Results for DGI Landsmesterskab 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 33.92 | 1:12.33 | |||||
2 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 36.06 | 1:14.56 | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 29.94 | 1:03.45 | |||||
2 | Casper Nedergaard | 1990 | DGI Fyn | 31.71 | 1:07.37 | |||||
3 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 37.21 | 1:16.53 | |||||
- | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 26.29 | 54.59 | |||||
2 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 26.74 | 56.01 | |||||
3 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 26.64 | 56.09 | |||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 27.38 | 56.98 | |||||
5 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 27.25 | 57.34 | |||||
6 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 27.93 | 57.58 | |||||
7 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | DGI Nordjylland | 27.44 | 57.65 | |||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 27.97 | 58.95 | |||||
9 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 28.42 | 59.37 | |||||
10 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 28.02 | 59.69 | |||||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 28.87 | 1:00.01 | |||||
12 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 28.96 | 1:00.37 | |||||
13 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 28.54 | 1:00.38 | |||||
14 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 28.42 | 1:00.42 | |||||
15 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 29.17 | 1:00.60 | |||||
16 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 29.42 | 1:01.17 | |||||
17 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 30.02 | 1:01.58 | |||||
18 | Daniel Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 28.74 | 1:02.64 | |||||
19 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 29.74 | 1:02.75 | |||||
20 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 29.82 | 1:03.00 | |||||
21 | Jacob Ladefoged | 2003 | DGI Sydøstjylland | 29.58 | 1:03.47 | |||||
22 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 28.92 | 1:04.34 | |||||
23 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 30.42 | 1:05.95 | |||||
24 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 31.30 | 1:06.02 | |||||
25 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | 35.72 | 1:15.30 | |||||
26 | Mazen Sharaf | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.35 | 1:18.25 | |||||
- | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 27.66 | 56.88 | |||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 27.52 | 57.16 | |||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 28.25 | 58.56 | |||||
4 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 28.45 | 59.00 | |||||
5 | Sigurd Wemmelund | 2005 | DGI Midtjylland | 28.67 | 59.48 | |||||
6 | Sebastian B Lehmann | 2004 | DGI Nordjylland | 28.40 | 59.99 | |||||
7 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DGI Midtjylland | 28.63 | 1:00.48 | |||||
8 | Esben Kilde Johansen | 2004 | DGI Nordjylland | 29.67 | 1:00.61 | |||||
9 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 29.58 | 1:01.01 | |||||
10 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 29.05 | 1:01.46 | |||||
11 | Erik Both Schulte | 2004 | DGI Sydøstjylland | 29.21 | 1:01.58 | |||||
12 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 29.97 | 1:02.33 | |||||
13 | Elias Bock Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 30.18 | 1:02.36 | |||||
14 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | DGI Nordjylland | 30.14 | 1:03.00 | |||||
14 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | DGI Midtjylland | 30.25 | 1:03.00 | |||||
16 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 30.34 | 1:03.11 | |||||
17 | Kristian Ølgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 30.30 | 1:04.03 | |||||
18 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 30.54 | 1:04.40 | |||||
19 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 29.87 | 1:04.52 | |||||
20 | Jonathan Præstiin | 2005 | DGI Sydøstjylland | 29.94 | 1:04.75 | |||||
21 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 31.94 | 1:04.91 | |||||
22 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 31.01 | 1:05.17 | |||||
23 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | DGI Sydøstjylland | 31.95 | 1:05.93 | |||||
24 | Phillip Bols Faarup | 2004 | DGI Østjylland | 30.86 | 1:05.97 | |||||
25 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | DGI Sydvest | 31.41 | 1:06.09 | |||||
26 | Magnus Linaa Dirdal | 2005 | DGI Østjylland | 31.34 | 1:06.30 | |||||
27 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 31.74 | 1:08.17 | |||||
28 | Peter Ladefoged | 2004 | DGI Sydøstjylland | 32.76 | 1:08.46 | |||||
29 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 33.86 | 1:08.75 | |||||
30 | Christian Schaarup | 2004 | DGI Østjylland | 33.16 | 1:08.83 | |||||
31 | Frederik Stordal Poulsen | 2004 | DGI Østjylland | 34.07 | 1:10.66 | |||||
32 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 35.38 | 1:12.65 | |||||
33 | Oliver Hansen | 2004 | DGI Fyn | 35.49 | 1:13.34 | |||||
34 | Niels Bjerrum | 2005 | DGI Sydvest | 35.21 | 1:13.39 | |||||
- | Pablo Guldhammer | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 28.90 | 1:00.19 | |||||
2 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 29.53 | 1:02.53 | |||||
3 | Andreas Skovgaard Hald | 2006 | DGI Østjylland | 31.44 | 1:04.20 | |||||
4 | Silas Birkkjær | 2006 | DGI Sydøstjylland | 30.57 | 1:04.87 | |||||
5 | Andreas Laursen | 2006 | DGI Østjylland | 31.81 | 1:05.84 | |||||
6 | Kasper Kühne | 2007 | DGI Sønder Jylland | 31.93 | 1:07.10 | |||||
7 | Tobias Holt | 2006 | DGI Sydvest | 33.26 | 1:08.71 | |||||
8 | Bertram Knudsen | 2006 | DGI Midtjylland | 32.87 | 1:08.77 | |||||
9 | Tobias Werge | 2007 | DGI Sønder Jylland | 32.90 | 1:09.74 | |||||
10 | Magne Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 33.12 | 1:10.64 | |||||
11 | Malthe Skau Rasmussen | 2006 | DGI Fyn | 33.82 | 1:10.77 | |||||
12 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | DGI Østjylland | 33.37 | 1:10.86 | |||||
13 | Noah Markussen | 2006 | DGI Nordjylland | 34.07 | 1:11.22 | |||||
14 | Magnus Bilde | 2006 | DGI Østjylland | 34.05 | 1:11.65 | |||||
15 | Bjørn van Barneveld | 2006 | DGI Sydøstjylland | 35.25 | 1:11.75 | |||||
16 | Marinus Storm | 2006 | DGI Østjylland | 35.14 | 1:12.13 | |||||
17 | Mikkel Rubæk | 2006 | DGI Nordjylland | 34.64 | 1:12.27 | |||||
18 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 34.72 | 1:12.63 | |||||
19 | Simon Brandi Bukballe | 2006 | DGI Østjylland | 35.35 | 1:12.77 | |||||
20 | Valdemar Theisen | 2007 | DGI Midtjylland | 35.11 | 1:12.88 | |||||
21 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | DGI Nordjylland | 34.77 | 1:13.27 | |||||
22 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 34.49 | 1:13.41 | |||||
23 | Mathias Tilsted | 2006 | DGI Sydøstjylland | 36.25 | 1:14.57 | |||||
24 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | DGI Sydvest | 37.44 | 1:15.56 | |||||
25 | Marius Sohnemann | 2007 | DGI Storstrømmen | 37.79 | 1:18.08 | |||||
26 | Ebbe Als Olsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 37.73 | 1:18.21 | |||||
27 | Oliver Jørgensen | 2006 | DGI Fyn | 36.30 | 1:19.08 | |||||
28 | Daniel Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 35.74 | 1:19.12 | |||||
29 | Patrick Gadeberg | 2007 | DGI Midtjylland | 38.28 | 1:19.52 | |||||
30 | Magnus Karlberg | 2007 | DGI Midtjylland | 38.11 | 1:19.69 | |||||
31 | Casper Clausen | 2007 | DGI Fyn | 38.07 | 1:21.68 | |||||
32 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 38.95 | 1:22.40 | |||||
- | Mikkel P. Christensen | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Sebastian Beier | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 34.78 | 1:12.96 | |||||
2 | Nikolaj Baars | 2008 | DGI Nordjylland | 36.16 | 1:15.01 | |||||
3 | Albert Olesen | 2008 | DGI Midtjylland | 36.81 | 1:16.56 | |||||
4 | Alexander Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 36.73 | 1:17.21 | |||||
5 | Lui Filipowicz | 2008 | DGI Østjylland | 36.65 | 1:17.99 | |||||
6 | Alfred Løkke | 2008 | DGI Østjylland | 36.70 | 1:18.20 | |||||
7 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | DGI Storstrømmen | 37.79 | 1:18.54 | |||||
8 | Fredrik Dalsgaard Anderse | 2009 | DGI Fyn | 37.15 | 1:19.70 | |||||
9 | Jeppe Grønfeldt | 2008 | DGI Sydøstjylland | 37.30 | 1:20.03 | |||||
10 | Christian Abrahamsen | 2009 | DGI Nordjylland | 39.50 | 1:20.43 | |||||
11 | Tobias Schwab | 2009 | DGI Nordjylland | 37.73 | 1:20.71 | |||||
12 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | DGI Nordjylland | 39.40 | 1:21.66 | |||||
13 | Magnus Manstrup | 2008 | DGI Nordjylland | 39.70 | 1:23.60 | |||||
14 | Emil Valters Peca | 2008 | DGI Midtjylland | 39.75 | 1:23.65 | |||||
15 | Anton Sandfeld Paulsen | 2008 | DGI Østjylland | 41.21 | 1:24.99 | |||||
16 | Ferdinand Lindal Jeppesen | 2008 | DGI Østjylland | 39.91 | 1:25.28 | |||||
17 | Gisli Magnusson | 2008 | DGI Sydøstjylland | 41.20 | 1:26.75 | |||||
18 | Alonso Luis Cayetano | 2009 | DGI Sønder Jylland | 41.37 | 1:27.00 | |||||
19 | Mikkel Laursen Vig | 2008 | DGI Østjylland | 42.18 | 1:27.22 | |||||
20 | Knud Storm | 2008 | DGI Østjylland | 41.76 | 1:27.43 | |||||
21 | William Kongslev | 2008 | DGI Storstrømmen | 41.54 | 1:29.11 | |||||
22 | Mads Peter Jensen | 2008 | DGI Nordjylland | 43.12 | 1:29.41 | |||||
23 | Max Fenger Pedersen | 2009 | DGI Fyn | 43.24 | 1:29.51 | |||||
24 | Gustav Vendelbo Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 43.59 | 1:29.85 | |||||
25 | Mantas D. Ilcus | 2008 | DGI Fyn | 43.67 | 1:30.57 | |||||
26 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 43.65 | 1:30.73 | |||||
27 | Kristian Knudsen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 43.23 | 1:35.12 | |||||
28 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | DGI Midtjylland | 44.67 | 1:37.27 | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Jakob Jensen | 2010 | DGI Fyn | 1:30.09 | ||||||
2 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | DGI Sydøstjylland | 42.39 | 1:30.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |