Tulokset Øst Junior/Senior Langbane 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 15-07-2010 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
720 |
1:04.00 |
2:11.99 |
3:19.21 |
|
4:23.74 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
706 |
1:04.19 |
2:12.49 |
3:20.07 |
|
4:25.55 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
695 |
1:03.97 |
2:11.07 |
3:18.87 |
|
4:26.90 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
679 |
1:03.70 |
2:12.81 |
3:21.58 |
|
4:28.90 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
677 |
1:03.33 |
2:11.03 |
3:19.99 |
|
4:29.26 |
|
|
A6 JGI-Swim |
4:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
661 |
1:05.28 |
2:14.18 |
3:22.74 |
|
4:31.33 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
655 |
1:04.54 |
2:13.01 |
3:21.88 |
|
4:32.16 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Lund |
2003 |
|
640 |
1:07.25 |
2:17.11 |
3:25.72 |
|
4:34.28 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
630 |
1:05.77 |
2:14.85 |
3:25.07 |
|
4:35.76 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
629 |
1:05.27 |
2:14.30 |
3:25.28 |
|
4:35.92 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
627 |
1:05.45 |
2:16.03 |
3:27.45 |
|
4:36.25 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
|
618 |
1:06.28 |
2:16.02 |
3:26.61 |
|
4:37.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
618 |
1:05.94 |
2:16.56 |
3:27.29 |
|
4:37.53 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
610 |
1:06.32 |
2:16.94 |
3:28.23 |
|
4:38.76 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
607 |
1:05.69 |
2:15.83 |
3:28.10 |
|
4:39.27 |
|
|
A6 JGI-Swim |
4:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
604 |
1:05.14 |
2:14.89 |
3:26.53 |
|
4:39.59 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
600 |
1:06.51 |
2:18.67 |
3:29.41 |
|
4:40.29 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
|
598 |
1:06.00 |
2:17.15 |
3:29.31 |
|
4:40.57 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
596 |
1:09.37 |
2:21.56 |
3:31.85 |
|
4:40.88 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
577 |
1:09.62 |
2:21.86 |
3:33.46 |
|
4:44.00 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
571 |
1:07.50 |
2:20.20 |
3:33.51 |
|
4:44.95 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
568 |
1:06.15 |
2:17.59 |
3:31.50 |
|
4:45.40 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
561 |
1:08.18 |
2:21.82 |
3:34.95 |
|
4:46.66 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
|
560 |
1:08.08 |
2:20.00 |
3:32.92 |
|
4:46.86 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
559 |
1:09.86 |
2:22.32 |
3:35.10 |
|
4:46.93 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
558 |
1:08.27 |
2:20.74 |
3:33.97 |
|
4:47.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
554 |
1:08.39 |
2:21.90 |
3:35.83 |
|
4:47.74 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anne Holm |
1999 |
|
554 |
1:09.13 |
2:22.96 |
3:36.25 |
|
4:47.77 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
4:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
553 |
1:08.13 |
2:21.97 |
3:35.50 |
|
4:47.92 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
549 |
1:11.36 |
2:24.63 |
3:36.75 |
|
4:48.67 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
4:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
546 |
1:10.39 |
2:24.23 |
3:36.79 |
|
4:49.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
544 |
1:08.36 |
2:20.94 |
3:35.47 |
|
4:49.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
541 |
1:08.33 |
2:21.29 |
3:36.52 |
|
4:50.02 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
538 |
1:10.88 |
2:24.38 |
3:37.63 |
|
4:50.57 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Annika Køhn |
2005 |
|
537 |
1:10.95 |
2:25.75 |
3:39.35 |
|
4:50.85 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
|
530 |
1:10.33 |
2:24.65 |
3:38.58 |
|
4:52.10 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
530 |
1:08.01 |
2:22.42 |
3:38.23 |
|
4:52.12 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Wilma Anker |
2004 |
|
527 |
1:09.43 |
2:23.35 |
3:37.67 |
|
4:52.59 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
526 |
1:08.84 |
2:22.26 |
3:37.45 |
|
4:52.87 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Filippa Eiler |
2005 |
|
517 |
1:10.92 |
2:25.43 |
3:39.93 |
|
4:54.54 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
508 |
1:10.85 |
2:25.77 |
3:41.64 |
|
4:56.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
|
507 |
1:12.53 |
2:28.09 |
3:42.65 |
|
4:56.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
504 |
1:09.59 |
2:24.73 |
3:41.30 |
|
4:57.05 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Malene Reynolds |
2005 |
|
503 |
1:11.18 |
2:26.74 |
3:42.44 |
|
4:57.20 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Natacha Munch |
2005 |
|
499 |
1:10.94 |
2:26.69 |
3:42.87 |
|
4:57.95 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Asta Palmund |
2005 |
|
493 |
1:09.56 |
2:27.19 |
3:45.36 |
|
4:59.28 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
491 |
1:10.37 |
2:25.53 |
3:42.75 |
|
4:59.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Emily Hansen |
2005 |
|
476 |
1:10.37 |
2:27.21 |
3:45.11 |
|
5:02.64 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
4:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
430 |
1:12.53 |
2:32.06 |
3:52.05 |
|
5:13.18 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
28 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|