Results for Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 53.94 | ||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 54.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 54.81 | ||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 55.26 | ||||||
5 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 55.46 | ||||||
6 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 55.61 | ||||||
7 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.18 | ||||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.40 | ||||||
9 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 57.03 | ||||||
10 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 57.05 | ||||||
11 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.10 | ||||||
12 | Linus Holmdahl | 2001 | Team West | 57.15 | ||||||
13 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 57.21 | ||||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 57.39 | ||||||
15 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.52 | ||||||
16 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 57.56 | ||||||
17 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.86 | ||||||
18 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 58.99 | ||||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.32 | ||||||
20 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 59.46 | ||||||
21 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.60 | ||||||
22 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:00.66 | ||||||
23 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.74 | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.91 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.34 | ||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 55.38 | ||||||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 55.42 | ||||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 55.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 55.86 | ||||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.90 | ||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 55.95 | ||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 56.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 56.76 | ||||||
11 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 56.87 | ||||||
12 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 56.91 | ||||||
13 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 56.98 | ||||||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.00 | ||||||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 57.21 | ||||||
16 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.28 | ||||||
17 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.34 | ||||||
18 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | VG 17 | 57.35 | ||||||
19 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.41 | ||||||
20 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 57.52 | ||||||
21 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 57.60 | ||||||
21 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.60 | ||||||
23 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | VG 17 | 57.66 | ||||||
24 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 57.70 | ||||||
25 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 57.98 | ||||||
26 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 58.11 | ||||||
27 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.16 | ||||||
28 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.26 | ||||||
29 | Eddie Dahlström | 2004 | Team West | 58.27 | ||||||
30 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 58.38 | ||||||
31 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 58.63 | ||||||
32 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 58.66 | ||||||
33 | Asger Johansen | 2003 | VG 17 | 58.81 | ||||||
34 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.10 | ||||||
35 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 59.24 | ||||||
35 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.24 | ||||||
37 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 59.26 | ||||||
37 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 59.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
39 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.29 | ||||||
40 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 59.32 | ||||||
41 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 59.38 | ||||||
42 | Stefán Elías Davíðsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 59.51 | ||||||
43 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.55 | ||||||
44 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 59.62 | ||||||
45 | Carl Magnus Krievs | 2002 | VG 17 | 59.84 | ||||||
46 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.86 | ||||||
47 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.16 | ||||||
48 | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.22 | ||||||
49 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 1:00.25 | ||||||
50 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 1:00.28 | ||||||
51 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.73 | ||||||
52 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.80 | ||||||
53 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:01.59 | ||||||
54 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.81 | ||||||
55 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.82 | ||||||
56 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.20 | ||||||
57 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.40 | ||||||
58 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:02.42 | ||||||
59 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 1:02.48 | ||||||
60 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 1:03.05 | ||||||
61 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.19 | ||||||
62 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.30 | ||||||
63 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.38 | ||||||
64 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.60 | ||||||
65 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 1:03.97 | ||||||
66 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 1:05.45 | ||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |