Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
1981 |
ORCA Helsinki |
|
729 |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaleva Latvala |
1984 |
Kokkolan Uimaseura |
|
613 |
1:08.16 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lari Sirnelä |
1982 |
Speedo Masters Finland |
|
477 |
1:14.08 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vili Nykänen |
1981 |
Simmis Wanda ry |
|
368 |
1:20.74 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Engström |
1975 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
603 |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Tapiovaara |
1976 |
Swimming Team Rauma |
|
327 |
1:25.67 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martti Näsäkkälä |
1978 |
ORCA Helsinki |
|
321 |
1:26.21 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saku Ailanen |
1975 |
Swimming Team Rauma |
|
263 |
1:32.14 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miikka Mattila |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
211 |
1:39.15 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Vogel |
1970 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
756 |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Soini |
1972 |
Speedo Masters Finland |
|
633 |
1:10.03 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Geir Inge Rimmereide |
1970 |
Stord Kappsymjarlag |
|
540 |
1:13.83 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ari Savulahti |
1972 |
Riihimäen Uimaseura |
|
161 |
1:50.34 |
+44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Heimo |
1968 |
Speedo Masters Finland |
|
674 |
1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Kåre Fjeldstad |
1969 |
Stord Kappsymjarlag |
|
542 |
1:15.47 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kai-Asser Skog |
1966 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
428 |
1:21.65 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Risto Silvola |
1969 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
230 |
1:40.47 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petri Rahko |
1965 |
HTU Stadi |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Heikkilä |
1964 |
S.C. Pingviinit |
|
477 |
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olev Kooskora |
1962 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
290 |
1:35.91 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heikki Posio |
1963 |
Kempeleen Pyrintö |
|
183 |
1:51.67 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Iivonen |
1959 |
Uinti Imatra |
|
643 |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
581 |
1:20.35 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rolf Skeide |
1957 |
Kristiansund Svømmeklubb |
|
557 |
1:21.51 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
510 |
1:23.93 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vesa Routarinne |
1959 |
Vanders |
|
392 |
1:31.60 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Multanen |
1959 |
Tornion Uimaseura |
|
361 |
1:34.16 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antero Elovaara |
1959 |
Cetus Espoo |
|
283 |
1:42.15 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ralf Sund |
1955 |
Helsingfors Simsällskap |
|
233 |
1:48.88 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapani Tuomiranta |
1951 |
Koovee |
|
434 |
1:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heikki Pykäläinen |
1952 |
Swimming Jyväskylä |
|
247 |
1:51.12 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha Kainulainen |
1954 |
Kuopion Uimaseura |
|
235 |
1:52.99 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markku Nousiainen |
1954 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
62 |
2:56.06 |
+1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Glen Bengsson |
1949 |
Göteborg Sim |
|
574 |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Siltanen |
1949 |
Oulun Uinti 1906 |
|
332 |
1:46.08 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markku Makkonen |
1948 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
312 |
1:48.35 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauri Ekholm |
1943 |
Riihimäen Uimaseura |
|
422 |
1:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kari Walden |
1941 |
Helsingfors Simsällskap |
|
288 |
2:01.19 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asko Saarinen |
1942 |
Cetus Espoo |
|
285 |
2:01.70 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Cetus Espoo |
|
564 |
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klaus Bremer |
1938 |
Helsingfors Simsällskap |
|
386 |
1:58.70 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martti Lahti |
1937 |
Cetus Espoo |
|
246 |
2:17.77 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sauli Uusi-Kokko |
1933 |
Kauhajoen Karhu |
|
25 |
5:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Pohjolainen |
1987 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
492 |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erno Leppänen |
1985 |
S.C. Pingviinit |
|
359 |
1:18.67 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Selkäuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Parkkamäki |
1991 |
S.C. Pingviinit |
|
616 |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Uusitorppa |
1994 |
Uintiklubi Nereus |
|
351 |
1:19.16 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 9.52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-26 09.53.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|