Resultat för Øst Junior/Senior Langbane 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag kl. 1630
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 08:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 10-07-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 668 | 25.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.81 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 643 | 25.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.95 | |||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 629 | 25.98 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 25.38 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 627 | 26.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 24.76 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 603 | 26.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.07 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 603 | 26.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.38 | |||||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | 594 | 26.48 | ||||||
Næstved IF | 26.52 | |||||||||
8 | Antoine Montier | 1993 | 591 | 26.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.87 | |||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 571 | 26.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 563 | 26.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 26.17 | |||||||||
11 | William Textor Broch | 2001 | 562 | 26.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
12 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 560 | 27.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
13 | Rasmus Steenberg | 2000 | 559 | 27.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.71 | |||||||||
14 | Gustav Friberg | 1997 | 558 | 27.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 27.04 | |||||||||
14 | Joakim Brønnum | 1997 | 558 | 27.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.20 | |||||||||
16 | Carl Kirchhoff | 2002 | 556 | 27.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.08 | |||||||||
17 | Christoffer Weiss | 2002 | 555 | 27.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
18 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 548 | 27.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.87 | |||||||||
18 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 548 | 27.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.13 | |||||||||
20 | Elias Noe | 2004 | 548 | 27.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Holbæk Svømme Klub | 26.99 | |||||||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | 544 | 27.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
22 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 541 | 27.32 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.13 | |||||||||
23 | David Arneskov | 2002 | 541 | 27.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.91 | |||||||||
24 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 540 | 27.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.28 | |||||||||
25 | Oscar Isberg | 2004 | 537 | 27.39 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.13 | |||||||||
26 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 536 | 27.40 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 26.69 | |||||||||
27 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 532 | 27.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.05 | |||||||||
28 | Mads Steen Petersen | 1997 | 531 | 27.49 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.12 | |||||||||
29 | August Ryom | 2002 | 528 | 27.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
30 | Niels Ottosen | 1998 | 527 | 27.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.16 | |||||||||
31 | Mikkel Gummer | 2002 | 526 | 27.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
32 | Emil Steenberg | 2002 | 525 | 27.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.02 | |||||||||
33 | Mikkel Hjelm | 2003 | 519 | 27.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.30 | |||||||||
34 | William Kristensen | 2003 | 517 | 27.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.91 | |||||||||
35 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 516 | 27.76 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.86 | |||||||||
35 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 516 | 27.76 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.16 | |||||||||
37 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 511 | 27.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.57 | |||||||||
38 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 509 | 27.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.15 | |||||||||
39 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 507 | 27.92 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.50 | |||||||||
40 | Noah Bred | 2003 | 506 | 27.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
41 | Leo Badaker | 2002 | 505 | 27.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.35 | |||||||||
42 | Lucas Kaavé | 2004 | 505 | 27.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.94 | |||||||||
43 | William Ølshøj | 2004 | 503 | 27.99 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.10 | |||||||||
44 | Nicklas Andersen | 2001 | 502 | 28.02 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.12 | |||||||||
45 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 498 | 28.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.78 | |||||||||
46 | Jakob Schmidt | 1999 | 496 | 28.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.08 | |||||||||
47 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 491 | 28.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.97 | |||||||||
48 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 491 | 28.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.40 | |||||||||
49 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 486 | 28.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.20 | |||||||||
49 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 486 | 28.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
51 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 480 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.52 | |||||||||
52 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 476 | 28.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | |||||||||
53 | Tobias Gammelvind | 2004 | 474 | 28.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
54 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 472 | 28.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.06 | |||||||||
55 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 469 | 28.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
56 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 467 | 28.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.10 | |||||||||
57 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 465 | 28.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.43 | |||||||||
58 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 455 | 28.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.25 | |||||||||
59 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 454 | 28.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.55 | |||||||||
60 | Asger Johansen | 2003 | 451 | 29.03 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.93 | |||||||||
61 | Rasmus Pedersen | 2000 | 450 | 29.05 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 28.73 | |||||||||
62 | Alfred Hausting Balslev Jørgensen | 2004 | 449 | 29.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
63 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 442 | 29.22 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.04 | |||||||||
64 | Kasper Thorn | 2004 | 442 | 29.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
65 | Magnus Aasberg | 2001 | 441 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.31 | |||||||||
66 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 435 | 29.37 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
66 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 435 | 29.37 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.45 | |||||||||
68 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 435 | 29.38 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
69 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 431 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.64 | |||||||||
70 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 428 | 29.54 | ||||||
A6 JGI-Swim | 29.07 | |||||||||
71 | Harald Franck | 2003 | 425 | 29.60 | ||||||
Næstved IF | 28.73 | |||||||||
72 | Oliver Schultz | 2004 | 422 | 29.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.29 | |||||||||
73 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 410 | 29.97 | ||||||
A6 JGI-Swim | 29.81 | |||||||||
73 | Lucas Nielsen | 2004 | 410 | 29.97 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
75 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 395 | 30.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
75 | Alexander Slente | 2004 | 395 | 30.34 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 28.58 | |||||||||
77 | Alexander Hillhouse | 2004 | 394 | 30.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.24 | |||||||||
78 | Victor Toftehøj | 2003 | 358 | 31.34 | ||||||
A6 JGI-Swim | 31.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 08:40 |