.83 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:43.42 | |||||||||
8 | Sophus Lund Øe | 2003 | 365 | 4:56.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 4:53.58 | |||||||||
9 | Kasper Christiansen | 2003 | 351 | 5:00.78 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 5:15.38 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2006-2007: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Als Olsen | 2004 | 370 | 4:55.56 | ||||||
Kolding SK | 5:15.79 | |||||||||
2 | Noah Brendholdt | 2004 | 361 | 4:57.89 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 5:10.11 | |||||||||
3 | Simon Kruse Holm | 2004 | 345 | 5:02.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Hornsá | 2004 | 306 | 5:14.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 5:55.47 | |||||||||
5 | Rasmus Kabel | 2004 | 266 | 5:29.96 | ||||||
Kolding SK | 5:20.43 | |||||||||
- | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 5:21.70 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2006-2007: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 371 | 4:55.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:09.02 | |||||||||
2 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 166 | 6:25.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 6:32.91 | |||||||||
3 | Magnus Stilling | 2007 | 162 | 6:28.78 | ||||||
Kolding SK | 6:30.35 | |||||||||
4 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 154 | 6:35.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 7:16.32 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2002-2003: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2006-2007: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 199 | 6:03.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:55.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 6:19.87 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 659 | 1:05.61 | 2:13.67 | 3:21.52 | 4:29.44 | |||
JGI Svømning | 4:18.54 | |||||||||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 612 | 1:06.84 | 2:17.39 | 3:27.85 | 4:36.15 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:37.77 | |||||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 589 | 1:06.38 | 2:16.42 | 3:28.25 | 4:39.65 | |||
Kolding SK | 4:33.13 | |||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 560 | 1:07.01 | 2:19.01 | 3:31.40 | 4:44.41 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:36.84 | |||||||||
5 | Caroline Liboriussen | 2002 | 530 | 1:08.81 | 2:22.60 | 3:35.68 | 4:49.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:44.64 | |||||||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 526 | 1:09.30 | 2:23.49 | 3:38.04 | 4:50.42 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:51.60 | |||||||||
7 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 520 | 1:08.83 | 2:22.53 | 3:37.05 | 4:51.62 | |||
JGI Svømning | 4:38.88 | |||||||||
8 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 390 | 1:16.71 | 2:37.41 | 3:59.06 | 5:20.87 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:17.35 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 6:19.87 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 616 | 1:06.82 | 2:17.05 | 3:27.56 | 4:35.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:31.54 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 593 | 1:06.85 | 2:17.21 | 3:28.55 | 4:39.14 | |||
H2Odense | 4:36.18 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 568 | 1:08.53 | 2:20.97 | 3:32.52 | 4:43.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:40.83 | |||||||||
4 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 565 | 1:08.07 | 2:20.80 | 3:32.71 | 4:43.57 | |||
DeltaSwim | 4:43.06 | |||||||||
5 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 527 | 1:09.25 | 2:23.37 | 3:37.99 | 4:50.21 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:45.25 | |||||||||
6 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 526 | 1:09.74 | 2:23.85 | 3:37.80 | 4:50.42 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:46.37 | |||||||||
7 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 511 | 1:10.22 | 2:24.20 | 3:38.39 | 4:53.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:00.36 | |||||||||
8 | Victoria Underbjerg | 2004 | 498 | 1:11.31 | 2:26.24 | 3:41.55 | 4:55.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:45.87 | |||||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | 432 | 1:11.59 | 2:28.43 | 3:47.74 | 5:10.20 | |||
Kolding SK | 5:05.53 | |||||||||
10 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 413 | 1:14.11 | 2:34.68 | 3:55.70 | 5:14.88 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:14.37 | |||||||||
11 | Amalie Holst | 2004 | 409 | 1:11.47 | 2:32.63 | 3:54.81 | 5:15.70 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:32.06 | |||||||||
- | Ella Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:38.88 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 6:19.87 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 569 | 1:07.57 | 2:19.46 | 3:31.66 | 4:42.91 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:00.43 | |||||||||
2 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 562 | 1:08.92 | 2:21.03 | 3:33.46 | 4:44.17 | |||
Kolding SK | 4:53.19 | |||||||||
3 | SIF Bramm | 2006 | 520 | 1:08.99 | 2:23.27 | 3:38.37 | 4:51.54 | |||
JGI Svømning | 4:51.17 | |||||||||
4 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 458 | 1:11.31 | 2:29.45 | 3:47.11 | 5:04.12 | |||
Odder Svømmeklub | 4:52.86 | |||||||||
5 | Christine Mols | 2006 | 452 | 1:11.81 | 2:29.47 | 3:48.47 | 5:05.49 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:09.52 | |||||||||
6 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 439 | 1:12.46 | 2:31.51 | 3:51.61 | 5:08.49 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:00.77 | |||||||||
7 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 429 | 1:12.50 | 2:32.80 | 3:53.42 | 5:10.83 | |||
DeltaSwim | 5:16.41 | |||||||||
8 | Anna Dietrichsen | 2006 | 411 | 1:14.67 | 2:35.34 | 3:56.17 | 5:15.33 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:17.65 | |||||||||
9 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 382 | 1:17.80 | 2:39.86 | 4:01.99 | 5:22.98 | |||
JGI Svømning | 5:17.99 | |||||||||
10 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 294 | 1:22.41 | 2:53.22 | 4:24.42 | 5:52.64 | |||
DeltaSwim | 5:58.96 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2003-2004: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 6:19.87 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 418 | 1:17.08 | 2:37.85 | 3:58.62 | 5:13.50 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
Slangerup Svømmeklub | 5:12.68 | |||||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | 296 | 1:23.67 | 2:53.80 | 4:24.91 | 5:51.55 | |||
Kolding SK | 5:43.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 2:16.99 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 2:48.27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 586 | 27.83 | 1:02.69 | 1:39.10 | 2:10.99 | |||
H2Odense | 2:09.28 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 507 | 29.76 | 1:06.25 | 1:43.49 | 2:17.41 | |||
H2Odense | 2:22.41 | |||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 492 | 29.65 | 1:06.47 | 1:45.72 | 2:18.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:13.82 | |||||||||
4 | Christian Johannesen | 2003 | 481 | 30.00 | 1:07.88 | 1:46.63 | 2:19.89 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.26 | |||||||||
5 | Malte Lyck Falk | 2003 | 474 | 29.99 | 1:06.02 | 1:48.56 | 2:20.60 | |||
DeltaSwim | 2:26.55 | |||||||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 467 | 29.82 | 1:04.83 | 1:47.39 | 2:21.22 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.44 | |||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 460 | 31.60 | 1:10.61 | 1:48.22 | 2:22.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.29 | |||||||||
8 | Tobias Svenningsen | 2003 | 450 | 31.48 | 1:11.45 | 1:49.46 | 2:23.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.20 | |||||||||
9 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 439 | 31.01 | 1:08.49 | 1:48.43 | 2:24.14 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
10 | Casper Bang Clausen | 2003 | 420 | 31.01 | 1:08.15 | 1:50.98 | 2:26.30 | |||
H2Odense | 2:20.09 | |||||||||
11 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 408 | 30.68 | 1:07.49 | 1:50.82 | 2:27.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.51 | |||||||||
12 | Sophus Lund Øe | 2003 | 357 | 32.68 | 1:13.16 | 1:59.77 | 2:34.40 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:33.19 | |||||||||
13 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 232 | 38.41 | 1:25.91 | 2:18.89 | 2:58.23 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:01.12 | |||||||||
- | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:30.08 | |||||||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | DSQ | flere flyben v105m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:20.30 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 2:16.99 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 2:48.27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 575 | 28.51 | 1:02.95 | 1:39.97 | 2:11.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.03 | |||||||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | 434 | 31.19 | 1:08.17 | 1:49.34 | 2:24.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.29 | |||||||||
3 | Søren Have | 2004 | 406 | 32.10 | 1:11.34 | 1:54.84 | 2:27.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.96 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 405 | 30.81 | 1:10.07 | 1:52.95 | 2:28.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
5 | Anton Poulsen | 2004 | 400 | 31.94 | 1:11.39 | 1:56.02 | 2:28.68 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:31.80 | |||||||||
6 | Daniel Busk | 2005 | 397 | 32.22 | 1:11.79 | 1:54.82 | 2:29.04 | |||
Kolding SK | 2:31.37 | |||||||||
7 | Jonas Gaur | 2005 | 386 | 32.04 | 1:14.96 | 1:55.55 | 2:30.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.21 | |||||||||
8 | Asger Als Olsen | 2004 | 384 | 33.60 | 1:13.12 | 1:55.75 | 2:30.81 | |||
Kolding SK | 2:33.34 | |||||||||
9 | Simon Kruse Holm | 2004 | 345 | 33.44 | 1:14.50 | 1:59.79 | 2:36.23 | |||
Odder Svømmeklub | 2:50.13 | |||||||||
10 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 327 | 33.32 | 1:14.50 | 2:03.09 | 2:39.09 | |||
DeltaSwim | 2:36.78 | |||||||||
11 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 310 | 33.48 | 1:15.61 | 2:05.55 | 2:41.88 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:41.72 | |||||||||
12 | Mads Kristensen | 2005 | 293 | 35.58 | 1:16.75 | 2:06.72 | 2:44.97 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:48.61 | |||||||||
13 | Daniel Landbo | 2005 | 264 | 37.99 | 1:25.02 | 2:11.84 | 2:50.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Bahnsen | 2005 | 255 | 36.85 | 1:21.54 | 2:12.28 | 2:52.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:54.32 | |||||||||
15 | Rasmus Kabel | 2004 | 254 | 34.59 | 1:19.67 | 2:12.68 | 2:53.01 | |||
Kolding SK | 2:46.48 | |||||||||
16 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 198 | 40.70 | 1:32.20 | 2:26.09 | 3:07.79 | |||
Kolding SK | 3:18.61 | |||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:31.47 | |||||||||
- | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:55.92 | |||||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | DSQ | 1 hånd i v bryst 125 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:32.56 | |||||||||
- | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | DSQ | ej samtid berør 150m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.82 | |||||||||
- | Vania Danilkin | 2004 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Kolding SK | 2:36.27 | |||||||||
- | William Romer Jørgensen | 2005 | DSQ | afsæt ryglig. 103m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:52.86 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 2:16.99 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 2:48.27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 351 | 32.47 | 1:12.43 | 1:57.37 | 2:35.39 | |||
Sc Hellas Salzgitter | 2:39.53 | |||||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | 331 | 34.20 | 1:14.97 | 2:01.90 | 2:38.48 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:44.11 | |||||||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | 328 | 32.91 | 1:13.72 | 2:02.72 | 2:38.84 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:41.26 | |||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 306 | 35.59 | 1:17.61 | 2:05.26 | 2:42.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:49.40 | |||||||||
5 | Frederik Bisgaard | 2006 | 294 | 34.20 | 1:16.64 | 2:06.92 | 2:44.74 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:43.53 | |||||||||
6 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 269 | 33.26 | 1:17.20 | 2:07.94 | 2:49.72 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:48.74 | |||||||||
7 | Sebastian Porsborg | 2007 | 261 | 39.77 | 1:24.02 | 2:12.48 | 2:51.36 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:55.32 | |||||||||
8 | Christian N. Christensen | 2006 | 253 | 37.27 | 1:24.41 | 2:16.61 | 2:53.29 | |||
Kolding SK | 2:59.25 | |||||||||
9 | David Hansen Hobolth | 2006 | 246 | 40.04 | 1:27.36 | 2:17.23 | 2:54.93 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:00.03 | |||||||||
10 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 244 | 36.95 | 1:21.01 | 2:16.14 | 2:55.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:00.56 | |||||||||
11 | Kasper Lisberg | 2007 | 235 | 39.64 | 1:23.43 | 2:16.30 | 2:57.46 | |||
Odder Svømmeklub | 3:00.26 | |||||||||
12 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 216 | 42.29 | 1:29.18 | 2:23.45 | 3:02.53 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:01.87 | |||||||||
13 | Elliott Mitaine | 2006 | 202 | 39.98 | 1:26.88 | 2:24.15 | 3:06.75 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:13.92 | |||||||||
14 | Marcus Diego Bach | 2006 | 200 | 38.10 | 1:26.97 | 2:25.06 | 3:07.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 179 | 40.19 | 1:28.56 | 2:31.43 | 3:14.30 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:21.62 | |||||||||
16 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 178 | 43.20 | 1:32.35 | 2:28.29 | 3:14.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:16.76 | |||||||||
17 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 161 | 47.19 | 1:38.66 | 2:35.31 | 3:21.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:18.19 | |||||||||
18 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 155 | 47.18 | 1:37.37 | 2:39.31 | 3:23.91 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:39.09 | |||||||||
19 | Jacob Landtved | 2006 | 134 | 47.03 | 1:43.74 | 2:47.81 | 3:33.82 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:56.81 | |||||||||
- | Jacob Taudorf | 2007 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:27.65 | |||||||||
- | Simon Juel | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:24.73 | |||||||||
- | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | DSQ | ej forts bev 75m | ||||||
JGI Svømning | 3:09.37 | |||||||||
- | Lasse Knudsgaard | 2007 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:18.39 | |||||||||
- | Villads Seneca | 2006 | DSQ | ej samtid berør 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.99 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2004-2005: Victor Nygaard (2003) 2:16.99 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 2:48.27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 196 | 38.72 | 1:27.89 | 2:26.72 | 3:08.43 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:23.71 | |||||||||
2 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 184 | 44.25 | 1:32.03 | 2:32.78 | 3:12.50 | |||
DeltaSwim | 3:25.54 | |||||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 162 | 47.04 | 1:37.67 | 2:39.75 | 3:20.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:22.83 | |||||||||
4 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 149 | 42.47 | 1:35.25 | 2:37.14 | 3:26.42 | |||
DeltaSwim | 3:26.14 | |||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2008 | 139 | 40.84 | 1:31.65 | 2:41.45 | 3:31.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.59 | |||||||||
6 | Oliver Søe | 2009 | 135 | 1:46.61 | 3:33.54 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
7 | Rasmus Bjerre | 2008 | 124 | 50.91 | 1:46.91 | 2:53.08 | 3:39.67 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:40.94 | |||||||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DSQ | ej samtid berør 150m | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 2:31.42 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2009-2020: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 648 | 31.28 | 1:06.96 | 1:47.61 | 2:20.76 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||
JGI Svømning | 2:19.62 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 643 | 30.95 | 1:06.36 | 1:47.65 | 2:21.16 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.71 | |||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 565 | 29.93 | 1:07.02 | 1:52.87 | 2:27.40 | |||
JGI Svømning | 2:24.61 | |||||||||
4 | Thilde Timmermand | 2002 | 521 | 31.11 | 1:09.95 | 1:56.75 | 2:31.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.87 | |||||||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 498 | 31.81 | 1:10.17 | 1:56.60 | 2:33.72 | |||
JGI Svømning | 2:30.46 | |||||||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | 466 | 33.96 | 1:15.43 | 2:00.16 | 2:37.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
7 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 456 | 34.38 | 1:14.28 | 2:00.73 | 2:38.30 | |||
H2Odense | 2:31.92 | |||||||||
8 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 447 | 32.93 | 1:15.30 | 2:03.26 | 2:39.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
9 | Maria Mortensen | 1999 | 390 | 36.60 | 1:19.78 | 2:07.38 | 2:46.71 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:46.16 | |||||||||
10 | Julie Krog Christensen | 2001 | 354 | 35.93 | 1:20.00 | 2:09.78 | 2:52.13 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:42.90 | |||||||||
- | Signe Schwartz | 2002 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:52.51 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 2:31.42 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2009-2020: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 626 | 31.13 | 1:08.18 | 1:48.79 | 2:22.42 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:27.24 | |||||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 587 | 31.77 | 1:09.42 | 1:51.88 | 2:25.50 | |||
H2Odense | 2:25.50 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 587 | 31.73 | 1:10.06 | 1:50.35 | 2:25.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.21 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 553 | 31.67 | 1:09.77 | 1:53.29 | 2:28.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.21 | |||||||||
5 | Søs Freund | 2004 | 546 | 32.74 | 1:13.04 | 1:55.40 | 2:29.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | 512 | 32.49 | 1:12.11 | 1:56.91 | 2:32.29 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.44 | |||||||||
7 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 510 | 32.69 | 1:14.40 | 1:57.31 | 2:32.43 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:31.67 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 509 | 32.07 | 1:09.33 | 1:55.74 | 2:32.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.40 | |||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 509 | 34.12 | 1:16.56 | 1:56.30 | 2:32.57 | |||
H2Odense | 2:33.11 | |||||||||
10 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 504 | 33.48 | 1:12.49 | 1:57.73 | 2:33.11 | |||
Kolding SK | 2:30.81 | |||||||||
11 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 503 | 31.96 | 1:12.09 | 1:58.88 | 2:33.20 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:33.33 | |||||||||
12 | Clara Skrydstrup | 2004 | 483 | 32.89 | 1:11.73 | 1:57.24 | 2:35.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.04 | |||||||||
13 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 480 | 32.54 | 1:14.10 | 1:59.62 | 2:35.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.28 | |||||||||
14 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 466 | 32.98 | 1:12.11 | 2:00.28 | 2:37.15 | |||
DeltaSwim | 2:37.33 | |||||||||
15 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 458 | 33.16 | 1:14.66 | 2:01.70 | 2:38.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.26 | |||||||||
16 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 450 | 34.63 | 1:14.34 | 2:01.94 | 2:38.96 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:40.93 | |||||||||
17 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 443 | 32.73 | 1:16.69 | 2:04.47 | 2:39.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.41 | |||||||||
18 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 413 | 35.66 | 1:16.01 | 2:04.07 | 2:43.55 | |||
Odder Svømmeklub | 2:39.16 | |||||||||
19 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 390 | 38.04 | 1:20.80 | 2:09.02 | 2:46.75 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.21 | |||||||||
20 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 373 | 36.60 | 1:22.38 | 2:11.48 | 2:49.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.90 | |||||||||
21 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 263 | 42.14 | 1:31.10 | 2:24.77 | 3:10.14 | |||
Odder Svømmeklub | 3:13.58 | |||||||||
22 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 260 | 41.68 | 1:30.00 | 2:26.94 | 3:10.89 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:05.88 | |||||||||
23 | Josefine Lassen | 2003 | 198 | 46.97 | 1:40.77 | 2:44.94 | 3:28.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:27.42 | |||||||||
- | Iben Aalund | 2004 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Elma Gabela | 2004 | DSQ | ej samt berø v. 150m | ||||||
Kolding SK | 2:30.40 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 2:31.42 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2009-2020: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 544 | 32.09 | 1:11.08 | 1:53.93 | 2:29.20 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:28.46 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 497 | 35.45 | 1:14.76 | 1:57.44 | 2:33.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.67 | |||||||||
3 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 465 | 34.87 | 1:16.35 | 2:00.90 | 2:37.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.08 | |||||||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 461 | 33.99 | 1:13.97 | 2:02.34 | 2:37.68 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:39.40 | |||||||||
5 | Freja Obert | 2006 | 443 | 33.07 | 1:13.58 | 2:00.83 | 2:39.78 | |||
Odder Svømmeklub | 2:52.42 | |||||||||
6 | Johanne Heilmann | 2005 | 430 | 37.38 | 1:18.42 | 2:03.84 | 2:41.43 | |||
Kolding SK | 2:42.24 | |||||||||
7 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 420 | 33.91 | 1:13.40 | 2:04.43 | 2:42.71 | |||
Odder Svømmeklub | 2:39.67 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 390 | 35.73 | 1:19.29 | 2:08.34 | 2:46.78 | |||
Kolding SK | 2:41.95 | |||||||||
9 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 388 | 37.76 | 1:20.51 | 2:07.84 | 2:47.02 | |||
JGI Svømning | 2:47.70 | |||||||||
9 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 388 | 35.30 | 1:16.91 | 2:08.07 | 2:47.02 | |||
DeltaSwim | 2:48.44 | |||||||||
11 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 386 | 38.99 | 1:23.43 | 2:10.02 | 2:47.25 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:47.25 | |||||||||
12 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 385 | 34.55 | 1:15.90 | 2:08.85 | 2:47.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.98 | |||||||||
13 | Therese J Helt | 2006 | 368 | 37.87 | 1:21.06 | 2:11.48 | 2:49.95 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:49.04 | |||||||||
14 | Julie Merl Larsen | 2005 | 366 | 38.49 | 1:21.99 | 2:12.12 | 2:50.27 | |||
JGI Svømning | 2:48.67 | |||||||||
15 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 365 | 36.49 | 1:20.11 | 2:12.19 | 2:50.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.53 | |||||||||
16 | Karoline Hansfort | 2006 | 365 | 40.83 | 1:24.55 | 2:10.90 | 2:50.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.90 | |||||||||
17 | Anna Dietrichsen | 2006 | 357 | 38.13 | 1:20.82 | 2:11.63 | 2:51.73 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:50.73 | |||||||||
18 | Stella Harpøth | 2006 | 353 | 37.72 | 1:21.84 | 2:11.69 | 2:52.30 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:52.87 | |||||||||
19 | Frederikke Riber | 2005 | 343 | 38.80 | 1:23.70 | 2:14.28 | 2:53.93 | |||
DeltaSwim | 2:46.84 | |||||||||
20 | Anna Merl Larsen | 2006 | 341 | 37.68 | 1:21.28 | 2:14.64 | 2:54.36 | |||
JGI Svømning | 3:02.37 | |||||||||
21 | Marie Kromann Møller | 2006 | 334 | 41.98 | 1:27.97 | 2:14.78 | 2:55.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.55 | |||||||||
22 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 323 | 39.64 | 1:24.41 | 2:17.77 | 2:57.57 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:03.26 | |||||||||
23 | Lucca Filipowicz | 2005 | 314 | 37.20 | 1:23.76 | 2:19.83 | 2:59.22 | |||
Grenaa Svømmeklub | 2:55.57 | |||||||||
24 | Emilie Boulund | 2006 | 265 | 45.80 | 1:34.82 | 2:27.06 | 3:09.68 | |||
Kolding SK | 3:15.33 | |||||||||
25 | Clara Wesselhoff | 2006 | 252 | 40.12 | 1:30.23 | 2:31.34 | 3:12.70 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:09.84 | |||||||||
26 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 249 | 40.60 | 1:33.89 | 2:28.38 | 3:13.59 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:15.02 | |||||||||
27 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 222 | 45.47 | 1:40.24 | 2:35.23 | 3:21.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:24.07 | |||||||||
28 | Astrid Hansen | 2006 | 209 | 47.81 | 1:39.93 | 2:40.85 | 3:25.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:29.58 | |||||||||
- | Mille Veiler | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:45.18 | |||||||||
- | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:44.17 | |||||||||
- | Anne Stamholt | 2006 | DSQ | En hånd vend. 25m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:44.27 | |||||||||
- | Philippa Anker | 2006 | DSQ | ej forsat bev 75m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:12.86 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 2:31.42 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2009-2020: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 433 | 34.87 | 1:17.23 | 2:04.28 | 2:40.99 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:45.19 | |||||||||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 343 | 37.35 | 1:21.31 | 2:13.58 | 2:54.08 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:54.13 | |||||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 330 | 38.86 | 1:25.21 | 2:14.62 | 2:56.23 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:59.46 | |||||||||
4 | Jasmin Haaning | 2007 | 321 | 40.85 | 1:27.15 | 2:18.65 | 2:57.96 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 3:00.55 | |||||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 302 | 41.22 | 1:30.49 | 2:18.86 | 3:01.55 | |||
Kolding SK | 3:08.52 | |||||||||
6 | Mira Capito | 2007 | 299 | 41.70 | 1:29.00 | 2:18.72 | 3:02.22 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:58.01 | |||||||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | 292 | 41.90 | 1:31.81 | 2:22.70 | 3:03.50 | |||
Kolding SK | 3:06.20 | |||||||||
8 | Sille Augustesen | 2008 | 266 | 42.76 | 1:29.13 | 2:26.49 | 3:09.33 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:09.27 | |||||||||
9 | Anne Stæhr | 2008 | 250 | 40.93 | 1:31.36 | 2:25.11 | 3:13.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:18.01 | |||||||||
10 | Agnes Wissing | 2007 | 247 | 39.68 | 1:30.91 | 2:30.25 | 3:14.11 | |||
Kolding SK | 3:20.69 | |||||||||
11 | Caroline Petersen | 2008 | 246 | 44.39 | 1:32.66 | 2:32.48 | 3:14.42 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:10.71 | |||||||||
12 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 235 | 46.72 | 1:35.98 | 2:36.81 | 3:17.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:24.19 | |||||||||
13 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 235 | 39.03 | 1:30.25 | 2:33.58 | 3:17.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:21.27 | |||||||||
14 | Ida K. Laursen | 2007 | 228 | 43.51 | 1:34.48 | 2:34.35 | 3:19.35 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:28.66 | |||||||||
15 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 219 | 53.88 | 1:46.07 | 2:39.27 | 3:22.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:26.32 | |||||||||
16 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 205 | 47.43 | 1:42.06 | 2:39.97 | 3:26.63 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:31.44 | |||||||||
17 | Kira Wolter | 2007 | 204 | 47.61 | 1:43.59 | 2:40.65 | 3:26.84 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:35.89 | |||||||||
18 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 194 | 48.28 | 1:42.49 | 2:40.70 | 3:30.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:42.61 | |||||||||
19 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 181 | 48.27 | 1:43.21 | 2:45.33 | 3:35.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:37.53 | |||||||||
20 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 169 | 50.61 | 1:48.21 | 2:51.20 | 3:40.37 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:55.54 | |||||||||
21 | Karla Jæger | 2008 | 155 | 52.07 | 1:52.16 | 2:52.32 | 3:46.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:02.65 | |||||||||
22 | Zenia Lüneborg | 2008 | 143 | 54.10 | 1:49.94 | 3:02.65 | 3:52.54 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maise Kristensen | 2008 | 140 | 52.82 | 1:51.51 | 3:04.86 | 3:54.52 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 135 | 55.09 | 1:53.67 | 3:01.43 | 3:57.08 | |||
DeltaSwim | 4:10.56 | |||||||||
25 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 101 | 1:02.93 | 2:15.09 | 3:21.78 | 4:20.97 | |||
DeltaSwim | 4:45.10 | |||||||||
- | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:55.24 | |||||||||
- | Mathilde Søe | 2008 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
DeltaSwim | 3:42.72 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2005-2006: Mia T. Klüver-Kristensen (2004) 2:31.42 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2009-2020: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 211 | 43.60 | 1:35.08 | 2:39.46 | 3:24.53 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||
Vejle Svømmeklub | 3:39.41 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 170 | 56.59 | 1:53.29 | 2:54.29 | 3:39.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:51.49 | |||||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | 155 | 1:02.17 | 1:58.76 | 2:56.08 | 3:46.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:51.42 | |||||||||
4 | Meiko Nakatani | 2010 | 134 | 55.45 | 1:52.85 | 3:00.61 | 3:57.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:04.98 | |||||||||
5 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 103 | 1:03.66 | 2:05.90 | 3:20.00 | 4:19.31 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:35.51 | |||||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | DSQ | afs ryg p mv 100m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Nicolaj Løth Andersen (2001) 58.48 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 640 | 27.54 | 56.73 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
Horsens Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 583 | 28.23 | 58.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
3 | Robert Versteegen | 2001 | 298 | 34.70 | 1:13.16 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Nicolaj Løth Andersen (2001) 58.48 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 597 | 28.20 | 58.05 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | ||||
Horsens Svømmeklub | 57.61 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 529 | 29.34 | 1:00.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 493 | 30.34 | 1:01.88 | |||||
H2Odense | 59.97 | |||||||||
4 | August B Bjerregaard | 2003 | 482 | 30.14 | 1:02.35 | |||||
H2Odense | 1:02.39 | |||||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | 463 | 29.40 | 1:03.18 | |||||
H2Odense | 1:03.37 | |||||||||
6 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 453 | 30.55 | 1:03.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.56 | |||||||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 446 | 31.34 | 1:03.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.63 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 426 | 31.57 | 1:04.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
9 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 406 | 31.96 | 1:06.00 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:07.22 | |||||||||
10 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 399 | 31.90 | 1:06.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
11 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 387 | 32.74 | 1:07.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
12 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 353 | 33.89 | 1:09.19 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.17 | |||||||||
13 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 351 | 32.73 | 1:09.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.75 | |||||||||
14 | Kasper Christiansen | 2003 | 309 | 34.34 | 1:12.29 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:56.67 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:06.17 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Nicolaj Løth Andersen (2001) 58.48 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 502 | 29.49 | 1:01.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.83 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 449 | 31.10 | 1:03.84 | |||||
DeltaSwim | 1:04.13 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 431 | 30.97 | 1:04.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.00 | |||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 406 | 31.45 | 1:06.00 | |||||
H2Odense | 1:06.85 | |||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 363 | 33.83 | 1:08.54 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 363 | 33.34 | 1:08.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.85 | |||||||||
7 | Matti Andersen | 2005 | 359 | 33.16 | 1:08.80 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.16 | |||||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 353 | 33.56 | 1:09.18 | |||||
Kolding SK | 1:13.08 | |||||||||
9 | Lasse Thulstrup | 2004 | 350 | 34.21 | 1:09.37 | |||||
Kolding SK | 1:12.64 | |||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 297 | 35.49 | 1:13.22 | |||||
DeltaSwim | 1:12.81 | |||||||||
11 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 290 | 35.79 | 1:13.83 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:17.01 | |||||||||
12 | Simon Kruse Holm | 2004 | 277 | 37.28 | 1:14.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.19 | |||||||||
13 | Alexander Mogensen | 2005 | 235 | 39.39 | 1:19.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.93 | |||||||||
14 | Andreas Bahnsen | 2005 | 213 | 39.94 | 1:21.81 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.56 | |||||||||
15 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 128 | 45.57 | 1:36.90 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.63 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Nicolaj Løth Andersen (2001) 58.48 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 344 | 33.05 | 1:09.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.27 | |||||||||
2 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 307 | 35.47 | 1:12.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.18 | |||||||||
3 | Villads Seneca | 2006 | 287 | 35.57 | 1:14.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.27 | |||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 286 | 36.25 | 1:14.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.61 | |||||||||
5 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 266 | 37.25 | 1:16.03 | |||||
DeltaSwim | 1:18.47 | |||||||||
6 | Julius Schier | 2006 | 235 | 37.95 | 1:19.14 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.69 | |||||||||
7 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 229 | 38.89 | 1:19.82 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
8 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 220 | 39.42 | 1:20.91 | |||||
JGI Svømning | 1:20.56 | |||||||||
9 | David Hansen Hobolth | 2006 | 217 | 39.26 | 1:21.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:28.83 | |||||||||
10 | Tobias Damsgaard | 2006 | 195 | 41.52 | 1:24.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.25 | |||||||||
11 | Magne Andersen | 2007 | 194 | 39.96 | 1:24.40 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.54 | |||||||||
12 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 153 | 44.64 | 1:31.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
13 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 148 | 44.84 | 1:32.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.17 | |||||||||
14 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 147 | 45.33 | 1:32.65 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:38.49 | |||||||||
15 | Bastian Ladekjær | 2007 | 141 | 45.23 | 1:33.93 | |||||
DeltaSwim | 1:36.87 | |||||||||
16 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 139 | 45.05 | 1:34.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.00 | |||||||||
- | Marcus Berg | 2007 | DSQ | afsæt fra bund 75m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:43.66 | |||||||||
- | Søren Graul | 2007 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:16.77 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2002-2003: Nicolaj Løth Andersen (2001) 58.48 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsfryd | 2008 | 148 | 44.54 | 1:32.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.38 | |||||||||
2 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 147 | 45.42 | 1:32.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.03 | |||||||||
3 | Anes Hajrovic | 2008 | 132 | 46.46 | 1:35.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.37 | |||||||||
4 | Hektor Bjerre | 2008 | 125 | 48.15 | 1:37.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.09 | |||||||||
5 | Gustav Hansen | 2008 | 124 | 48.01 | 1:37.96 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.34 | |||||||||
6 | Alexander Breinholt | 2008 | 111 | 49.98 | 1:41.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.40 | |||||||||
7 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 101 | 52.62 | 1:44.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:59.46 | |||||||||
8 | Benjamin Bijedic | 2008 | 62 | 56.45 | 2:03.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | 55 | 58.80 | 2:08.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Vincent James Brice | 2010 | 48 | 1:04.69 | 2:14.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | 39 | 1:09.75 | 2:23.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johannes Brixen | 2009 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:20.22 | |||||||||
- | Julius Schumann Thrane | 2008 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:02.24 | |||||||||
- | Søren Yde | 2009 | DSQ | svøm på maven v 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Teodor Julius Psorn | 2010 | DSQ | 2 armtag v 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 657 | 30.90 | 1:03.28 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | 578 | 33.03 | 1:06.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 498 | 33.52 | 1:09.42 | |||||
JGI Svømning | 1:04.44 | |||||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | 450 | 34.76 | 1:11.76 | |||||
H2Odense | 1:09.87 | |||||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 423 | 34.95 | 1:13.26 | |||||
H2Odense | 1:11.59 | |||||||||
6 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 394 | 36.04 | 1:15.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
7 | Trine Johansen | 2002 | 391 | 36.74 | 1:15.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.63 | |||||||||
8 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 348 | 37.51 | 1:18.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.37 | |||||||||
9 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 310 | 39.20 | 1:21.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.40 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 569 | 32.82 | 1:06.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.96 | |||||||||
2 | Frida Saks Justesen | 2004 | 557 | 32.98 | 1:06.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.35 | |||||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | 540 | 31.51 | 1:07.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 515 | 33.42 | 1:08.63 | |||||
H2Odense | 1:05.32 | |||||||||
5 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 510 | 33.45 | 1:08.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.68 | |||||||||
6 | Kathrine Weide | 2004 | 502 | 33.89 | 1:09.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
7 | Caroline Madsen | 2004 | 501 | 33.59 | 1:09.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 495 | 33.95 | 1:09.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
9 | Nikoline Andersen | 2003 | 465 | 33.96 | 1:10.99 | |||||
H2Odense | 1:09.69 | |||||||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 444 | 35.43 | 1:12.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.64 | |||||||||
11 | Clara Skrydstrup | 2004 | 437 | 34.90 | 1:12.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.99 | |||||||||
12 | Signe Thomsen | 2003 | 433 | 35.40 | 1:12.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:11.55 | |||||||||
13 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 432 | 35.00 | 1:12.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
14 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 423 | 35.67 | 1:13.26 | |||||
H2Odense | 1:14.25 | |||||||||
15 | Melanie Petersen | 2004 | 422 | 35.46 | 1:13.36 | |||||
Kolding SK | 1:13.61 | |||||||||
16 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 399 | 36.56 | 1:14.72 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
17 | Amalie Holst | 2004 | 387 | 36.30 | 1:15.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
18 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 378 | 36.36 | 1:16.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
19 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 363 | 37.28 | 1:17.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
20 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 345 | 37.74 | 1:18.41 | |||||
DeltaSwim | 1:18.84 | |||||||||
21 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 340 | 39.02 | 1:18.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.42 | |||||||||
22 | Nete Kirial | 2003 | 318 | 38.86 | 1:20.58 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.99 | |||||||||
23 | Amalie Antonsen | 2003 | 278 | 40.03 | 1:24.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
24 | Mathilde Thomsen | 2004 | 253 | 41.13 | 1:26.98 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.14 | |||||||||
25 | Emma Brødsgaard | 2004 | 217 | 44.95 | 1:31.51 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:39.30 | |||||||||
- | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 519 | 32.51 | 1:08.45 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 513 | 33.31 | 1:08.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.37 | |||||||||
3 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 454 | 34.71 | 1:11.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.82 | |||||||||
4 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 448 | 34.80 | 1:11.87 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 441 | 35.46 | 1:12.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.26 | |||||||||
6 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 427 | 35.48 | 1:13.03 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
7 | Johanne Heilmann | 2005 | 420 | 36.31 | 1:13.45 | |||||
Kolding SK | 1:13.65 | |||||||||
8 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 418 | 35.38 | 1:13.57 | |||||
DeltaSwim | 1:14.67 | |||||||||
9 | Freja Obert | 2006 | 407 | 35.65 | 1:14.21 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
10 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 390 | 37.31 | 1:15.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
11 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 389 | 36.82 | 1:15.37 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.84 | |||||||||
12 | Signe Kristensen | 2006 | 374 | 37.58 | 1:16.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
13 | Marie Jensen | 2005 | 373 | 36.51 | 1:16.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.46 | |||||||||
14 | Annemone Rasmussen | 2006 | 355 | 38.46 | 1:17.67 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
15 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 339 | 38.09 | 1:18.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.14 | |||||||||
16 | Anna Dietrichsen | 2006 | 338 | 37.60 | 1:18.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
17 | Victoria Richards | 2005 | 332 | 38.40 | 1:19.40 | |||||
DeltaSwim | 1:20.64 | |||||||||
18 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 325 | 39.56 | 1:20.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
19 | Caden Halle | 2005 | 320 | 38.59 | 1:20.39 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
20 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 319 | 39.56 | 1:20.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.98 | |||||||||
21 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 318 | 38.95 | 1:20.57 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
22 | Freja Bjørn | 2005 | 316 | 38.60 | 1:20.75 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.77 | |||||||||
23 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 312 | 38.81 | 1:21.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
24 | Frederikke Riber | 2005 | 310 | 39.49 | 1:21.30 | |||||
DeltaSwim | 1:23.14 | |||||||||
25 | Julie Merl Larsen | 2005 | 308 | 39.79 | 1:21.45 | |||||
JGI Svømning | 1:21.75 | |||||||||
26 | Anna Merl Larsen | 2006 | 297 | 39.82 | 1:22.45 | |||||
JGI Svømning | 1:22.02 | |||||||||
27 | Lucca Filipowicz | 2005 | 295 | 40.29 | 1:22.59 | |||||
Grenaa Svømmeklub | 1:34.23 | |||||||||
28 | Caroline Marx | 2006 | 292 | 41.14 | 1:22.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
29 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 289 | 40.08 | 1:23.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
30 | Christine Mols | 2006 | 288 | 40.43 | 1:23.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.20 | |||||||||
31 | Therese J Helt | 2006 | 286 | 40.07 | 1:23.46 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.77 | |||||||||
32 | Dicte Westphal | 2005 | 276 | 40.52 | 1:24.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
33 | Mathilde Olesen | 2005 | 246 | 41.82 | 1:27.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.60 | |||||||||
34 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 242 | 41.59 | 1:28.22 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:48.06 | |||||||||
35 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 236 | 42.67 | 1:28.96 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.13 | |||||||||
36 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 232 | 42.94 | 1:29.44 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:44.10 | |||||||||
37 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 227 | 43.60 | 1:30.16 | |||||
DeltaSwim | 1:33.46 | |||||||||
38 | Julie Møller | 2005 | 218 | 44.16 | 1:31.32 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:30.41 | |||||||||
39 | Tilde Lindeblad | 2006 | 191 | 45.70 | 1:35.50 | |||||
DeltaSwim | 1:37.36 | |||||||||
40 | Caroline Søgaard | 2006 | 143 | 51.65 | 1:44.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.28 | |||||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:43.52 | |||||||||
- | Freya Thorsgaard | 2006 | DSQ | svøm mave f. 50m | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:34.03 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 423 | 34.80 | 1:13.28 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.82 | |||||||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 351 | 37.76 | 1:17.99 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 325 | 38.80 | 1:19.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.76 | |||||||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | 283 | 40.76 | 1:23.76 | |||||
Kolding SK | 1:22.29 | |||||||||
5 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 282 | 42.19 | 1:23.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.27 | |||||||||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 256 | 42.32 | 1:26.61 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
7 | Sofie Bak | 2008 | 256 | 42.23 | 1:26.65 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.89 | |||||||||
8 | Anne Stæhr | 2008 | 230 | 44.24 | 1:29.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.39 | |||||||||
9 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 227 | 43.59 | 1:30.13 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:32.31 | |||||||||
10 | Mathilde Søe | 2008 | 220 | 43.93 | 1:31.13 | |||||
DeltaSwim | 1:34.27 | |||||||||
11 | Karoline Christiansen | 2007 | 199 | 45.92 | 1:34.24 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
12 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 197 | 47.28 | 1:34.55 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:50.94 | |||||||||
13 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 195 | 46.06 | 1:34.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
14 | Astrid Hartmann | 2008 | 193 | 46.51 | 1:35.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
15 | Astrid Kortnum | 2007 | 188 | 47.83 | 1:36.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.97 | |||||||||
16 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 181 | 49.36 | 1:37.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.24 | |||||||||
17 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 177 | 47.18 | 1:37.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:37.29 | |||||||||
18 | Kirstine Knudsen | 2007 | 173 | 48.78 | 1:38.59 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:43.17 | |||||||||
19 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 173 | 47.12 | 1:38.66 | |||||
Odder Svømmeklub | 2:16.03 | |||||||||
20 | Thea Keinicke | 2007 | 172 | 47.25 | 1:38.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.89 | |||||||||
21 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 172 | 49.62 | 1:38.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:37.01 | |||||||||
22 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 171 | 49.17 | 1:39.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.81 | |||||||||
23 | Johanne Riber | 2008 | 167 | 48.91 | 1:39.80 | |||||
DeltaSwim | 1:53.48 | |||||||||
24 | Sara Lund Larsen | 2008 | 143 | 39.37 | 1:45.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:47.27 | |||||||||
25 | Lærke Damgaard | 2008 | 118 | 54.96 | 1:52.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:55.66 | |||||||||
26 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 105 | 56.05 | 1:56.39 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:58.96 | |||||||||
27 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 82 | 1:00.13 | 2:06.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:05.87 | |||||||||
28 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 77 | 1:04.16 | 2:09.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:05.51 | |||||||||
- | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.25 | |||||||||
- | Asta Dragnes Brix | 2008 | DSQ | mavelig ef. ven 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Krogager Jensen | 2008 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:45.05 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 200 | 47.12 | 1:34.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 198 | 45.38 | 1:34.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.66 | |||||||||
3 | Astrid Dindler | 2009 | 187 | 46.67 | 1:36.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:40.08 | |||||||||
4 | Alberte Knudsen | 2009 | 170 | 48.81 | 1:39.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.16 | |||||||||
5 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 151 | 49.60 | 1:43.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.31 | |||||||||
6 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 129 | 53.03 | 1:48.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Svea Arlbjørn | 2009 | 121 | 53.26 | 1:51.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.24 | |||||||||
8 | Signe Madsen | 2009 | 106 | 58.23 | 1:56.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.34 | |||||||||
9 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 103 | 56.35 | 1:57.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Bjerre | 2010 | 91 | 58.19 | 2:02.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sommer Maj Andersen | 2009 | 82 | 59.67 | 2:06.59 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 80 | 1:00.47 | 2:07.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:20.26 | |||||||||
13 | Malou Bach Jensen | 2010 | 75 | 1:02.19 | 2:10.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Nortvig | 2010 | 75 | 1:03.87 | 2:10.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Pedersen | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:04.14 | |||||||||
- | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hartmann | 2011 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Rose Christensen | 2009 | DSQ | ej fort bev v. 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Meiko Nakatani | 2010 | DSQ | ej fort bev v. 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Andreas Rasmussen (2000) 2:13.12 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:14.25 |
Årg. 2006-2007: Andreas Hansen (2000) 2:39.53 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 2:57.86 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Rasmussen | 2000 | 536 | 30.36 | 1:04.99 | 1:38.93 | 2:13.64 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:07.42 | |||||||||
2 | Mathias Bech | 1996 | 508 | 28.82 | 1:03.17 | 1:39.17 | 2:16.01 | |||
H2Odense | 2:05.73 | |||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Andreas Rasmussen (2000) 2:13.12 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:14.25 |
Årg. 2006-2007: Andreas Hansen (2000) 2:39.53 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 2:57.86 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 588 | 28.74 | 1:01.99 | 1:35.28 | 2:09.56 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.49 | |||||||||
2 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 506 | 28.99 | 1:03.32 | 1:38.85 | 2:16.23 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:26.75 | |||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 377 | 27.98 | 1:07.12 | 1:50.00 | 2:30.21 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:23.29 | |||||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | 360 | 31.08 | 1:08.41 | 1:49.85 | 2:32.58 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:29.10 | |||||||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 344 | 32.74 | 1:12.58 | 1:53.52 | 2:34.80 | |||
H2Odense | 2:17.50 | |||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Andreas Rasmussen (2000) 2:13.12 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:14.25 |
Årg. 2006-2007: Andreas Hansen (2000) 2:39.53 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 2:57.86 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 392 | 30.52 | 1:07.98 | 1:47.83 | 2:28.32 | |||
DeltaSwim | 2:40.49 | |||||||||
2 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 295 | 35.29 | 1:16.89 | 1:59.61 | 2:42.93 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:33.26 | |||||||||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 268 | 35.12 | 1:16.59 | 2:01.98 | 2:48.29 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:53.68 | |||||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 245 | 35.78 | 1:18.87 | 2:06.79 | 2:53.37 | |||
DeltaSwim | 2:42.28 | |||||||||
5 | Daniel Hornsá | 2004 | 215 | 36.59 | 1:22.49 | 2:11.32 | 3:00.99 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:45.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 2:29.44 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:06.80 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 3:40.40 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | 613 | 31.23 | 1:06.41 | 1:43.11 | 2:20.74 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||
JGI Svømning | 2:12.36 | |||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 2:29.44 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:06.80 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 3:40.40 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 517 | 32.48 | 1:09.89 | 1:49.05 | 2:28.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.66 | |||||||||
2 | Anne Terp | 2004 | 382 | 34.67 | 1:15.82 | 1:59.53 | 2:44.79 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:46.14 | |||||||||
3 | Victoria Underbjerg | 2004 | 367 | 35.68 | 1:17.26 | 2:01.91 | 2:46.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.00 | |||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 2:29.44 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:06.80 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 3:40.40 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Kristensen | 2005 | 300 | 37.37 | 1:23.86 | 2:12.33 | 2:58.66 | |||
Kolding SK | 2:48.38 | |||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Boller Auto |
Årg. 2003-2004: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 2:29.44 |
Årg. 2007-2008: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:06.80 |
Årg. 2009-2020: Signe Christensen (2008) 3:40.40 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mira Capito | 2007 | 217 | 43.11 | 1:34.17 | 2:27.74 | 3:18.79 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 93 | 57.29 | 2:05.25 | 3:15.82 | 4:23.74 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 38.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 594 | 30.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 587 | 30.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 567 | 30.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
4 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 478 | 32.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 445 | 33.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
6 | Robert Versteegen | 2001 | 380 | 34.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.29 | |||||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 38.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | 553 | 30.75 | ||||||
H2Odense | 29.66 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 536 | 31.08 | ||||||
H2Odense | 29.74 | |||||||||
3 | Markus Toft | 2003 | 504 | 31.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.90 | |||||||||
4 | Christian Johannesen | 2003 | 493 | 31.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
5 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 474 | 32.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 470 | 32.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
7 | Casper Bang Clausen | 2003 | 457 | 32.77 | ||||||
H2Odense | 31.93 | |||||||||
8 | Sander Linde | 2002 | 427 | 33.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.69 | |||||||||
9 | Tobias Svenningsen | 2003 | 419 | 33.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 409 | 34.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
11 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 403 | 34.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
12 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 396 | 34.37 | ||||||
Kolding SK | 33.40 | |||||||||
13 | Malte Lyck Falk | 2003 | 394 | 34.42 | ||||||
DeltaSwim | 34.43 | |||||||||
14 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 384 | 34.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.70 | |||||||||
15 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 383 | 34.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.93 | |||||||||
16 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 365 | 35.32 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.12 | |||||||||
17 | Kasper Christiansen | 2003 | 347 | 35.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.69 | |||||||||
18 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 190 | 43.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.71 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.81 | |||||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 38.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 552 | 30.77 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 473 | 32.39 | ||||||
H2Odense | 32.94 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 449 | 32.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.40 | |||||||||
4 | Jonas Gaur | 2005 | 447 | 33.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.21 | |||||||||
5 | Daniel Busk | 2005 | 398 | 34.31 | ||||||
Kolding SK | 35.42 | |||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 397 | 34.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 386 | 34.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
8 | Anders Mose | 2004 | 366 | 35.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
9 | Nikolaj Jensen | 2004 | 358 | 35.55 | ||||||
Aars Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 355 | 35.63 | ||||||
DeltaSwim | 36.73 | |||||||||
11 | Vania Danilkin | 2004 | 343 | 36.06 | ||||||
Kolding SK | 34.69 | |||||||||
12 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 340 | 36.17 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 35.63 | |||||||||
13 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 314 | 37.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
14 | William Romer Jørgensen | 2005 | 310 | 37.29 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 37.29 | |||||||||
15 | Daniel Landbo | 2005 | 286 | 38.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
16 | Mads Kristensen | 2005 | 268 | 39.14 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 41.04 | |||||||||
17 | Mateusz Majewski | 2005 | 222 | 41.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.14 | |||||||||
18 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 205 | 42.79 | ||||||
Kolding SK | 43.07 | |||||||||
19 | Patrick Dam Møller | 2005 | 141 | 48.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 84 | 57.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.17 | |||||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 38.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 354 | 35.69 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 36.19 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 349 | 35.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.90 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 330 | 36.52 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
4 | Villads Seneca | 2006 | 298 | 37.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.45 | |||||||||
5 | Julius Schier | 2006 | 286 | 38.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.24 | |||||||||
6 | Mads Mølgaard | 2006 | 285 | 38.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.42 | |||||||||
7 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 282 | 38.46 | ||||||
DeltaSwim | 38.90 | |||||||||
8 | Sebastian Porsborg | 2007 | 270 | 39.02 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.88 | |||||||||
9 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 254 | 39.86 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 40.89 | |||||||||
10 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 224 | 41.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.60 | |||||||||
11 | Kasper Lisberg | 2007 | 199 | 43.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.18 | |||||||||
12 | Angus Halle | 2007 | 195 | 43.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
13 | Marcus Diego Bach | 2006 | 161 | 46.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.70 | |||||||||
14 | Alexandru Ignat | 2006 | 161 | 46.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
15 | Tobias Damsgaard | 2006 | 158 | 46.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.43 | |||||||||
16 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 157 | 46.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.39 | |||||||||
17 | Marcus Berg | 2007 | 152 | 47.25 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 147 | 47.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.16 | |||||||||
19 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 126 | 50.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
20 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 123 | 50.72 | ||||||
DeltaSwim | 49.02 | |||||||||
21 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 121 | 50.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.30 | |||||||||
22 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 114 | 51.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 57.73 | |||||||||
23 | Anders Yde | 2007 | 91 | 55.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.94 | |||||||||
24 | Marcus Rønning | 2006 | 49 | 1:08.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Nortvig |
Årg. 2002-2003: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2004-2005: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2008-2020: Søren Graul (2007) 38.97 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Buch | 2008 | 133 | 49.46 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 50.62 | |||||||||
2 | Gustav Hansen | 2008 | 128 | 50.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.65 | |||||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 125 | 50.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.73 | |||||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | 114 | 51.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.32 | |||||||||
5 | Anes Hajrovic | 2008 | 112 | 52.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 58.01 | |||||||||
6 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 111 | 52.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.36 | |||||||||
7 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 109 | 52.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
8 | Johannes Ravn | 2008 | 106 | 53.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.09 | |||||||||
9 | Oliver Søe | 2009 | 96 | 55.05 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
10 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 89 | 56.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.14 | |||||||||
11 | Victor Thor Krøyer | 2008 | 86 | 57.04 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
12 | Jacob Wemmelund | 2008 | 80 | 58.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Darius Ignat | 2010 | 76 | 59.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.32 | |||||||||
14 | Hektor Bjerre | 2008 | 73 | 1:00.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
15 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 72 | 1:00.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
16 | Hugo Rixen | 2011 | 49 | 1:08.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.81 | |||||||||
17 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | 39 | 1:14.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Søren Yde | 2009 | 36 | 1:16.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Teodor Julius Psorn | 2010 | 27 | 1:23.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johannes Brixen | 2009 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
- | Julius Schumann Thrane | 2008 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | DSQ | flere flyspark v sta | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Bijedic | 2008 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | DSQ | flyben v start | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2005-2006: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 39.27 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 46.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 528 | 35.42 | ||||||
JGI Svømning | 33.78 | |||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 519 | 35.63 | ||||||
JGI Svømning | 35.84 | |||||||||
3 | Julia Harpøth | 2002 | 502 | 36.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | 472 | 36.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.53 | |||||||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 464 | 36.98 | ||||||
JGI Svømning | 37.02 | |||||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | 438 | 37.71 | ||||||
H2Odense | 35.82 | |||||||||
7 | Maria Mortensen | 1999 | 412 | 38.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.54 | |||||||||
8 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 396 | 38.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.76 | |||||||||
9 | Julie Krog Christensen | 2001 | 316 | 42.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.84 | |||||||||
10 | Bianca Skjerning | 2001 | 305 | 42.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.38 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 46.23 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2005-2006: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 39.27 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 46.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 686 | 32.47 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
Haderslev Svømme Klub | 32.67 | |||||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 605 | 33.85 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 32.79 | |||||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | 567 | 34.59 | ||||||
H2Odense | 33.76 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 555 | 34.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | 546 | 35.03 | ||||||
DeltaSwim | 34.05 | |||||||||
6 | Søs Freund | 2004 | 530 | 35.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 525 | 35.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.34 | |||||||||
8 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 524 | 35.52 | ||||||
DeltaSwim | 35.12 | |||||||||
9 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 498 | 36.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
10 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 466 | 36.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.97 | |||||||||
11 | Frida Saks Justesen | 2004 | 432 | 37.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.41 | |||||||||
12 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 429 | 37.96 | ||||||
Kolding SK | 38.78 | |||||||||
13 | Ida Juul Grønning | 2004 | 427 | 38.03 | ||||||
H2Odense | 37.99 | |||||||||
14 | Iben Schønwandt | 2003 | 421 | 38.20 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
15 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 398 | 38.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.18 | |||||||||
16 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 390 | 39.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
17 | Clara Skrydstrup | 2004 | 386 | 39.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.43 | |||||||||
18 | Amalie Antonsen | 2003 | 369 | 39.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
19 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 368 | 39.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.45 | |||||||||
20 | Signe Thomsen | 2003 | 358 | 40.33 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.32 | |||||||||
21 | Melanie Petersen | 2004 | 353 | 40.51 | ||||||
Kolding SK | 39.81 | |||||||||
22 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 351 | 40.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.67 | |||||||||
23 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 317 | 41.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
24 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 313 | 42.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.52 | |||||||||
25 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 281 | 43.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 45.47 | |||||||||
26 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 270 | 44.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.26 | |||||||||
27 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 261 | 44.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.14 | |||||||||
28 | Iben Aalund | 2004 | 238 | 46.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.11 | |||||||||
29 | Josefine Lassen | 2003 | 165 | 52.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.74 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2005-2006: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 39.27 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 46.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 594 | 34.07 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Slangerup Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 561 | 34.72 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
3 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 503 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 37.13 | |||||||||
4 | Marie Jensen | 2005 | 481 | 36.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.48 | |||||||||
5 | Anna Rønn | 2005 | 480 | 36.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.17 | |||||||||
6 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 467 | 36.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.44 | |||||||||
7 | Stella Harpøth | 2006 | 466 | 36.93 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.27 | |||||||||
8 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 448 | 37.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.07 | |||||||||
9 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 408 | 38.60 | ||||||
JGI Svømning | 38.07 | |||||||||
10 | Karoline Hansfort | 2006 | 406 | 38.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.34 | |||||||||
11 | Anne Stamholt | 2006 | 403 | 38.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.76 | |||||||||
12 | Freja Obert | 2006 | 375 | 39.70 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.65 | |||||||||
13 | Ida Jacobsen | 2005 | 374 | 39.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.66 | |||||||||
14 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 365 | 40.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.59 | |||||||||
15 | Therese J Helt | 2006 | 349 | 40.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.50 | |||||||||
16 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 346 | 40.77 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.11 | |||||||||
17 | Femke Iris Keulen | 2005 | 337 | 41.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.42 | |||||||||
18 | Freya Thorsgaard | 2006 | 335 | 41.22 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 41.49 | |||||||||
19 | Dicte Westphal | 2005 | 319 | 41.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
20 | Marie Kromann Møller | 2006 | 311 | 42.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.26 | |||||||||
21 | Caroline Marx | 2006 | 304 | 42.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | 41.37 | |||||||||
22 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 293 | 43.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.56 | |||||||||
23 | Caden Halle | 2005 | 278 | 43.85 | ||||||
Odder Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
24 | Thea Kvejborg | 2006 | 267 | 44.47 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 47.26 | |||||||||
25 | Emilie Boulund | 2006 | 254 | 45.21 | ||||||
Kolding SK | 45.98 | |||||||||
26 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 253 | 45.25 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 45.45 | |||||||||
27 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 250 | 45.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.35 | |||||||||
28 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 242 | 45.91 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.07 | |||||||||
29 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 233 | 46.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.23 | |||||||||
30 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 222 | 47.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 50.67 | |||||||||
31 | Marie V. Petersen | 2006 | 220 | 47.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.41 | |||||||||
32 | Freja Bjørn | 2005 | 217 | 47.60 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.80 | |||||||||
33 | Clara Wesselhoff | 2006 | 195 | 49.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 50.43 | |||||||||
34 | Astrid Hansen | 2006 | 174 | 51.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.77 | |||||||||
35 | Caroline Søgaard | 2006 | 152 | 53.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.75 | |||||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2005-2006: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 39.27 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 46.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 437 | 37.72 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Slangerup Svømmeklub | 39.42 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 364 | 40.11 | ||||||
Kolding SK | 41.51 | |||||||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | 345 | 40.82 | ||||||
Kolding SK | 41.42 | |||||||||
4 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 306 | 42.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.99 | |||||||||
5 | Mira Capito | 2007 | 295 | 43.02 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 43.47 | |||||||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | 277 | 43.92 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 44.52 | |||||||||
7 | Agnes Wissing | 2007 | 268 | 44.41 | ||||||
Kolding SK | 43.20 | |||||||||
8 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 245 | 45.76 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 48.36 | |||||||||
9 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 244 | 45.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.77 | |||||||||
10 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 228 | 46.84 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 48.05 | |||||||||
11 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 226 | 46.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.57 | |||||||||
12 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 225 | 47.08 | ||||||
Odder Svømmeklub | 54.01 | |||||||||
13 | Kira Wolter | 2007 | 219 | 47.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.42 | |||||||||
14 | Karoline Christiansen | 2007 | 218 | 47.53 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 48.79 | |||||||||
15 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 216 | 47.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.22 | |||||||||
15 | Thea Keinicke | 2007 | 216 | 47.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.76 | |||||||||
17 | Clara Bendtsen | 2008 | 210 | 48.17 | ||||||
DeltaSwim | 52.83 | |||||||||
18 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 209 | 48.23 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 55.89 | |||||||||
19 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 202 | 48.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 53.27 | |||||||||
20 | Sofie Bak | 2008 | 192 | 49.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.80 | |||||||||
21 | Frida Ploug | 2007 | 192 | 49.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.35 | |||||||||
22 | Kirstine Knudsen | 2007 | 187 | 50.07 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 50.93 | |||||||||
23 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 185 | 50.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.72 | |||||||||
24 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 174 | 51.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.32 | |||||||||
25 | Astrid Kortnum | 2007 | 173 | 51.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.91 | |||||||||
26 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 172 | 51.42 | ||||||
DeltaSwim | 1:06.06 | |||||||||
27 | Johanne Riber | 2008 | 165 | 52.17 | ||||||
DeltaSwim | 54.99 | |||||||||
28 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 153 | 53.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.84 | |||||||||
29 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 151 | 53.73 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:00.73 | |||||||||
29 | Karla Jæger | 2008 | 151 | 53.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.69 | |||||||||
31 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 141 | 54.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 58.09 | |||||||||
32 | Astrid Hartmann | 2008 | 140 | 55.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.03 | |||||||||
33 | Zenia Lüneborg | 2008 | 138 | 55.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sara Lund Larsen | 2008 | 135 | 55.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.85 | |||||||||
35 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 133 | 55.99 | ||||||
DeltaSwim | 57.68 | |||||||||
36 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 128 | 56.70 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 56.25 | |||||||||
37 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 124 | 57.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
38 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 114 | 59.01 | ||||||
DeltaSwim | 1:02.26 | |||||||||
39 | Asta Dragnes Brix | 2008 | 90 | 1:03.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Lærke Damgaard | 2008 | 65 | 1:11.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
- | Alberte Broeng Leig | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
- | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Huset no 10 |
Årg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2005-2006: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 39.27 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 46.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 226 | 46.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
2 | Olivia Holmberg | 2009 | 197 | 49.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.44 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 172 | 51.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.88 | |||||||||
4 | Meiko Nakatani | 2010 | 148 | 54.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
5 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 148 | 54.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.94 | |||||||||
6 | Astrid V. Petersen | 2009 | 148 | 54.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 53.15 | |||||||||
7 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 133 | 56.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Astrid Dindler | 2009 | 132 | 56.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
9 | Alberte Knudsen | 2009 | 130 | 56.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.38 | |||||||||
10 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 123 | 57.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.84 | |||||||||
11 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 120 | 58.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.78 | |||||||||
12 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 113 | 59.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.40 | |||||||||
13 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 112 | 59.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.65 | |||||||||
14 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 102 | 1:01.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.35 | |||||||||
15 | Malou Bjerre | 2010 | 96 | 1:02.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
16 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | 70 | 1:09.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
17 | Malou Bach Jensen | 2010 | 33 | 1:29.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hartmann | 2011 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.36 | |||||||||
- | Andrea Grøndal | 2009 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
- | Anna Nortvig | 2010 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Rose Christensen | 2009 | DSQ | asynk arme v start | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sommer Maj Andersen | 2009 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Svea Arlbjørn | 2009 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2008-2020: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 611 | 28.04 | 58.12 | 1:27.96 | 1:57.05 | |||
Horsens Svømmeklub | 1:55.33 | |||||||||
2 | Andreas Rasmussen | 2000 | 527 | 29.00 | 1:00.13 | 1:31.86 | 2:03.01 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:00.29 | |||||||||
3 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 525 | 28.57 | 1:00.56 | 1:32.37 | 2:03.17 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:02.35 | |||||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 515 | 28.53 | 1:00.20 | 1:32.27 | 2:03.91 | |||
Ringe Svømme Klub | 1:55.90 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2008-2020: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 578 | 27.68 | 57.26 | 1:27.96 | 1:59.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | 1:57.95 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 556 | 27.55 | 58.16 | 1:29.45 | 2:00.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.81 | |||||||||
3 | Malte Lyck Falk | 2003 | 536 | 27.38 | 57.36 | 1:30.20 | 2:02.30 | |||
DeltaSwim | 2:08.65 | |||||||||
4 | August B Bjerregaard | 2003 | 528 | 28.50 | 1:00.28 | 1:32.40 | 2:02.88 | |||
H2Odense | 2:00.71 | |||||||||
5 | Markus Toft | 2003 | 496 | 29.57 | 1:01.38 | 1:34.17 | 2:05.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.48 | |||||||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 489 | 28.26 | 1:01.06 | 1:34.37 | 2:06.09 | |||
Svømmeklubben Koral | 2:11.14 | |||||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 487 | 29.34 | 1:01.54 | 1:34.64 | 2:06.29 | |||
H2Odense | 2:09.73 | |||||||||
8 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 468 | 28.85 | 1:01.95 | 1:35.58 | 2:07.93 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:13.46 | |||||||||
9 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 419 | 30.58 | 1:04.78 | 1:39.54 | 2:12.72 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:13.01 | |||||||||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | 395 | 30.42 | 1:04.43 | 1:39.71 | 2:15.35 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:14.95 | |||||||||
11 | Kasper Christiansen | 2003 | 366 | 30.77 | 1:06.61 | 1:43.62 | 2:18.90 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.08 | |||||||||
12 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 294 | 34.05 | 1:11.98 | 1:51.54 | 2:29.40 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:25.19 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:07.96 | |||||||||
- | Rasmus Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:05.18 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2008-2020: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 564 | 28.19 | 59.24 | 1:29.93 | 2:00.26 | |||
Ringe Svømme Klub | 1:58.24 | |||||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | 487 | 28.90 | 1:01.07 | 1:34.16 | 2:06.25 | |||
Kolding SK | 2:09.67 | |||||||||
3 | Matti Andersen | 2005 | 485 | 28.85 | 1:00.57 | 1:33.81 | 2:06.47 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:07.75 | |||||||||
4 | Søren Have | 2004 | 432 | 30.67 | 1:03.47 | 1:37.76 | 2:11.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.31 | |||||||||
5 | Anton Poulsen | 2004 | 430 | 30.25 | 1:03.85 | 1:38.85 | 2:11.58 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:09.08 | |||||||||
6 | Jonas Gaur | 2005 | 405 | 31.17 | 1:05.57 | 1:40.51 | 2:14.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.76 | |||||||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 396 | 30.43 | 1:05.20 | 1:40.59 | 2:15.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:14.92 | |||||||||
8 | Asger Als Olsen | 2004 | 389 | 30.82 | 1:05.75 | 1:41.29 | 2:16.12 | |||
Kolding SK | 2:19.70 | |||||||||
9 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 384 | 32.11 | 1:07.44 | 1:44.07 | 2:16.63 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:19.20 | |||||||||
10 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 361 | 32.77 | 1:09.22 | 1:45.23 | 2:19.44 | |||
DeltaSwim | 2:19.95 | |||||||||
11 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 357 | 32.68 | 1:08.85 | 1:45.42 | 2:19.97 | |||
DeltaSwim | 2:22.70 | |||||||||
12 | Noah Brendholdt | 2004 | 331 | 32.98 | 1:10.15 | 1:47.39 | 2:23.61 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:28.21 | |||||||||
13 | Rasmus Kabel | 2004 | 298 | 32.96 | 1:10.34 | 1:49.01 | 2:28.70 | |||
Kolding SK | 2:29.50 | |||||||||
14 | Simon Kruse Holm | 2004 | 298 | 32.34 | 1:06.62 | 1:50.69 | 2:28.75 | |||
Odder Svømmeklub | 2:23.56 | |||||||||
15 | Daniel Hornsá | 2004 | 295 | 34.16 | 1:13.04 | 1:52.76 | 2:29.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.94 | |||||||||
16 | Alexander Mogensen | 2005 | 275 | 35.80 | 1:16.07 | 1:56.21 | 2:32.66 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.79 | |||||||||
17 | Andreas Bahnsen | 2005 | 255 | 36.00 | 1:16.52 | 1:57.87 | 2:36.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.31 | |||||||||
18 | Patrick Dam Møller | 2005 | 242 | 35.47 | 1:16.27 | 1:58.54 | 2:39.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:05.25 | |||||||||
19 | Mateusz Majewski | 2005 | 232 | 35.27 | 1:16.47 | 1:59.36 | 2:41.56 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:07.77 | |||||||||
20 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 158 | 39.13 | 1:26.02 | 2:15.25 | 3:03.49 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:04.83 | |||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:07.96 | |||||||||
- | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.09 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2008-2020: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 367 | 33.81 | 1:09.73 | 1:46.16 | 2:18.78 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:19.52 | |||||||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | 360 | 33.50 | 1:08.94 | 1:44.55 | 2:19.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.58 | |||||||||
3 | Frederik Bisgaard | 2006 | 358 | 31.56 | 1:07.34 | 1:44.48 | 2:19.83 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:23.59 | |||||||||
4 | Christian N. Christensen | 2006 | 326 | 32.44 | 1:09.01 | 1:47.49 | 2:24.34 | |||
Kolding SK | 2:21.43 | |||||||||
5 | Søren Graul | 2007 | 322 | 33.05 | 1:10.49 | 1:48.47 | 2:24.85 | |||
Sc Hellas Salzgitter | 2:32.29 | |||||||||
6 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 295 | 34.61 | 1:13.02 | 1:52.22 | 2:29.21 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:29.69 | |||||||||
7 | Sebastian Porsborg | 2007 | 276 | 35.08 | 1:13.53 | 1:53.75 | 2:32.59 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:30.46 | |||||||||
8 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 274 | 33.58 | 1:13.06 | 1:53.49 | 2:32.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.27 | |||||||||
9 | David Hansen Hobolth | 2006 | 264 | 35.16 | 1:14.94 | 1:55.96 | 2:34.71 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.36 | |||||||||
10 | Tobias Wemmelund | 2006 | 260 | 35.23 | 1:15.60 | 1:56.70 | 2:35.56 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.22 | |||||||||
11 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 259 | 35.19 | 1:15.90 | 1:57.43 | 2:35.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:54.75 | |||||||||
12 | Kasper Lisberg | 2007 | 244 | 35.55 | 1:17.33 | 1:59.48 | 2:39.00 | |||
Odder Svømmeklub | 2:36.66 | |||||||||
13 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 242 | 36.40 | 1:17.70 | 1:59.37 | 2:39.25 | |||
JGI Svømning | 2:39.67 | |||||||||
14 | Elliott Mitaine | 2006 | 238 | 36.78 | 1:17.78 | 1:59.08 | 2:40.34 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:40.98 | |||||||||
15 | Angus Halle | 2007 | 230 | 36.41 | 1:19.13 | 2:01.88 | 2:42.11 | |||
Odder Svømmeklub | 2:40.55 | |||||||||
16 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 219 | 37.18 | 1:18.81 | 2:02.65 | 2:44.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:44.85 | |||||||||
17 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 212 | 37.70 | 1:20.51 | 2:04.59 | 2:46.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:47.91 | |||||||||
18 | Magne Andersen | 2007 | 209 | 37.43 | 1:20.62 | 2:05.28 | 2:47.27 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:52.87 | |||||||||
19 | Alexandru Ignat | 2006 | 206 | 1:21.62 | 2:48.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:56.36 | |||||||||
20 | Jacob Taudorf | 2007 | 184 | 40.26 | 1:26.06 | 2:12.10 | 2:54.54 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:09.09 | |||||||||
21 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 177 | 40.51 | 1:27.13 | 2:15.37 | 2:56.95 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 156 | 40.92 | 1:28.11 | 2:17.61 | 3:04.58 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:12.10 | |||||||||
23 | Jacob Landtved | 2006 | 145 | 44.14 | 1:33.87 | 2:23.83 | 3:09.12 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:19.53 | |||||||||
24 | Bastian Ladekjær | 2007 | 139 | 43.29 | 1:32.95 | 2:23.91 | 3:11.42 | |||
DeltaSwim | 3:22.25 | |||||||||
- | Simon Juel | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:53.14 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2008-2020: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 220 | 37.66 | 1:19.41 | 2:03.26 | 2:44.56 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:48.28 | |||||||||
2 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 190 | 37.56 | 1:20.64 | 2:07.38 | 2:52.61 | |||
DeltaSwim | 2:55.19 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2008 | 166 | 38.34 | 1:25.40 | 2:13.43 | 3:00.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:07.01 | |||||||||
4 | Rasmus Bjerre | 2008 | 152 | 41.63 | 1:30.36 | 2:20.38 | 3:06.16 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:54.91 | |||||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 147 | 42.09 | 1:30.36 | 2:19.99 | 3:08.09 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:05.32 | |||||||||
6 | Gustav Hansen | 2008 | 137 | 42.98 | 1:35.06 | 2:26.70 | 3:12.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:53.15 | |||||||||
7 | Alexander Breinholt | 2008 | 133 | 44.76 | 1:36.30 | 2:24.89 | 3:14.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:14.69 | |||||||||
8 | Hektor Bjerre | 2008 | 122 | 46.96 | 1:40.24 | 2:32.52 | 3:19.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:20.37 | |||||||||
9 | Alexander Buch | 2008 | 122 | 45.75 | 1:38.66 | 2:30.85 | 3:20.26 | |||
Svømmeklubben Koral | 3:37.15 | |||||||||
10 | Jacob Wemmelund | 2008 | 103 | 47.42 | 1:44.62 | 2:40.88 | 3:31.95 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Berthram Byskov | 2009 | 102 | 44.75 | 1:39.56 | 2:36.39 | 3:32.47 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Mathias Møller Madsen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 2:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:05.73 |
Årg. 2005-2006: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 2:28.10 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 2:57.15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | 650 | 30.36 | 1:02.92 | 1:35.52 | 2:07.45 | |||
JGI Svømning | 2:06.55 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 647 | 30.57 | 1:02.82 | 1:35.31 | 2:07.67 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:07.97 | |||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 638 | 30.31 | 1:03.09 | 1:36.07 | 2:08.24 | |||
JGI Svømning | 2:06.97 | |||||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 599 | 31.11 | 1:04.79 | 1:38.20 | 2:10.94 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:11.36 | |||||||||
5 | Thilde Timmermand | 2002 | 582 | 30.63 | 1:04.84 | 1:38.85 | 2:12.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.50 | |||||||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 570 | 31.86 | 1:05.85 | 1:39.41 | 2:13.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:12.27 | |||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 554 | 30.85 | 1:04.92 | 1:39.61 | 2:14.40 | |||
Kolding SK | 2:09.74 | |||||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 544 | 30.05 | 1:03.72 | 1:39.05 | 2:15.20 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:12.22 | |||||||||
9 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 535 | 30.67 | 1:04.43 | 1:39.01 | 2:16.00 | |||
JGI Svømning | 2:09.10 | |||||||||
10 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 479 | 33.07 | 1:08.96 | 1:45.50 | 2:21.06 | |||
H2Odense | 2:20.26 | |||||||||
11 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 459 | 32.86 | 1:09.59 | 1:47.05 | 2:23.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.40 | |||||||||
12 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 413 | 33.78 | 1:11.27 | 1:50.22 | 2:28.23 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:26.12 | |||||||||
13 | Bianca Skjerning | 2001 | 280 | 38.10 | 1:20.81 | 2:04.79 | 2:48.62 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:04.34 | |||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 2:02.70 | |||||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:05.73 |
Årg. 2005-2006: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 2:28.10 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 2:57.15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 651 | 30.53 | 1:03.92 | 1:36.32 | 2:07.36 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.35 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 615 | 30.27 | 1:03.67 | 1:36.86 | 2:09.84 | |||
H2Odense | 2:06.19 | |||||||||
3 | Søs Freund | 2004 | 594 | 31.27 | 1:03.83 | 1:37.59 | 2:11.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.08 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 576 | 31.30 | 1:04.37 | 1:38.40 | 2:12.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.96 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 575 | 30.73 | 1:04.27 | 1:38.80 | 2:12.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.71 | |||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 575 | 31.35 | 1:05.53 | 1:40.17 | 2:12.78 | |||
H2Odense | 2:10.47 | |||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 570 | 30.75 | 1:05.11 | 1:39.81 | 2:13.14 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:11.00 | |||||||||
8 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 568 | 30.31 | 1:04.25 | 1:38.88 | 2:13.32 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:12.71 | |||||||||
9 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 559 | 31.03 | 1:05.21 | 1:39.62 | 2:13.98 | |||
DeltaSwim | 2:10.49 | |||||||||
10 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 532 | 31.32 | 1:06.03 | 1:41.50 | 2:16.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:18.52 | |||||||||
11 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 522 | 31.73 | 1:06.54 | 1:42.15 | 2:17.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.51 | |||||||||
12 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 522 | 32.18 | 1:07.02 | 1:42.71 | 2:17.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
13 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 513 | 32.64 | 1:07.54 | 1:43.37 | 2:17.87 | |||
H2Odense | 2:17.16 | |||||||||
14 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 510 | 31.88 | 1:06.68 | 1:42.78 | 2:18.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.64 | |||||||||
15 | Elma Gabela | 2004 | 508 | 31.96 | 1:07.27 | 1:42.93 | 2:18.37 | |||
Kolding SK | 2:12.57 | |||||||||
16 | Kathrine Weide | 2004 | 507 | 32.63 | 1:07.89 | 1:44.05 | 2:18.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.11 | |||||||||
17 | Sofie Le Fevre | 2004 | 504 | 32.86 | 1:08.43 | 1:43.83 | 2:18.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
18 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 502 | 31.99 | 1:07.24 | 1:43.47 | 2:18.88 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:12.75 | |||||||||
19 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 483 | 33.15 | 1:08.88 | 1:45.25 | 2:20.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
20 | Victoria Underbjerg | 2004 | 466 | 33.59 | 1:09.77 | 1:46.27 | 2:22.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.32 | |||||||||
21 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 460 | 32.84 | 1:09.52 | 1:46.64 | 2:23.00 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:26.07 | |||||||||
22 | Caroline Madsen | 2004 | 452 | 33.72 | 1:10.55 | 1:47.81 | 2:23.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:26.28 | |||||||||
23 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 415 | 33.73 | 1:11.20 | 1:49.74 | 2:28.01 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:26.06 | |||||||||
24 | Amalie Holst | 2004 | 410 | 33.85 | 1:11.13 | 1:50.34 | 2:28.57 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:26.96 | |||||||||
25 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 407 | 33.46 | 1:10.87 | 1:50.04 | 2:28.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.71 | |||||||||
26 | Nete Kirial | 2003 | 337 | 35.28 | 1:15.36 | 1:56.80 | 2:38.62 | |||
Swim Team Neptun | 2:31.78 | |||||||||
27 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 285 | 39.32 | 1:22.70 | 2:06.56 | 2:47.61 | |||
Odder Svømmeklub | 2:47.35 | |||||||||
28 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 284 | 38.47 | 1:21.40 | 2:05.81 | 2:47.97 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:48.11 | |||||||||
29 | Mathilde Thomsen | 2004 | 277 | 37.36 | 1:20.95 | 2:05.41 | 2:49.26 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:50.01 | |||||||||
30 | Josefine Lassen | 2003 | 246 | 40.45 | 1:25.65 | 2:12.10 | 2:56.11 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:48.66 | |||||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:05.73 |
Årg. 2005-2006: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 2:28.10 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 2:57.15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 530 | 32.21 | 1:07.18 | 1:42.58 | 2:16.41 | |||
Kolding SK | 2:16.31 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 518 | 31.30 | 1:06.27 | 1:42.11 | 2:17.46 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:17.76 | |||||||||
3 | SIF Bramm | 2006 | 510 | 31.49 | 1:06.09 | 1:42.25 | 2:18.18 | |||
JGI Svømning | 2:15.15 | |||||||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 504 | 31.00 | 1:05.94 | 1:42.95 | 2:18.69 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:17.89 | |||||||||
5 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 482 | 32.91 | 1:08.47 | 1:44.51 | 2:20.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.33 | |||||||||
6 | Femke Iris Keulen | 2005 | 465 | 32.51 | 1:08.61 | 1:46.06 | 2:22.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.87 | |||||||||
7 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 460 | 32.56 | 1:08.53 | 1:45.81 | 2:23.02 | |||
Odder Svømmeklub | 2:20.02 | |||||||||
8 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 453 | 33.24 | 1:09.60 | 1:47.32 | 2:23.74 | |||
DeltaSwim | 2:23.92 | |||||||||
9 | Anne Stamholt | 2006 | 452 | 33.17 | 1:09.42 | 1:46.11 | 2:23.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:22.72 | |||||||||
10 | Christine Mols | 2006 | 451 | 33.51 | 1:10.09 | 1:46.69 | 2:23.93 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:23.15 | |||||||||
11 | Annemone Rasmussen | 2006 | 429 | 34.88 | 1:13.07 | 1:51.02 | 2:26.41 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:31.87 | |||||||||
12 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 428 | 34.04 | 1:11.46 | 1:49.60 | 2:26.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.40 | |||||||||
13 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 415 | 34.23 | 1:11.89 | 1:50.75 | 2:27.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
14 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 404 | 35.34 | 1:13.72 | 1:52.26 | 2:29.37 | |||
JGI Svømning | 2:32.43 | |||||||||
15 | Julie Merl Larsen | 2005 | 402 | 35.15 | 1:13.25 | 1:51.71 | 2:29.56 | |||
JGI Svømning | 2:27.29 | |||||||||
16 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 398 | 35.47 | 1:14.53 | 1:52.42 | 2:30.05 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.82 | |||||||||
17 | Victoria Richards | 2005 | 392 | 33.67 | 1:12.25 | 1:51.60 | 2:30.78 | |||
DeltaSwim | 2:31.11 | |||||||||
18 | Anna Merl Larsen | 2006 | 378 | 35.26 | 1:14.13 | 1:54.45 | 2:32.66 | |||
JGI Svømning | 2:43.74 | |||||||||
19 | Anna Dietrichsen | 2006 | 376 | 34.87 | 1:13.60 | 1:53.60 | 2:32.98 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:27.15 | |||||||||
20 | Mille Lindeblad | 2005 | 365 | 34.07 | 1:13.67 | 2:34.51 | ||||
DeltaSwim | 2:35.74 | |||||||||
21 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 364 | 34.70 | 1:13.71 | 1:53.94 | 2:34.62 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:23.25 | |||||||||
22 | Lucca Filipowicz | 2005 | 358 | 35.09 | 1:14.34 | 1:56.07 | 2:35.52 | |||
Grenaa Svømmeklub | 2:37.88 | |||||||||
23 | Karoline Hansfort | 2006 | 351 | 36.84 | 1:17.06 | 1:57.10 | 2:36.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.75 | |||||||||
24 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 349 | 36.19 | 1:16.85 | 1:58.33 | 2:36.76 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:42.27 | |||||||||
25 | Signe Kristensen | 2006 | 338 | 35.67 | 1:16.06 | 1:57.05 | 2:38.44 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:35.61 | |||||||||
26 | Marie Kromann Møller | 2006 | 338 | 37.61 | 1:17.28 | 1:57.68 | 2:38.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.17 | |||||||||
27 | Kirstine Buch | 2005 | 335 | 34.96 | 1:16.05 | 1:58.72 | 2:38.99 | |||
Svømmeklubben Koral | 2:46.85 | |||||||||
28 | Caden Halle | 2005 | 328 | 34.67 | 1:15.87 | 1:58.24 | 2:40.02 | |||
Odder Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
29 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 310 | 35.40 | 1:17.44 | 2:00.55 | 2:43.08 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:53.50 | |||||||||
30 | Mathilde Olesen | 2005 | 301 | 35.66 | 1:16.41 | 2:00.52 | 2:44.64 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:51.07 | |||||||||
31 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 301 | 37.95 | 1:20.68 | 2:03.25 | 2:44.72 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:47.70 | |||||||||
32 | Clara Wesselhoff | 2006 | 288 | 39.48 | 1:24.95 | 2:06.59 | 2:47.22 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:52.28 | |||||||||
33 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 287 | 38.32 | 1:20.83 | 2:04.72 | 2:47.27 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:37.95 | |||||||||
34 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 287 | 38.27 | 1:20.81 | 2:05.12 | 2:47.40 | |||
DeltaSwim | 2:53.97 | |||||||||
35 | Philippa Anker | 2006 | 283 | 37.11 | 1:19.93 | 2:04.76 | 2:48.01 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:48.95 | |||||||||
36 | Julie Møller | 2005 | 238 | 40.50 | 1:28.16 | 2:16.17 | 2:58.12 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:55.89 | |||||||||
37 | Astrid Hansen | 2006 | 219 | 42.92 | 1:30.48 | 2:19.58 | 3:03.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:07.43 | |||||||||
38 | Marie V. Petersen | 2006 | 183 | 44.56 | 1:34.28 | 2:25.84 | 3:14.39 | |||
Odder Svømmeklub | 3:24.38 | |||||||||
- | Mille Veiler | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:23.31 | |||||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:05.73 |
Årg. 2005-2006: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 2:28.10 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 2:57.15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 446 | 33.26 | 1:10.47 | 1:48.32 | 2:24.44 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:34.19 | |||||||||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 399 | 34.25 | 1:12.89 | 1:51.37 | 2:29.94 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:32.19 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 369 | 34.39 | 1:13.64 | 1:54.35 | 2:33.88 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:41.87 | |||||||||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 346 | 35.44 | 1:16.31 | 1:57.78 | 2:37.16 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:52.67 | |||||||||
5 | Nanna Højstrøm | 2007 | 320 | 37.16 | 1:18.18 | 1:59.54 | 2:41.41 | |||
Kolding SK | 2:52.95 | |||||||||
6 | Sille Augustesen | 2008 | 309 | 35.56 | 1:17.89 | 2:01.21 | 2:43.18 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:49.19 | |||||||||
7 | Caroline Petersen | 2008 | 309 | 39.50 | 1:21.60 | 2:04.48 | 2:43.33 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:39.00 | |||||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 306 | 38.14 | 1:20.40 | 2:03.33 | 2:43.82 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:46.48 | |||||||||
9 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 300 | 39.21 | 1:22.94 | 2:07.16 | 2:44.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.36 | |||||||||
10 | Frida Ploug | 2007 | 291 | 38.00 | 1:21.02 | 2:04.93 | 2:46.53 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:59.67 | |||||||||
11 | Ida K. Laursen | 2007 | 237 | 40.62 | 1:28.08 | 2:15.48 | 2:58.33 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:02.48 | |||||||||
12 | Clara Bendtsen | 2008 | 223 | 41.47 | 1:28.28 | 2:17.25 | 3:01.93 | |||
DeltaSwim | 3:11.00 | |||||||||
13 | Maise Kristensen | 2008 | 175 | 43.73 | 1:33.97 | 2:26.12 | 3:17.18 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Becosan |
Årg. 2003-2004: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:05.73 |
Årg. 2005-2006: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2007-2008: Ida Rønnow (2006) 2:28.10 |
Årg. 2009-2020: Caroline Petersen (2008) 2:57.15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vigga Rasmussen | 2009 | 202 | 42.03 | 1:29.63 | 2:20.46 | 3:08.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 196 | 43.82 | 1:33.52 | 2:23.17 | 3:10.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:05.93 | |||||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | 155 | 47.29 | 1:41.19 | 2:34.79 | 3:25.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:31.35 | |||||||||
- | Astrid Pedersen | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:25 |