Tulokset Øst Junior/Senior Langbane 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 04-07-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 778 | 3:59.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:52.78 | |||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 775 | 3:59.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:55.85 | |||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 744 | 4:02.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:55.60 | |||||||||
4 | Mads Rishøj | 1999 | 714 | 4:06.20 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:59.46 | |||||||||
5 | Alfred August Grubert | 2001 | 678 | 4:10.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:58.73 | |||||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | 673 | 4:11.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:04.20 | |||||||||
7 | Valdemar Kristensen | 2003 | 660 | 4:12.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:11.67 | |||||||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 659 | 4:12.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:13.57 | |||||||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | 634 | 4:16.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:11.92 | |||||||||
10 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 631 | 4:16.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:09.73 | |||||||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 626 | 4:17.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:14.77 | |||||||||
12 | Oscar Isberg | 2004 | 613 | 4:18.94 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:11.92 | |||||||||
13 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 606 | 4:20.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:13.32 | |||||||||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 597 | 4:21.22 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:14.83 | |||||||||
15 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 597 | 4:21.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:15.84 | |||||||||
16 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 592 | 4:21.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.77 | |||||||||
17 | Mikkel Roed | 2004 | 588 | 4:22.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:23.33 | |||||||||
18 | Sebastian Greisen | 2004 | 577 | 4:24.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:22.72 | |||||||||
19 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 574 | 4:24.73 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:16.36 | |||||||||
20 | Christoffer Weiss | 2001 | 571 | 4:25.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:09.19 | |||||||||
21 | Christoffer Weiss | 2002 | 567 | 4:25.86 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:18.68 | |||||||||
22 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 565 | 4:26.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:21.90 | |||||||||
23 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 565 | 4:26.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:18.55 | |||||||||
24 | Ole Hovmand | 2003 | 561 | 4:26.71 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 4:22.72 | |||||||||
25 | Oscar Kroos | 2004 | 561 | 4:26.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.09 | |||||||||
26 | Mads Lind | 2002 | 560 | 4:26.91 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:17.80 | |||||||||
27 | Emil Holm | 1996 | 559 | 4:27.11 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 4:19.34 | |||||||||
28 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 557 | 4:27.38 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:28.15 | |||||||||
29 | Andreas Hoffmann | 2003 | 557 | 4:27.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:22.26 | |||||||||
30 | Oliver Lystlund | 2003 | 550 | 4:28.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:20.35 | |||||||||
31 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 550 | 4:28.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:14.95 | |||||||||
32 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 549 | 4:28.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:22.98 | |||||||||
33 | Tobias Gammelvind | 2004 | 548 | 4:28.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.18 | |||||||||
34 | Noah Bred | 2003 | 547 | 4:28.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:26.92 | |||||||||
35 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 542 | 4:29.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:28.28 | |||||||||
36 | Mathias Immerkjær | 1999 | 542 | 4:29.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:20.92 | |||||||||
37 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 540 | 4:30.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:24.87 | |||||||||
38 | Andreas Gram Peters | 2001 | 538 | 4:30.42 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 4:19.56 | |||||||||
39 | Alexander Rendlev | 2001 | 529 | 4:32.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:17.63 | |||||||||
40 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 529 | 4:32.10 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 4:35.35 | |||||||||
41 | Lukas Frederiksen | 2004 | 528 | 4:32.14 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 4:29.22 | |||||||||
42 | William Studsgaard | 2004 | 527 | 4:32.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:24.39 | |||||||||
43 | Xander Pontoppidan | 2003 | 522 | 4:33.28 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:30.18 | |||||||||
44 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 512 | 4:35.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 4:33.01 | |||||||||
45 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 511 | 4:35.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:30.09 | |||||||||
46 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 496 | 4:37.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.03 | |||||||||
47 | Stefan Rasmussen | 2004 | 496 | 4:37.91 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 4:35.44 | |||||||||
48 | Philip H. Christensen | 2004 | 495 | 4:38.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:35.11 | |||||||||
49 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 486 | 4:39.75 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:34.50 | |||||||||
50 | Mats Krüger | 2004 | 475 | 4:42.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:37.34 | |||||||||
51 | Zilas Aarestrup | 2003 | 471 | 4:42.68 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.72 | |||||||||
52 | Julian Birch | 2004 | 450 | 4:46.99 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:32.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:46 |