Tulokset European Junior Championships
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 38 (Heats) - Official |
Competition name | European Junior Swimming Champ | Print Date | 18 July 2010 | |||
Competition place | Helsinki, Finland | Print Time | 09:46 | |||
Organizer | LEN | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 14 July 2010 |
Event 38, 400m Medley Men, Heats |
CR: Gergo KIS 4:16.82 2006-07-06 |
Place | Name | Born | Club | 100m | 200m | 300m | Finish | Status | ||
1 | Maxym Shemberyev | 1993 | Ukraine | 1:00.11 | 2:10.98 | 3:23.53 | 4:25.22Q | |||
2 | Raphael Stacchiotti | 1992 | Luxembourg | 59.88 | 2:09.46 | 3:24.99 | 4:25.43Q | |||
3 | Sergey Kashperskiy | 1992 | Russia | 1:00.05 | 2:08.88 | 3:23.98 | 4:26.35Q | |||
4 | Sam Van De Schootbrugge | 1993 | Great Britain | 1:00.05 | 2:07.93 | 3:26.74 | 4:26.60Q | |||
5 | Zsombor Szana | 1992 | Hungary | 59.13 | 2:07.48 | 3:26.22 | 4:26.84Q | |||
6 | Dan Wallace | 1993 | Great Britain | 1:00.50 | 2:09.00 | 3:24.04 | 4:26.93Q | |||
7 | Ganesh Pedurand | 1992 | France | 59.75 | 2:09.74 | 3:25.04 | 4:27.14Q | |||
8 | Jakub Maly | 1992 | Austria | 58.74 | 2:08.42 | 3:23.46 | 4:27.73Q | |||
9 | Paul Wudtke | 1992 | Germany | 1:00.23 | 2:09.20 | 3:25.71 | 4:28.35Q | |||
10 | Eduardo Solaeche Gomez | 1993 | Spain | 59.94 | 2:09.73 | 3:25.58 | 4:29.58Q | |||
11 | Ieuan Lloyd | 1993 | Great Britain | 1:00.75 | 2:11.53 | 3:28.31 | 4:29.61 | |||
12 | Ward Bauwens | 1993 | Belgium | 1:02.57 | 2:08.68 | 3:27.58 | 4:29.67R | |||
13 | Viktor B. Bromer | 1993 | Denmark | 1:00.56 | 2:09.18 | 3:28.22 | 4:30.03R | |||
14 | Ismael Rahmuni Del Pozo | 1992 | Spain | 59.43 | 2:09.90 | 3:26.49 | 4:30.35 | |||
15 | Petros Katsampanis | 1992 | Greece | 1:01.29 | 2:12.32 | 3:27.15 | 4:30.76 | |||
16 | Simone Geni | 1992 | Italy | 1:01.31 | 2:10.64 | 3:27.96 | 4:31.43 | |||
17 | Stefanos Chalintei-Christ | 1993 | Greece | 59.46 | 2:08.86 | 3:28.28 | 4:31.49 | |||
18 | Ivan Trofimov | 1992 | Russia | 59.25 | 2:06.42 | 3:25.81 | 4:31.51 | |||
19 | Marcin Suzin | 1993 | Poland | 1:00.66 | 2:11.45 | 3:27.80 | 4:31.54 | |||
20 | Maximilian Krueger | 1992 | Germany | 59.06 | 2:07.04 | 3:26.14 | 4:32.68 | |||
21 | Robert Bigelmann | 1992 | Germany | 1:01.82 | 2:11.76 | 3:30.00 | 4:32.88 | |||
22 | Pavol Jelenak | 1992 | Slovakia | 1:01.85 | 2:13.14 | 3:32.02 | 4:35.51 | |||
23 | Tal Hanani | 1993 | Israel | 1:01.76 | 2:12.47 | 3:32.70 | 4:36.20 | |||
24 | Ken Cortens | 1993 | Belgium | 1:03.70 | 2:15.47 | 3:34.81 | 4:38.07 | |||
25 | Frans Johannessen | 1992 | Denmark | 1:00.91 | 2:15.22 | 3:33.03 | 4:38.84 | |||
26 | Timur Dellaloglu | 1992 | Turkey | 1:02.11 | 2:14.43 | 3:31.07 | 4:38.90 | |||
27 | Nejc Jurjevcic | 1993 | Slovenia | 1:02.63 | 2:13.41 | 3:34.87 | 4:39.11 | |||
28 | Miguel Monteiro Diogo | 1993 | Portugal | 1:01.82 | 2:14.57 | 3:37.48 | 4:40.81 | |||
29 | Elijah Stolz | 1993 | Switzerland | 1:02.83 | 2:11.67 | 3:34.20 | 4:40.86 | |||
30 | Jere Laukkanen | 1993 | Finland | 1:06.28 | 2:17.72 | 3:36.62 | 4:40.96 | |||
31 | Marko Blazevski | 1992 | FYROM | 1:02.57 | 2:13.61 | 3:36.26 | 4:41.02 | |||
32 | Pavel Naroshkin | 1992 | Estonia | 1:03.80 | 2:18.46 | 3:40.41 | 4:41.93 | |||
33 | Yannick Kaeser | 1992 | Switzerland | 1:07.08 | 2:21.02 | 3:37.16 | 4:42.97 | |||
34 | Vitaliy Alpatov | 1993 | Ukraine | 1:03.42 | 2:19.81 | 3:39.48 | 4:43.58 | |||
35 | Alar Lodi | 1992 | Estonia | 1:05.88 | 2:18.39 | 3:39.99 | 4:45.47 | |||
36 | Ilja Jefimov | 1993 | Estonia | 1:04.24 | 2:20.55 | 3:41.55 | 4:49.83 | |||
37 | Yves Mauron | 1992 | Switzerland | 1:07.54 | 2:25.96 | 3:41.49 | 4:50.52 | |||
38 | Kristjan Juerisoo | 1993 | Estonia | 1:05.06 | 2:19.70 | 3:44.27 | 4:53.46 | |||
- | David Gregory | 1992 | Great Britain | DNS | ||||||
- | Marco Aldabe Bomstad | 1993 | Norway | DNS |
Generated by WinGrodan 1.18.18 | Print Date | 18 July 2010 |
Licensed to: Tampereen Seurat | Print Time | 09:46 |