Tulokset Haslev Vinter Cup 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.83 | 1:42.27 | |||||
2 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 54.93 | 1:54.31 | |||||
3 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 54.99 | 1:59.32 | |||||
4 | Simon Christiansen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 58.90 | 2:02.80 | |||||
- | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Albert Christensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 7.1 | |||||
- | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 7.2 | |||||
- | Mikkel Sivebæk Nielsen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 82 | |||||
- | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Asykrome arme | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 35.81 | 1:17.20 | |||||
2 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.83 | 1:19.54 | |||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.08 | 1:20.98 | |||||
4 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.32 | 1:24.49 | |||||
5 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.09 | 1:28.07 | |||||
6 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.39 | 1:31.04 | |||||
7 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 42.95 | 1:31.22 | |||||
8 | Linus Noe | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 43.49 | 1:31.78 | |||||
9 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.19 | 1:32.31 | |||||
10 | Frederik Neiiendam | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.10 | 1:34.03 | |||||
11 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 46.00 | 1:36.63 | |||||
12 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 43.48 | 1:38.59 | |||||
13 | Mathias Klint Craven | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 52.40 | 1:47.62 | |||||
14 | Frederik Pedersen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 49.08 | 1:54.99 | |||||
15 | Oliver Dyrholm-Pilegaard | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 58.90 | 1:56.61 | |||||
- | Sebastian Egebjerg Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW6.5 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.76 | 1:06.35 | |||||
2 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.73 | 1:14.22 | |||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.74 | 1:15.09 | |||||
4 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.87 | 1:15.53 | |||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.44 | 1:15.75 | |||||
6 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.80 | 1:18.12 | |||||
7 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.93 | 1:20.33 | |||||
8 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.88 | 1:20.88 | |||||
9 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.49 | 1:26.82 | |||||
10 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 40.57 | 1:28.11 | |||||
11 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.33 | 2:01.94 | |||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.01 | 1:09.25 | |||||
2 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.32 | 1:16.54 | |||||
3 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.37 | 1:17.29 | |||||
4 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.16 | 1:17.68 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.77 | 59.66 | |||||
2 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.11 | 1:02.35 | |||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.87 | 1:03.74 | |||||
4 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.02 | 1:03.99 | |||||
5 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.13 | 1:30.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |