Results for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 31-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 15-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 28-06-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
681 |
27.75 |
1:01.00 |
1:39.49 |
|
2:09.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Arneskov |
2002 |
|
664 |
28.19 |
1:01.59 |
1:40.48 |
|
2:10.65 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
627 |
28.76 |
1:03.15 |
1:41.54 |
|
2:13.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
|
620 |
28.31 |
1:03.26 |
1:42.43 |
|
2:13.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
556 |
29.81 |
1:05.60 |
1:47.47 |
|
2:18.58 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
545 |
28.99 |
1:06.53 |
1:47.43 |
|
2:19.50 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
545 |
29.34 |
1:05.56 |
1:48.11 |
|
2:19.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oscar Kroos |
2004 |
|
528 |
30.45 |
1:09.38 |
1:47.76 |
|
2:20.98 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
|
550 |
29.59 |
1:04.99 |
1:47.47 |
|
2:19.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
534 |
29.45 |
1:05.95 |
1:48.52 |
|
2:20.43 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
533 |
30.16 |
1:08.27 |
1:49.17 |
|
2:20.56 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
529 |
29.22 |
1:06.65 |
1:47.74 |
|
2:20.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Noe |
2004 |
|
528 |
28.81 |
1:04.44 |
1:48.93 |
|
2:21.04 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Lystlund |
2003 |
|
525 |
30.37 |
1:08.28 |
1:49.05 |
|
2:21.24 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
521 |
29.32 |
1:06.13 |
1:48.74 |
|
2:21.67 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
|
482 |
30.73 |
1:10.25 |
1:51.14 |
|
2:25.36 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|