Resultater for DM-H 2019 1. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 1. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 57.92 15-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 764 | 28.17 | 1:01.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 759 | 28.22 | 1:01.93 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 693 | 30.48 | 1:03.85 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 691 | 29.31 | 1:03.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 688 | 29.77 | 1:04.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Mia Borgensgaard | 2003 | 680 | 30.11 | 1:04.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.04 | |||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 671 | 29.69 | 1:04.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Sofie Hansen | 2002 | 663 | 29.83 | 1:04.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 662 | 29.46 | 1:04.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Ellen Nielsen | 2001 | 650 | 30.09 | 1:05.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Pernille Rasmussen | 1996 | 646 | 29.40 | 1:05.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.03 | |||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 645 | 29.93 | 1:05.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 645 | 29.70 | 1:05.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 645 | 29.15 | 1:05.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Liva Stjernholm | 2004 | 631 | 29.88 | 1:05.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mia Rindshøj | 2003 | 629 | 30.12 | 1:05.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
17 | Liva Schmid | 2000 | 616 | 30.55 | 1:06.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
18 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 588 | 30.66 | 1:07.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:15 |