Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:03,84 - 1996-2007: 00:45,89 - 2008 og yngre: 00:52,04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Kjær | 2010 | Hobro Svømmeklub | 51.31 | ||||||
2 | Noa Skousgaard Linding | 2010 | Hobro Svømmeklub | 52.52 | ||||||
3 | Stine Marie Christiansen | 2010 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.37 | ||||||
4 | Nikoline Løkke | 2010 | Idrætsforening Jarl, Arden | 59.19 | ||||||
5 | Lærke Sofie Birk Lunen | 2010 | Hobro Svømmeklub | 59.79 | ||||||
- | Josephine Jakobsen | 2010 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Ronja Schubart Nielsen | 2011 | Hobro Svømmeklub | DSQ | afs på mave v 50 | |||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:03,84 - 1996-2007: 00:45,89 - 2008 og yngre: 00:52,04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Hjorth | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 43.12 | ||||||
2 | Emilie Hermansen | 2008 | Brønderslev SK08 | 43.52 | ||||||
3 | Maja Tøth | 2008 | Hobro Svømmeklub | 46.64 | ||||||
4 | Laura Nørgaard Andersen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 47.41 | ||||||
5 | Isabella Terp | 2008 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.50 | ||||||
6 | Lisa Stenger | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 50.20 | ||||||
7 | Kathrine Uhrenholt | 2008 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 52.69 | ||||||
8 | Celina Thorup Kristensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 53.23 | ||||||
9 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 56.29 | ||||||
10 | Julie Sylvan Holst | 2009 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.35 | ||||||
11 | Thilde Skjødt Petersen | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 1:07.60 | ||||||
12 | Freja Elisa Petersen | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 1:11.89 | ||||||
- | Hannah Wærness | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:03,84 - 1996-2007: 00:45,89 - 2008 og yngre: 00:52,04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.92 | ||||||
2 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 34.68 | ||||||
3 | Sarah Frandsen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 38.31 | ||||||
4 | Freja Lucassen | 2007 | Aars Svømmeklub | 38.94 | ||||||
5 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 39.09 | ||||||
6 | Clara Kornum | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 40.48 | ||||||
7 | Mathilde Lucassen | 2007 | Aars Svømmeklub | 43.71 | ||||||
8 | Ida Jørgensen | 2007 | Aars Svømmeklub | 44.29 | ||||||
9 | Kirstine Hove | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 45.24 | ||||||
10 | Vita Aster Andersen | 2007 | Aars Svømmeklub | 46.34 | ||||||
11 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.44 | ||||||
12 | Emily Kastaniegaard | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 49.85 | ||||||
13 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 51.00 | ||||||
14 | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 1:01.51 | ||||||
15 | Frida Christensen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 1:04.44 | ||||||
- | Ida Carlsen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | efb v 25 | |||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:03,84 - 1996-2007: 00:45,89 - 2008 og yngre: 00:52,04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 33.36 | ||||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.51 | ||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.17 | ||||||
4 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 36.96 | ||||||
5 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.00 | ||||||
6 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.44 | ||||||
7 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.68 | ||||||
8 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 37.76 | ||||||
9 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.83 | ||||||
10 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.55 | ||||||
11 | Christina Markussen | 2005 | Aars Svømmeklub | 40.73 | ||||||
12 | Alma Nielsen | 2005 | Aars Svømmeklub | 41.16 | ||||||
13 | Nora Larsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 56.15 | ||||||
- | Victoria T Bisgaard | 2005 | Brønderslev SK08 | DSQ | afs på mave v 50 | |||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:03,84 - 1996-2007: 00:45,89 - 2008 og yngre: 00:52,04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.67 | ||||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.21 | ||||||
3 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 38.50 | ||||||
4 | Louise Høeg | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 38.81 | ||||||
5 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Nejst | 38.92 | ||||||
6 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.55 | ||||||
7 | Sara Khelil | 2003 | Snedsted Svømmeklub | 49.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |