Resultat för Ungdoms GP3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2010 |
|
Utskriftsdatum |
12 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:21 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-12 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.94 |
2:35.20 |
4:09.94 |
|
5:25.12 |
|
2 |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.73 |
2:40.78 |
4:15.00 |
|
5:29.87 |
|
3 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.00 |
2:44.53 |
4:20.87 |
|
5:36.34 |
|
4 |
Tove Björk |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:25.57 |
2:53.64 |
4:26.94 |
|
5:47.62 |
|
- |
Linnea Näsman |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Robertsson |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.18 |
2:33.11 |
4:05.36 |
|
5:17.92 |
|
2 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.10 |
2:38.62 |
4:11.24 |
|
5:20.77 |
|
3 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.59 |
2:41.87 |
4:16.21 |
|
5:31.66 |
|
4 |
Mikaela Bäck |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.36 |
2:47.49 |
4:22.00 |
|
5:38.19 |
|
5 |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
1:31.01 |
3:22.07 |
5:21.92 |
|
6:55.95 |
|
6 |
Tuba Sevh |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:38.13 |
3:28.34 |
5:29.14 |
|
7:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
1:32.10 |
3:00.41 |
4:46.63 |
|
6:14.54 |
|
2 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:36.41 |
3:12.83 |
4:58.50 |
|
6:22.26 |
|
3 |
Anahit Askari |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:35.76 |
3:24.69 |
5:15.46 |
|
6:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:17.20 |
2:48.47 |
4:31.06 |
|
5:47.81 |
|
2 |
Elin Timbäck |
1997 |
Täby Sim |
|
1:20.66 |
2:52.31 |
4:30.13 |
|
5:50.46 |
|
3 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.37 |
2:54.13 |
4:39.89 |
|
5:56.28 |
|
4 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:25.60 |
3:05.09 |
4:46.97 |
|
6:08.55 |
|
5 |
Emma Persson |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:27.86 |
3:12.63 |
4:58.54 |
|
6:24.02 |
|
6 |
Pamela Beyermann |
1998 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:39.66 |
3:19.42 |
5:06.09 |
|
6:33.72 |
|
7 |
Fanny Alstermark |
1998 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:41.57 |
3:23.33 |
5:13.65 |
|
6:42.34 |
|
8 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:36.25 |
3:21.90 |
5:18.37 |
|
6:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
12:21 |
|