Tulokset European Junior Championships
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 32 (Heats) - Official |
Competition name | European Junior Swimming Champ | Print Date | 17 July 2010 | |||
Competition place | Helsinki, Finland | Print Time | 10:35 | |||
Organizer | LEN | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 14 July 2010 |
Event 32, 100m Breaststroke Women, Heats |
CR: Ilaria SCARCELLA 1:07.49 2009-07-12 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Lisa Fissneider | 1994 | Italy | 33.86 | 1:10.84Q | |||||
2 | Marina Garcia Urzainqui | 1994 | Spain | 33.71 | 1:11.19Q | |||||
3 | Sara L Lougher | 1994 | Great Britain | 34.01 | 1:11.29Q | |||||
4 | Jenna Laukkanen | 1995 | Finland | 34.09 | 1:11.46Q | |||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Denmark | 33.81 | 1:11.49Q | |||||
6 | Tjasa Vozel | 1994 | Slovenia | 33.60 | 1:11.87Q | |||||
7 | Sofya Zhigunova | 1995 | Russia | 34.40 | 1:11.99Q | |||||
8 | Kinga Cichowska | 1994 | Poland | 34.30 | 1:12.68Q | |||||
9 | Carlotta Toni | 1995 | Italy | 34.81 | 1:12.90Q | |||||
10 | Claire Polit | 1995 | France | 34.13 | 1:13.18Q | |||||
11 | Fanny Deberghes | 1994 | France | 34.63 | 1:13.25Q | |||||
12 | Anastasia Sineva | 1995 | Russia | 35.05 | 1:13.44Q | |||||
13 | Sycerika Mc Mahon | 1995 | Ireland | 34.40 | 1:13.56Q | |||||
14 | Veera Kivirinta | 1995 | Finland | 33.96 | 1:13.65Q | |||||
15 | Ana Pinho Rodrigues | 1994 | Portugal | 34.48 | 1:13.83Q | |||||
16 | Jolien Vermeylen | 1994 | Belgium | 35.07 | 1:13.96Q | |||||
17 | Tina Meza | 1994 | Slovenia | 34.35 | 1:14.13Q | |||||
18 | Shani Stallard | 1994 | Ireland | 35.20 | 1:14.14Q | |||||
19 | Malin Westman | 1995 | Sweden | 35.13 | 1:14.21Q | |||||
20 | Stefania Recchia | 1995 | Italy | 34.84 | 1:14.22 | |||||
21 | Lina Westerlund | 1995 | Sweden | 35.25 | 1:14.36Q | |||||
22 | Ana Radic | 1994 | Croatia | 34.50 | 1:14.53R | |||||
23 | Elizaveta Bazarova | 1995 | Russia | 36.13 | 1:14.56 | |||||
24 | Laura Simon | 1994 | Germany | 35.55 | 1:14.62R | |||||
25 | Lina Rathsack | 1994 | Germany | 34.72 | 1:14.65 | |||||
26 | Pamela Gabrieli | 1994 | Italy | 34.93 | 1:14.91 | |||||
27 | Luna Elisabeth Soegaard | 1994 | Norway | 35.09 | 1:15.29 | |||||
28 | Vita Rehberger | 1995 | Slovenia | 35.59 | 1:15.44 | |||||
29 | Nicole Pichler | 1995 | Austria | 35.47 | 1:15.53 | |||||
30 | Stefanija Draganov C | 1994 | Serbia | 35.21 | 1:15.89 | |||||
31 | Christina Nothdurfter | 1994 | Austria | 35.57 | 1:16.04 | |||||
32 | Michaela Altova | 1994 | Czech Republic | 35.39 | 1:16.22 | |||||
33 | Kati Vesala | 1995 | Finland | 35.87 | 1:16.66 | |||||
34 | Diana Sarichev | 1994 | Israel | 35.92 | 1:17.43 | |||||
35 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Sweden | 36.72 | 1:17.71 | |||||
36 | Anna Maekinen | 1995 | Finland | 36.79 | 1:19.03 | |||||
37 | Beatriz Gomez Cortes | 1994 | Spain | 40.86 | 1:29.07 |
Generated by WinGrodan 1.18.18 | Print Date | 17 July 2010 |
Licensed to: Tampereen Seurat | Print Time | 10:35 |