Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 26-07-1992 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 12-07-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
722 |
27.14 |
56.26 |
1:25.34 |
|
1:53.65 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
1:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
721 |
26.74 |
55.51 |
1:24.67 |
|
1:53.73 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
687 |
27.33 |
56.23 |
1:25.97 |
|
1:55.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
651 |
27.47 |
57.09 |
1:27.14 |
|
1:57.67 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
650 |
28.44 |
58.53 |
1:28.59 |
|
1:57.70 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Isberg |
2004 |
|
630 |
28.11 |
58.18 |
1:28.88 |
|
1:58.95 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
615 |
27.70 |
57.29 |
1:28.13 |
|
1:59.94 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
600 |
28.36 |
59.09 |
1:29.70 |
|
2:00.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
633 |
28.24 |
57.94 |
1:28.86 |
|
1:58.78 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Vergereau |
2004 |
|
628 |
29.12 |
59.42 |
1:29.37 |
|
1:59.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
598 |
28.77 |
59.47 |
1:30.67 |
|
2:01.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
565 |
28.31 |
59.08 |
1:31.04 |
|
2:03.31 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
560 |
28.92 |
1:01.04 |
1:32.16 |
|
2:03.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
557 |
29.30 |
1:00.97 |
1:32.72 |
|
2:03.93 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
518 |
29.37 |
1:01.12 |
1:34.22 |
|
2:06.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
515 |
28.54 |
1:00.04 |
1:32.30 |
|
2:07.22 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|