Resultat för IKM 2019 Etelä-Suomi 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, T13,14,15 200m SU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
2:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
2:33.84 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:39.35 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:42.48 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Multamäki |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
|
2:45.25 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:53.50 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Vanhanen |
2006 |
Simmis Grani |
+0.67 |
|
2:56.93 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily Päivänen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
|
2:58.00 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iiris Soilevaara |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
3:00.44 |
+38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Suominen |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.91 |
|
3:12.47 |
+50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oona Kinnunen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
|
3:12.58 |
+50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Kalliokari |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 11:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, T13,14,15 200m SU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
2:36.08 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Säde Ryynänen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:36.16 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
2:37.48 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Martola |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
2:37.62 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.63 |
|
2:37.68 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hakkarainen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
2:37.74 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
2:39.66 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimari |
+0.83 |
|
2:42.89 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taru Lax |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:48.82 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Matilda Antonia Lönnb |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:53.16 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella El-Nagdy |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
3:00.39 |
+34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Kivistö |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.89 |
|
3:02.52 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 11:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, T13,14,15 200m SU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
|
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aada Rissanen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
2:21.28 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Kovanen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
2:27.75 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iisa Karpela |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:28.36 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ciara Wacklin |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
2:30.62 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella-Maija Syväniemi |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.69 |
|
2:34.70 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Alakörkkö |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
2:53.79 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aava Kiuru |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.61 |
|
3:12.16 |
+52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 11:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-03 11:06:17 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|