Results for STT Efterårsstævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag Herre Børn
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
2:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.89 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
2:22.34 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.89 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
2:28.94 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.02 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
2:31.54 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.17 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:38.95 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.53 |
(-14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:46.77 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.30 |
(-22.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
|
2:47.71 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
2:50.54 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.09 |
(-43.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
2:55.13 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.73 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
2:55.24 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.20 |
(-13.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4,4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 11:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|