Tulokset Haslev Vinter Cup 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 55.86 | ||||||
2 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 57.38 | ||||||
3 | Laura Steen Petersen | 2010 | Køge Svømmeklub | 58.06 | ||||||
4 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.47 | ||||||
5 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.78 | ||||||
6 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.08 | ||||||
7 | Asanka Tissera | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.36 | ||||||
- | Emma Dejløw Sonne | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alma C. Thaysen | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | flere fly ben | |||||
- | Lærke Neya Jørgensen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.32 | ||||||
2 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.94 | ||||||
3 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.86 | ||||||
4 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.60 | ||||||
5 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.18 | ||||||
6 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 47.77 | ||||||
7 | Freja Fodge | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 48.63 | ||||||
8 | Ida Wahlstrøm | 2008 | Værløse Svømmeklub | 50.60 | ||||||
9 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 52.82 | ||||||
10 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 53.61 | ||||||
11 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 54.73 | ||||||
12 | Clara Grenaa | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 55.88 | ||||||
13 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 57.90 | ||||||
14 | Julie Guul | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 59.18 | ||||||
15 | Jasmin Fleur Jørgensen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 59.86 | ||||||
16 | Silje Wind Damsgaard | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.83 | ||||||
- | Cecilie Heinsen | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Ina Emilie Johansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alesia Gabriela Taraboi | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | flere flyben spark | |||||
- | Clara Vesti Højer | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.76 | ||||||
2 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.02 | ||||||
3 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.02 | ||||||
4 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.99 | ||||||
5 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.99 | ||||||
6 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 43.85 | ||||||
7 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.06 | ||||||
8 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 45.90 | ||||||
9 | Laura Hoffmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.60 | ||||||
- | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | ½2 flyben ved vendin | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.41 | ||||||
2 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.80 | ||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.82 | ||||||
4 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.86 | ||||||
5 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.14 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.20 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.61 | ||||||
3 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.32 | ||||||
4 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |