Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 00:57,80 - 1996-2007: 00:41,54 - 2008 og yngre: 00:47,11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Kjær | 2010 | Hobro Svømmeklub | 43.96 | ||||||
2 | Josephine Jakobsen | 2010 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.74 | ||||||
3 | Noa Skousgaard Linding | 2010 | Hobro Svømmeklub | 45.89 | ||||||
4 | Lærke Sofie Birk Lunen | 2010 | Hobro Svømmeklub | 47.89 | ||||||
5 | Stine Marie Christiansen | 2010 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.58 | ||||||
6 | Marie Mølbæk Schwab | 2011 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 49.74 | ||||||
7 | Nikoline Løkke | 2010 | Idrætsforening Jarl, Arden | 53.25 | ||||||
- | Ronja Schubart Nielsen | 2011 | Hobro Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 00:57,80 - 1996-2007: 00:41,54 - 2008 og yngre: 00:47,11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 32.82 | ||||||
2 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 34.60 | ||||||
3 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 35.98 | ||||||
4 | Laura Nørgaard Andersen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 37.53 | ||||||
5 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 37.79 | ||||||
6 | Josefine Lykkegaard Rasmu | 2009 | Hobro Svømmeklub | 38.01 | ||||||
7 | Maja Tøth | 2008 | Hobro Svømmeklub | 38.38 | ||||||
8 | Emilie Hermansen | 2008 | Brønderslev SK08 | 38.45 | ||||||
9 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 41.13 | ||||||
10 | Lisa Stenger | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 41.92 | ||||||
11 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 42.28 | ||||||
12 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 42.30 | ||||||
13 | Isabella Terp | 2008 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.83 | ||||||
14 | Celina Thorup Kristensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 44.61 | ||||||
15 | Julie Welle | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 48.07 | ||||||
16 | Julie Sylvan Holst | 2009 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.05 | ||||||
17 | Thilde Skjødt Petersen | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 50.68 | ||||||
18 | Freja Elisa Petersen | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 54.43 | ||||||
19 | Hannah Wærness | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.83 | ||||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kathrine Uhrenholt | 2008 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 00:57,80 - 1996-2007: 00:41,54 - 2008 og yngre: 00:47,11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.15 | ||||||
2 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 30.73 | ||||||
3 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 31.03 | ||||||
4 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 31.96 | ||||||
5 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 32.38 | ||||||
6 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.01 | ||||||
7 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.27 | ||||||
8 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.28 | ||||||
9 | Freja Lucassen | 2007 | Aars Svømmeklub | 33.59 | ||||||
10 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.64 | ||||||
11 | Amanda Holmberg | 2007 | Aars Svømmeklub | 33.96 | ||||||
12 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 33.97 | ||||||
13 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.67 | ||||||
14 | Mathilde Lucassen | 2007 | Aars Svømmeklub | 35.27 | ||||||
15 | Caroline Larsen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 35.71 | ||||||
16 | Kirstine Hove | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 36.13 | ||||||
17 | Ida Jørgensen | 2007 | Aars Svømmeklub | 36.21 | ||||||
18 | Ida Carlsen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 37.37 | ||||||
19 | Asta Kappel Jensen | 2007 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.54 | ||||||
20 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 39.12 | ||||||
21 | Emily Kastaniegaard | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 42.09 | ||||||
22 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 42.23 | ||||||
23 | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 49.82 | ||||||
24 | Frida Christensen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 52.22 | ||||||
- | Vita Aster Andersen | 2007 | Aars Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 00:57,80 - 1996-2007: 00:41,54 - 2008 og yngre: 00:47,11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 29.44 | ||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.57 | ||||||
3 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.91 | ||||||
3 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 29.91 | ||||||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 30.00 | ||||||
6 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.04 | ||||||
7 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.25 | ||||||
8 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 31.08 | ||||||
9 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.68 | ||||||
10 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.87 | ||||||
11 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.93 | ||||||
12 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | ||||||
13 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 32.39 | ||||||
14 | Christina Markussen | 2005 | Aars Svømmeklub | 33.43 | ||||||
15 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.97 | ||||||
16 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 34.00 | ||||||
17 | Alma Nielsen | 2005 | Aars Svømmeklub | 34.89 | ||||||
18 | Johanna Sandager Borup | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.07 | ||||||
19 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.90 | ||||||
20 | Nora Larsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 37.79 | ||||||
21 | Christina Thomsen | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 38.56 | ||||||
22 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 38.71 | ||||||
23 | Victoria T Bisgaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 39.51 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 00:57,80 - 1996-2007: 00:41,54 - 2008 og yngre: 00:47,11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.20 | ||||||
2 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.26 | ||||||
3 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.84 | ||||||
4 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 29.93 | ||||||
5 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.06 | ||||||
6 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.73 | ||||||
7 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.55 | ||||||
8 | Emma Rask Sørensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 32.78 | ||||||
9 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 33.09 | ||||||
10 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 33.14 | ||||||
11 | Sara Khelil | 2003 | Snedsted Svømmeklub | 36.46 | ||||||
12 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |