Resultater for MADWAVE CHALLENGE 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Selkäuinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
447 |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
317 |
2:44.06 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
303 |
2:46.51 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
237 |
3:00.76 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miki Vierre |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
232 |
3:02.01 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rome Pukk |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.67 |
206 |
3:09.23 |
+42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
191 |
3:14.20 |
+47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.85 |
176 |
3:19.56 |
+53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pyry Nieminen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
174 |
3:20.42 |
+54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kenneth Keiv |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.75 |
167 |
3:22.96 |
+56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robin Nikolajev |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iiro Räty |
2006 |
Nokian Pyry |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.1.2020 18.06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
431 |
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
392 |
2:32.84 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
369 |
2:35.95 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
301 |
2:46.98 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.63 |
298 |
2:47.38 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Topi Salminen |
2004 |
Nokian Pyry |
+0.77 |
263 |
2:54.55 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henrik Leinonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
256 |
2:56.10 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miko Virtanen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.84 |
233 |
3:01.84 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.1.2020 18.06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Selkäuinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Hatakka |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
548 |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
543 |
2:17.11 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Laine |
2002 |
TaTu Tampere |
+0.45 |
505 |
2:20.54 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
485 |
2:22.44 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petteri Lepola |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
466 |
2:24.29 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
+0.78 |
409 |
2:30.70 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Ylikoski |
2002 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
+0.79 |
354 |
2:38.09 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.1.2020 18.06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Selkäuinti Miehet 19 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
625 |
2:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
565 |
2:15.33 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Sievers |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
530 |
2:18.23 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.1.2020 18.06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 18.06.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|