2021-05-08   14:18:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hessun Vinstat 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 1, 4x50m Sekauinti Seka - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 Aurajoen Uinti Isot 1 28 Aurajoen Uinti Ry 1:51.97
Mohamed Ezzat 2001 01A613 +0.51
Joni Lairola 1992 92A232 27.26 27.26
Helmi Heinonen 2002 02A204 +0.10 27.26
Erika Bergström 1996 96A630 1:51.97 1:51.97
2 Aurajoen Uinti Jr3 14 Aurajoen Uinti Ry 2:08.61 +16.64
Nella Imponen 2007 07A517 +0.70
Lauri-Pekka Pakomäki 2006 06A235 33.97 33.97
Romeo Maranzani 2006 06A592 +0.44 33.97
Lotta Luotola 2008 08A400 2:08.61 2:08.61
3 Aurajoen Uinti Jr4 14 Aurajoen Uinti Ry 2:12.13 +20.16
Saga Räikkönen 2008 08A396 +0.85
Alex Mukkulainen 2006 06A534 35.86 35.86
Alex Yli-Salomäki 2006 06A458 +0.34 35.86
Roosa Junnila 2007 07A471 2:12.13 2:12.13
4 Aurajoen Uinti Jr2 14 Aurajoen Uinti Ry 2:12.23 +20.26
Joonatan Davie 2006 06A283 +0.65
Max Yli-Salomäki 2006 06A459 30.82 30.82
Linnea Koski 2007 07A075 +0.01 30.82
Emilie Sjösten 2008 08A074 2:12.23 2:12.23
5 Aurajoen Uinti Jr1 15 Aurajoen Uinti Ry 2:15.42 +23.45
Nardi Orenshtein 2005 05B076 +0.67
Veera Knuutila 2008 08A346 31.56 31.56
Saara Pakomäki 2008 08A225 +0.40 31.56
Linus Korin 2006 06A619 2:15.42 2:15.42
6 ÅSK Rollot 1 12 Åbo Simklubb 2:29.62 +37.65
Selma Syrjänen 2009 09A058 +0.77
Amos Korin 2008 08A377 37.06 37.06
Kaapo Virtanen 2008 08A295 +0.78 37.06
Cecilia Lietzén 2009 09A118 2:29.62 2:29.62
7 ÅSK Rollot 2 12 Åbo Simklubb 2:35.46 +43.49
Milo Kallio 2008 08A375 +0.90
Lisette Schaper 2009 09A390 40.09 40.09
Vilja Suominen 2009 09A159 +0.64 40.09
Niklas Honkanen 2008 08A378 2:35.46 2:35.46
8 Lus 1 13 Loimaan Uimaseura 2:38.77 +46.80
Matias Holma 2011 11A110 +0.66
Nea Nirhamo 2008 08A142 50.49 50.49
Venla Holma 2008 08A016 +0.67 50.49
Roope Piironen 2007 07A584 2:38.77 2:38.77
9 LUS  3 17 Loimaan Uimaseura 2:39.46 +47.49
Taavi Mattila 2006 06B224 +0.75
Jasu Nieminen 2007 07A443 44.00 44.00
Aino Kallio 2003 03A807 +0.63 44.00
Venla Ristimäki 2004 04B221 2:39.46 2:39.46
10 Rollo12 12 Aurajoen Uinti Ry 2:46.61 +54.64
Oiva Saarinen 2008 08A339 +0.61
Jan Virransuo 2008 08A764 37.93 37.93
Amelie Halkosaari 2009 09A138 +0.41 37.93
Sofia Ahvas 2010 10A077 2:46.61 2:46.61
11 ÅSK Rollot 3 12 Åbo Simklubb 2:51.18 +59.21
Matias Rauhala 2008 08A645 +0.73
Viola Tojander 2010 10A135 41.19 41.19
Eemeli Varonen 2009 09A038 +0.46 41.19
Helmi Rantala 2010 10A118 2:51.18 2:51.18
12 Rollo13 12 Aurajoen Uinti Ry 3:02.31 +1:10.3
Sisu Tikka 2009 09A677 +0.81
Laura Toivonen 2010 10A035 43.63 43.63
Erik Constable 2008 08A503 +0.47 43.63
Inkeri Rinnola 2010 10A126 3:02.31 3:02.31
13 ÅSK Rollot 5 11 Åbo Simklubb 3:04.50 +1:12.5
Vilma Keski-Korsu 2009 09A415 +0.90
Eino Rantala 2011 11A067 45.04 45.04
Lauri Seppälä 2010 10A220 +0.31 45.04
Emma Karimäki 2009 09A219 3:04.50 3:04.50
14 LUS 2 12 Loimaan Uimaseura 3:19.20 +1:27.2
Renne Piironen 2010 10A427 +0.75
Netta Kivelä 2008 08A975 52.04 52.04
Eveliina Salo 2008 08A985 +0.03 52.04
Tuomas Lumme 2008 08A976 3:19.20 3:19.20
- Aurajoen Uinti JT 16 Aurajoen Uinti Ry DSQ 10.11
Ajjuub Ezzat 2005 05A108 +0.57
Tuomas Toppinen 2005 05A167 27.14 27.14
Lilli Kulpakko 2005 05A070 +0.42
Matilda Laitinen 2004 04A243
- Rollo11 12 Aurajoen Uinti Ry DSQ 10.11
Romeo Manner 2008 08A104 +0.74
IAN GONZALEZ CATON 2008 08A328 36.73 36.73
Alina Niittymäki 2009 09A540 +0.31
Peppi Viljanen 2009 09A807
- ÅSK Rollot 4 12 Åbo Simklubb DSQ 10.11
Roope Rantanen 2008 08A646 +0.88
Jasper Pihlava 2008 08A695
Ida sulonen 2009 09A395 -0.12
Lotta Uusikartano 2009 09A690
Event official at: 12.9.2020 11.20.56
2020-09-12 13.28.28 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 2, 50m Selkäuinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb +0.82 30.53
2 Anu Ilander 1968 Helsingfors Simsällskap +0.67 35.91 +5.38
Event official at: 12.9.2020 11.21.21
2020-09-12 12.12.53 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 3, 50m Selkäuinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 JANI-PETTERI PUUSTINEN 1979 Aurajoen Uinti Ry +0.71 34.86
2 Marko Nieminen 1977 Loimaan Uimaseura +0.77 36.37 +1.51
3 Taito Nurmi 1961 Aurajoen Uinti Ry +0.76 38.03 +3.17
Event official at: 12.9.2020 12.05.27
2020-09-12 12.13.04 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 8 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Iida Korpi 2012 Åbo Simklubb +0.65 50.75
- Hildegard Brozinski 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.93 DSQ 6.4
Event official at: 12.9.2020 12.06.34
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 9-10 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 45.19
2 Helmi Rantala 2010 Porin Uimaseura +0.73 45.36 +0.17
3 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.64 46.71 +1.52
4 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb +0.77 48.98 +3.79
5 Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb 50.15 +4.96
6 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.82 50.40 +5.21
7 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.68 50.59 +5.40
8 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb +0.77 51.29 +6.10
9 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb +0.57 51.97 +6.78
10 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina +0.73 52.00 +6.81
11 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.98 52.01 +6.82
12 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura +0.72 53.35 +8.16
13 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb 53.36 +8.17
14 Aino-Maria Laakso 2010 Åbo Simklubb +0.84 57.63 +12.44
15 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.89 59.32 +14.13
16 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb +0.66 1:00.03 +14.84
17 Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb +0.80 1:00.20 +15.01
18 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb +0.76 1:00.35 +15.16
- Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.97 DSQ 6.4
- Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb DSQ 6.4
- Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb +0.80 DSQ 6.5
- Iina Raitaluoma 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.92 DSQ 8.4
- Emma Hartiala 2011 Aurajoen Uinti Ry DSQ 6.4
- Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 12.9.2020 12.06.34
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Venla Holma 2008 Loimaan Uimaseura +0.74 33.67
2 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 35.37 +1.70
3 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.82 35.47 +1.80
4 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 37.19 +3.52
5 Nea Nirhamo 2008 Loimaan Uimaseura +0.76 37.76 +4.09
6 Amanda Ruusuvaara 2008 Uimaseura Kaarina +0.73 38.30 +4.63
7 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 38.82 +5.15
8 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.89 39.62 +5.95
9 Ida-Linnea Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 42.43 +8.76
10 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.91 42.57 +8.90
11 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 45.50 +11.83
12 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.76 46.90 +13.23
13 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb +0.82 48.84 +15.17
14 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb +0.84 50.13 +16.46
15 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura +0.76 50.28 +16.61
16 Lova Sofia Elisabeth Sandberg 2009 Åbo Simklubb +0.84 53.02 +19.35
17 Peppi Viljanen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.67 58.97 +25.30
- Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura DSQ 4.4
- Tilda Kautto 2009 Åbo Simklubb +0.25 DSQ 4.4
Event official at: 12.9.2020 12.06.34
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.62 30.89
2 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.65 31.45 +0.56
3 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb +0.71 31.96 +1.07
4 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb +0.66 32.61 +1.72
5 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.74 33.80 +2.91
6 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.82 34.27 +3.38
7 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.85 34.78 +3.89
8 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura +0.75 35.76 +4.87
9 mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb +0.63 36.03 +5.14
10 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.80 36.36 +5.47
10 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry 36.36 +5.47
12 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina 36.79 +5.90
13 Aino-Maija Grönholm 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.69 37.83 +6.94
14 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.78 38.82 +7.93
15 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura +0.74 38.96 +8.07
16 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb +0.83 39.49 +8.60
17 Venla Rauta 2007 Åbo Simklubb +0.87 40.64 +9.75
- Julia Belov 2007 Porin Uimaseura DNS
Event official at: 12.9.2020 12.06.34
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.64 31.16
2 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura +0.56 31.45 +0.29
3 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.70 33.46 +2.30
4 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.78 34.25 +3.09
5 Linnea Ström 2003 Uimaseura Kaarina +0.75 37.03 +5.87
6 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura +0.78 39.19 +8.03
7 Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura +0.85 39.69 +8.53
- Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura DNS
Event official at: 12.9.2020 12.06.34
2020-09-12 13.15.16 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Frans Friman 2011 Åbo Simklubb +0.65 47.71
2 Alex Pentamo 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.62 49.71 +2.00
3 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura +0.64 54.43 +6.72
4 Eemeli Terho 2011 Åbo Simklubb +0.67 57.03 +9.32
5 Toivo Lumiainen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.86 1:12.21 +24.50
Event official at: 12.9.2020 12.17.46
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.84 41.67
2 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.88 41.75 +0.08
3 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.71 43.03 +1.36
4 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti Ry 44.03 +2.36
5 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.87 44.41 +2.74
6 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb 45.06 +3.39
7 Veikko Mikander 2009 Uimaseura Kaarina +0.85 47.63 +5.96
8 Veikka Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.66 47.76 +6.09
9 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.65 49.20 +7.53
10 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.73 51.94 +10.27
11 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.82 52.62 +10.95
12 Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.93 54.10 +12.43
13 Max Grimbaum 2010 Åbo Simklubb +0.75 54.79 +13.12
14 Aatos Rannila 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.85 55.77 +14.10
15 Joona-Oskar Ikonen 2010 Åbo Simklubb +0.84 57.98 +16.31
16 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina +0.69 1:00.08 +18.41
17 Renne Piironen 2010 Loimaan Uimaseura +0.73 1:00.35 +18.68
18 Lauri Vuori 2010 Aurajoen Uinti Ry 1:00.53 +18.86
19 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb +0.89 1:05.10 +23.43
- Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb DNS
- Mikael Haapanen 2009 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 12.9.2020 12.17.46
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 36.68
2 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.57 38.50 +1.82
3 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.82 38.99 +2.31
4 Otto Anttila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 42.09 +5.41
5 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.82 42.39 +5.71
6 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.84 42.63 +5.95
7 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 43.17 +6.49
8 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 43.26 +6.58
9 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 43.43 +6.75
10 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.87 44.67 +7.99
11 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.72 44.79 +8.11
12 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.89 46.17 +9.49
13 Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb +0.77 46.71 +10.03
14 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.77 48.07 +11.39
15 Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 48.40 +11.72
16 Tuomas Lumme 2008 Loimaan Uimaseura +0.74 51.72 +15.04
17 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb +0.80 52.24 +15.56
18 Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb +0.96 55.86 +19.18
- Viktor Hautala 2008 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 12.9.2020 12.17.46
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.58 27.34
2 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.71 29.92 +2.58
3 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 30.88 +3.54
4 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.65 31.17 +3.83
5 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.62 31.41 +4.07
6 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 31.47 +4.13
7 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura +0.69 31.75 +4.41
8 Jasper Oikarainen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.70 32.43 +5.09
9 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.83 33.39 +6.05
10 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.76 34.12 +6.78
11 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.96 34.45 +7.11
12 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.80 36.80 +9.46
13 Nicoló Manzone 2005 Åbo Simklubb +0.74 38.42 +11.08
14 Oliver Jokinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.73 38.66 +11.32
15 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.77 39.45 +12.11
16 Linus Korin 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.86 40.33 +12.99
17 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.87 42.39 +15.05
18 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.89 48.84 +21.50
- Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.29 DSQ 4.4
Event official at: 12.9.2020 12.17.46
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
- Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti Ry DNF
Event official at: 12.9.2020 12.17.46
2020-09-12 12.50.13 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 6, 50m Vapaauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb +0.85 28.02
2 Anu Ilander 1968 Helsingfors Simsällskap +0.80 30.63 +2.61
Event official at: 12.9.2020 12.26.03
2020-09-12 12.26.43 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 7, 50m Vapaauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Marko Nieminen 1977 Loimaan Uimaseura +0.86 28.89
2 Tero Nordström 1968 Aurajoen Uinti Ry +0.79 29.52 +0.63
3 JANI-PETTERI PUUSTINEN 1979 Aurajoen Uinti Ry +0.71 29.80 +0.91
4 Harri Lumme 1972 Loimaan Uimaseura +0.96 30.15 +1.26
5 Antti Wihanto 1962 Aurajoen Uinti Ry +0.81 30.67 +1.78
6 Taito Nurmi 1961 Aurajoen Uinti Ry +0.63 32.17 +3.28
7 Luka Milovanov 1976 Aurajoen Uinti Ry +0.94 32.58 +3.69
8 Mika Mikander 1970 Uimaseura Kaarina +0.72 32.88 +3.99
Event official at: 12.9.2020 12.26.57
2020-09-12 12.27.29 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 8 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Iida Korpi 2012 Åbo Simklubb 47.63
2 Hildegard Brozinski 2012 Aurajoen Uinti Ry 1:07.15 +19.52
Event official at: 12.9.2020 12.43.10
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 9-10 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb +0.74 35.37
2 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 37.30 +1.93
3 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.99 38.03 +2.66
4 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb +0.83 41.17 +5.80
5 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb +0.89 41.30 +5.93
6 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.90 41.91 +6.54
7 Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb +0.98 42.13 +6.76
8 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb +0.96 43.50 +8.13
9 Helmi Rantala 2010 Porin Uimaseura +0.82 44.07 +8.70
10 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.60 44.58 +9.21
11 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura +0.62 45.51 +10.14
12 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.86 47.28 +11.91
13 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb 47.52 +12.15
14 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina 48.51 +13.14
15 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry 48.57 +13.20
16 Iina Raitaluoma 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.98 49.48 +14.11
17 Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb +0.87 49.70 +14.33
18 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.99 49.93 +14.56
19 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb +0.40 52.21 +16.84
20 Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb +0.58 52.88 +17.51
21 Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb +0.53 53.84 +18.47
22 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb +0.85 56.58 +21.21
23 Aino-Maria Laakso 2010 Åbo Simklubb +0.73 59.19 +23.82
24 Emma Hartiala 2011 Aurajoen Uinti Ry 1:09.87 +34.50
- Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.56 DSQ 4.4
- Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb -0.63 DSQ 4.4
- Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 12.9.2020 12.43.10
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Venla Holma 2008 Loimaan Uimaseura +0.73 29.49
2 viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura +0.71 30.25 +0.76
3 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 30.80 +1.31
4 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.86 31.03 +1.54
5 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 32.32 +2.83
6 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.95 32.63 +3.14
7 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.78 32.67 +3.18
8 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 32.69 +3.20
9 Amanda Ruusuvaara 2008 Uimaseura Kaarina +0.81 32.82 +3.33
10 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.73 33.18 +3.69
11 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.81 33.31 +3.82
12 Nea Nirhamo 2008 Loimaan Uimaseura 34.25 +4.76
13 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.70 34.74 +5.25
14 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.69 34.75 +5.26
15 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka +0.82 35.01 +5.52
16 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 35.18 +5.69
17 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.86 35.88 +6.39
18 Ida-Linnea Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.63 36.22 +6.73
19 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb 37.58 +8.09
20 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.83 37.69 +8.20
21 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 37.98 +8.49
22 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.66 38.52 +9.03
23 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.70 39.17 +9.68
24 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.93 39.47 +9.98
25 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb +0.68 39.63 +10.14
26 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 40.10 +10.61
27 Emma Karimäki 2009 Åbo Simklubb +0.73 40.28 +10.79
28 Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura +0.83 41.96 +12.47
29 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura +0.82 43.11 +13.62
30 Nella Nylund 2008 Åbo Simklubb +0.80 43.89 +14.40
31 Peppi Viljanen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.53 47.19 +17.70
32 Lova Sofia Elisabeth Sandberg 2009 Åbo Simklubb +0.87 48.92 +19.43
33 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb +0.91 50.21 +20.72
34 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb +0.66 53.52 +24.03
35 Tilda Kautto 2009 Åbo Simklubb +0.82 56.70 +27.21
- Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb DNS
Event official at: 12.9.2020 12.43.10
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 27.69
2 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.84 28.06 +0.37
3 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.64 28.17 +0.48
4 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.86 28.36 +0.67
5 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 28.58 +0.89
6 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb +0.72 29.25 +1.56
7 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura +0.78 29.65 +1.96
8 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.79 30.10 +2.41
9 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 30.40 +2.71
10 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.83 31.07 +3.38
11 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura +0.85 31.24 +3.55
12 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.73 31.33 +3.64
13 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.72 31.55 +3.86
14 Aino Kurki 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.82 31.63 +3.94
15 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.81 31.73 +4.04
16 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 31.88 +4.19
17 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.57 32.06 +4.37
18 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.85 32.10 +4.41
19 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura +0.73 32.40 +4.71
20 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 32.74 +5.05
21 Aino-Maija Grönholm 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.44 32.94 +5.25
22 Rahma Ezzat 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.72 33.02 +5.33
23 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb +0.83 33.95 +6.26
24 Liia Kivi 2007 Åbo Simklubb +0.93 35.59 +7.90
25 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.83 35.96 +8.27
25 Venla Rauta 2007 Åbo Simklubb +0.89 35.96 +8.27
27 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina +0.82 36.24 +8.55
28 Mandi Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.97 36.61 +8.92
29 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.84 36.89 +9.20
30 Iiris Paloposki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 37.08 +9.39
31 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb +0.87 38.95 +11.26
- Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb +0.85 DSQ 4.4
- mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb +0.63 DSQ 4..4
- Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb +0.12 DSQ 4.4
- Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry DNS
- Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti Ry DNS
- Julia Belov 2007 Porin Uimaseura DNS
Event official at: 12.9.2020 12.43.10
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erika Bergström 1996 Aurajoen Uinti Ry +0.75 27.03
2 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.67 27.28 +0.25
3 Sanni Knuutila 1997 Aurajoen Uinti Ry +0.70 28.97 +1.94
4 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura +0.67 29.35 +2.32
5 Saana Vähämaa 2002 Rauman Uimaseura +0.79 29.63 +2.60
6 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.74 29.77 +2.74
7 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.68 30.05 +3.02
8 Peppi Kolari 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.77 31.49 +4.46
9 Ella Nore 2002 Rauman Uimaseura +0.74 31.65 +4.62
10 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb +0.65 32.73 +5.70
11 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura +0.98 32.82 +5.79
12 Linnea Ström 2003 Uimaseura Kaarina +0.78 33.02 +5.99
13 Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura +0.75 33.46 +6.43
14 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.76 36.19 +9.16
- Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura DNS
Event official at: 12.9.2020 12.43.10
2020-09-12 12.49.51 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry
Document
Results
Hessun Vinstat
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb +0.42 37.29
2 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura +0.69 48.46 +11.17
3 Alex Pentamo 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.97 49.69 +12.40
4 Eemeli Terho 2011 Åbo Simklubb +0.90 52.09 +14.80
5 Iivari Nurmi 2011 Aurajoen Uinti Ry 52.60 +15.31
6 Toivo Lumiainen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.58 1:01.94 +24.65
- Frans Friman 2011 Åbo Simklubb +0.41 DSQ 4.4
Event official at: 12.9.2020 13.01.49
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.73 35.71
2 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.84 35.87 +0.16
3 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.78 36.22 +0.51
4 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb +0.49 36.40 +0.69
5 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.73 38.14 +2.43
6 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.64 38.95 +3.24
7 Osku Laitinen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.99 40.64 +4.93
8 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb +0.85 40.67 +4.96
9 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.81 41.00 +5.29
10 Veikko Mikander 2009 Uimaseura Kaarina +0.81 42.55 +6.84
11 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry 43.65 +7.94
12 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.66 43.93 +8.22
13 Renne Piironen 2010 Loimaan Uimaseura +0.66 44.04 +8.33
14 Max Grimbaum 2010 Åbo Simklubb +0.79 45.71 +10.00
15 Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.90 46.67 +10.96
16 Veikka Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.83 46.99 +11.28
17 Joona-Oskar Ikonen 2010 Åbo Simklubb +0.90 48.59 +12.88
18 Aatos Rannila 2010 Aurajoen Uinti Ry 49.33 +13.62
19 Lauri Vuori 2010 Aurajoen Uinti Ry 53.78 +18.07
20 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina +0.80 54.79 +19.08
21 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb +0.50 55.33 +19.62
Event official at: 12.9.2020 13.01.49
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.82 30.59
2 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.64 31.81 +1.22
3 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 31.99 +1.40
4 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.69 32.30 +1.71
5 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.77 32.64 +2.05
6 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura +0.67 32.65 +2.06
7 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb +0.86 32.87 +2.28
8 Aku Peltonen 2007 Uimaseura Kaarina +0.89 32.92 +2.33
9 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.82 32.95 +2.36
10 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.71 33.95 +3.36
11 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.65 34.38 +3.79
12 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.56 34.69 +4.10
13 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 35.20 +4.61
14 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.94 35.38 +4.79
15 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.76 35.65 +5.06
16 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 35.79 +5.20
17 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.76 36.32 +5.73
18 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 36.48 +5.89
19 Otto Anttila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 36.76 +6.17
20 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb +0.89 37.33 +6.74
21 Sergey Tsygankov 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.79 37.63 +7.04
22 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 37.79 +7.20
23 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 38.14 +7.55
24 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.93 39.61 +9.02
25 Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb +0.68 40.11 +9.52
26 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.83 40.12 +9.53
27 Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.93 40.27 +9.68
28 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.90 40.34 +9.75
29 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb +0.53 41.33 +10.74
30 Tuomas Lumme 2008 Loimaan Uimaseura +0.77 43.65 +13.06
- Viktor Hautala 2008 Aurajoen Uinti Ry DSQ 4.4
- Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb DNS
- Marco Lusenius 2007 Aurajoen Uinti Ry DNS
- IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 12.9.2020 13.01.49
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.64 24.83
2 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.70 25.78 +0.95
3 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.69 26.45 +1.62
4 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura +0.76 27.08 +2.25
5 Luka Laaksonen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.74 27.11 +2.28
6 Jasper Oikarainen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 27.35 +2.52
7 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 27.49 +2.66
8 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.63 27.51 +2.68
9 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.68 27.73 +2.90
10 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.80 28.19 +3.36
11 ivan kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 28.50 +3.67
12 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.76 28.62 +3.79
13 Leevi Arvo 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.74 28.79 +3.96
14 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.44 28.91 +4.08
15 Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.44 29.26 +4.43
16 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.73 29.34 +4.51
17 Oliver Jokinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 29.39 +4.56
18 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.83 29.57 +4.74
19 Tomas Laine 2006 Åbo Simklubb +0.59 29.82 +4.99
20 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.72 31.47 +6.64
21 Peter Kanninen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.77 32.03 +7.20
22 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 32.13 +7.30
23 Kasper Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.59 32.43 +7.60
23 Nicoló Manzone 2005 Åbo Simklubb +0.73 32.43 +7.60
25 Casper Manzone 2005 Åbo Simklubb +0.64 33.49 +8.66
26 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.79 34.36 +9.53
27 Taavi Mattila 2006 Loimaan Uimaseura +0.69 36.35 +11.52
28 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.80 39.15 +14.32
- Linus Korin 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.59 DSQ 4.4