Resultater for HVIDOVRE Medley Cup 2 - 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
1-dags stævne fra kl. 11
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 41.69 | |||||||
Herlev Svømning | 41.89 | |||||||||
2 | Oscaar Opperfelt | 2008 | 41.89 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 47.02 | |||||||||
3 | Shai Bitton | 2008 | 51.64 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.98 | |||||||||
4 | Sebastian Meilvang | 2008 | 1:06.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 45.18 | |||||||
Herlev Svømning | 43.41 | |||||||||
2 | Marcus Albjerg | 2009 | 45.81 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.76 | |||||||||
3 | Thomas Rønne | 2009 | 49.46 | |||||||
Herlev Svømning | 52.80 | |||||||||
4 | Liam Hansen | 2009 | 54.70 | |||||||
Herlev Svømning | 53.68 | |||||||||
5 | Elias Dridi | 2009 | 54.95 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.23 | |||||||||
6 | Oliver Christensen | 2009 | 55.58 | OD1 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.00 | |||||||||
7 | Magnus Helleberg | 2009 | 56.84 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.59 | |||||||||
8 | Jonas Schmidt Larsen | 2009 | 57.47 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.80 | |||||||||
9 | Sigurd Haakonson | 2009 | 1:02.21 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.65 | |||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Gude Tang Bregnsholm | 2010 | 50.38 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 51.26 | |||||||||
2 | Ozan Efe Usta | 2010 | 50.88 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.39 | |||||||||
3 | Valdemar Hvid | 2010 | 51.26 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 53.44 | |||||||||
4 | Filip Nielsen | 2010 | 52.82 | |||||||
Albertslund IF | 52.43 | |||||||||
5 | Felix Erlendsson | 2010 | 53.39 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.28 | |||||||||
6 | Wille Ask Bargmann | 2010 | 55.27 | |||||||
Herlev Svømning | 54.68 | |||||||||
7 | Mathias Eriksen | 2010 | 55.58 | OD2 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.87 | |||||||||
8 | Bjørn Olesen | 2010 | 56.77 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.84 | |||||||||
9 | Jacob Hapiach-Skovmand | 2010 | 1:00.41 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
10 | Oliver Demsitz | 2010 | 1:10.88 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.94 | |||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin K Olesen | 2011 | 47.19 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.93 | |||||||||
2 | Victor Nielsen | 2011 | 1:03.44 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
3 | Benjamin Rasmussen | 2011 | 1:05.83 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Emil Larsen | 2012 | 1:07.72 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Noah Agergaard | 2012 | 1:08.88 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | William Petersen | 2011 | 1:13.26 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |