Tulokset Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 58.22 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 1:00.73 | ||||||
3 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.31 | ||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 1:01.38 | ||||||
5 | Bettina Merkle | 1989 | Neckarsulmer Sport-Union | 1:01.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 1:01.73 | ||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.76 | ||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.26 | ||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:02.45 | ||||||
10 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 1:02.56 | ||||||
11 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.70 | ||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.78 | ||||||
13 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.60 | ||||||
14 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:04.74 | ||||||
15 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.79 | ||||||
16 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:05.36 | ||||||
17 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.65 | ||||||
18 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:06.37 | ||||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.82 | ||||||
20 | Emma Mikkelsen | 2001 | VG 17 | 1:06.84 | ||||||
21 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.99 | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.03 | ||||||
2 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 1:00.15 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 1:00.40 | ||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 1:00.64 | ||||||
5 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 1:00.87 | ||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:01.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
8 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.64 | ||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | VG 17 | 1:02.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Thilda Häll | 2005 | Team West | 1:02.39 | ||||||
11 | Linn Thid | 2003 | Team West | 1:02.42 | ||||||
11 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:02.42 | ||||||
13 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 1:02.58 | ||||||
14 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.62 | ||||||
15 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.85 | ||||||
16 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.10 | ||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.29 | ||||||
18 | Ella Gohr Metz | 2005 | VG 17 | 1:03.43 | ||||||
19 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.52 | ||||||
20 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.62 | ||||||
21 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 1:04.23 | ||||||
22 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.26 | ||||||
23 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.53 | ||||||
24 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.56 | ||||||
25 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.66 | ||||||
26 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:04.67 | ||||||
27 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.78 | ||||||
28 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.80 | ||||||
29 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:04.90 | ||||||
30 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 | 1:04.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
31 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.08 | ||||||
31 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.08 | ||||||
33 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.19 | ||||||
34 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:05.20 | ||||||
35 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.21 | ||||||
36 | Silja Brage | 2005 | A6 | 1:05.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
37 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VG 17 | 1:05.42 | ||||||
38 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 1:05.47 | ||||||
38 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.47 | ||||||
40 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:05.57 | ||||||
41 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 1:05.62 | ||||||
42 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.64 | ||||||
43 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.65 | ||||||
44 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.71 | ||||||
44 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:05.71 | ||||||
46 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.76 | ||||||
47 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
47 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.82 | ||||||
49 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.31 | ||||||
50 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.65 | ||||||
51 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.76 | ||||||
52 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.78 | ||||||
53 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:06.81 | ||||||
54 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 1:06.89 | ||||||
55 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 1:06.98 | ||||||
56 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:07.00 | ||||||
57 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.08 | ||||||
58 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:07.09 | ||||||
59 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.22 | ||||||
60 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.28 | ||||||
61 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:07.31 | ||||||
62 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.34 | ||||||
63 | Thea Mikkelsen | 2005 | VG 17 | 1:07.36 | ||||||
64 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.64 | ||||||
65 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.70 | ||||||
66 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 1:07.76 | ||||||
67 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 1:07.89 | ||||||
68 | Julie Segato | 2005 | GTI | 1:08.18 | ||||||
69 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.87 | ||||||
70 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.95 | ||||||
71 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 1:09.09 | ||||||
72 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.00 | ||||||
73 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.14 | ||||||
74 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.29 | ||||||
75 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 1:10.43 | ||||||
76 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.23 | ||||||
77 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:11.25 | ||||||
78 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 1:11.28 | ||||||
79 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.70 | ||||||
80 | Isabella Borgmann | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:12.74 | ||||||
81 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 1:12.75 | ||||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |