2021-05-08   15:54:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdturnering trin 2, 7. division, Svømmeklubben KVIK Kastrup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    1:09.32  2:21.83  3:35.24    4:49.39   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening    1:11.37  2:29.00  3:49.13    5:09.41   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    1:14.41  2:37.78  4:00.37    5:20.69   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    1:14.91  2:37.16  4:00.20    5:24.04   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    1:22.68  2:50.88  4:20.29    5:46.61   
Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:22.96  2:53.89  4:24.75    5:49.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    1:03.24  2:12.81  3:23.34    4:33.15   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    1:05.77  2:17.22  3:30.86    4:43.39   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    1:05.56  2:18.41  3:34.59    4:52.35   
Laurits Erichsen  2007  Rønne Svømme Klub    1:19.12  2:47.86  4:18.36    5:41.35   
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:20.39  2:49.51  4:18.50    5:41.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:54 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            30.72   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            31.25   
Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub            34.58   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            36.47   
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:23 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            26.67   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            26.85   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            29.37   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            29.40   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            30.94   
Samuel Lourenco  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.24  1:24.64  2:12.75    3:00.41   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    41.62  1:27.99  2:15.69    3:03.89   
Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    46.94  1:38.89  2:31.61    3:23.52   
Clara Johansen  2008  Rønne Svømme Klub    48.76  1:43.88  2:40.89    3:36.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:27 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    33.22  1:11.46  1:49.12    2:26.66   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    38.23  1:20.56  2:03.29    2:46.39   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            2:52.82   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    38.80  1:21.92  2:07.43    2:52.82   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            2:53.29   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    38.80  1:21.92  2:07.43    2:53.29   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.17  1:23.93  2:10.61    2:59.11   
Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub    43.85  1:34.63  2:27.62    3:18.78   
Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:47 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    32.61        1:08.78   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    35.16        1:13.50   
Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub    39.59        1:20.14   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    39.07        1:20.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:39 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    32.10        1:05.68   
Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening    31.61        1:05.72   
Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    35.19        1:14.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:03 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening    34.52  1:15.09  1:57.75    2:41.24   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    36.17  1:20.25  2:08.94    2:57.18   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    38.45  1:24.63  2:12.11    2:58.62   
Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub    39.60  1:28.66  2:20.39    3:11.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:34 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening    28.71  1:03.02  1:38.88    2:18.23   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    33.68  1:11.96  1:51.61    2:31.17   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    37.09  1:20.80  2:07.72    2:58.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:06 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            37.38   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            39.40   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            40.74   
Jasmin Jansuk Rømer  2007  Rønne Svømme Klub            44.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            30.06   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            33.44   
Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            34.65   
Samuel Lourenco  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.21   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            41.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    33.18  1:11.95  2:00.25    2:36.14   
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    37.59  1:20.71  2:07.32    2:46.08   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    36.89  1:19.86  2:11.11    2:48.07   
Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    34.79  1:19.11  2:11.08    2:52.45   
Clara Johansen  2008  Rønne Svømme Klub            DSQ  SW5.2 ej samt ber175 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:32 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening    30.78  1:09.16  1:49.62    2:23.13   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    33.47  1:10.98  1:52.39    2:26.23   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    33.54  1:11.99  1:54.78    2:28.70   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.96  1:23.14  2:07.73    2:47.66   
Laurits Erichsen  2007  Rønne Svømme Klub    45.10  1:36.34  2:33.52    3:17.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:22 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Bøgh  2002  Hørsholm Svømmeforening    32.47        1:07.27   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    33.48        1:09.05   
Julia Palotas  1999  Rønne Svømme Klub    33.99        1:09.83   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    34.67        1:13.31   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    35.35        1:13.53   
Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.76        1:14.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    28.22        58.07   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    28.04        59.04   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    28.55        59.25   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    29.40        1:02.32   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    29.58        1:02.37   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    32.29        1:07.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            31.74   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            34.30   
Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub            35.62   
Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            40.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            29.29   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            30.23   
Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            34.14   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            38.87   
Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub            39.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:25 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.34        1:25.50   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    40.69        1:25.78   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    41.15        1:26.50   
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.78        1:41.69   
Clara Johansen  2008  Rønne Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:57 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    34.62        1:11.97   
Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.70        1:12.78   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    36.79        1:18.53   
Laurits Erichsen  2007  Rønne Svømme Klub    43.07        1:36.57   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:28 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            28.46   
Maria Bøgh  2002  Hørsholm Svømmeforening            30.29   
Julia Palotas  1999  Rønne Svømme Klub            31.97   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            33.78   
Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:11 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            25.19   
Malthe Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            26.00   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            26.58   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            27.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:40 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    34.67  1:13.34  1:53.64    2:35.42   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    38.30  1:20.00  2:02.71    2:42.05   
Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub    40.84  1:24.84  2:07.41    2:49.06   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    39.96  1:23.79  2:08.85    2:52.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    34.11  1:12.20  1:50.99    2:27.85   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    36.43  1:16.15  1:57.04    2:36.44   
Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    37.24  1:19.00  2:02.95    2:46.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    33.02        1:13.65   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    35.52        1:16.94   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    37.44        1:21.90   
Jasmin Jansuk Rømer  2007  Rønne Svømme Klub    37.89        1:22.03   
Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    40.16        1:26.64   
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.41        1:28.93   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            DSQ  SW9.4ej samt ber 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            1:06.98   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    32.51        1:08.29   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    32.64        1:09.02   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.03        1:16.12   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    37.62        1:21.03   
Samuel Lourenco  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.88        1:22.19   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            DSQ  SW9.4ej samt ber 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:46 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    32.82        1:10.95   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening    34.89        1:14.61   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    36.75        1:22.48   
Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub    36.80        1:25.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:20 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening    28.31        59.93   
Malthe Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    30.81        1:03.27   
Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    29.37        1:03.96   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    36.63        1:20.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:49 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    32.29  1:07.89  1:43.14    2:18.21   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    32.03  1:07.61  1:44.60    2:20.77   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening    32.16  1:08.62  1:45.38    2:22.18   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    33.44  1:10.16  1:48.24    2:25.07   
Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.58  1:22.00  2:06.31    2:48.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:23 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    29.04  1:00.68  1:33.54    2:05.07   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3    30.20  1:03.50  1:37.41    2:11.46   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4    31.97  1:05.92  1:42.06    2:18.25   
Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub    35.00  1:14.21  1:54.29    2:32.51   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            2:39.72   
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.15  1:19.28  20:10.01    2:40.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:41 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 31, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik 3 - Damer  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            2:11.19   
  Siv Reimer  2006                 
  Laura Jørgensen  2007                 
  Julie Eriksen Tankmar  2006                 
  Molly Namensen  2006      2:11.19        2:11.19   
                     
Hørsholm Red Stags 2 - Damer  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:15.22   
  Freja Mathilde Kaas  2006                 
  Astrid Hjuler Britze  2006                 
  Maria Bøgh  2002                 
  Thilde Hjortshøj  2006      2:15.22        2:15.22   
                     
Kvik 4 - Damer  2007  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            2:26.79   
  Leonora Wahl-Brink  2007                 
  Sophie Harborg Fuchs  2007                 
  Zenia Englund  2008                 
  Vigga Skou  2008      2:26.79        2:26.79   
                     
Rsk - Damer  2007  Rønne Svømme Klub            2:29.50   
  Ida Sohn  2008                 
  Clara Johansen  2008                 
  Karla Bergmann  2007                 
  Jasmin Jansuk Rømer  2007      2:29.50        2:29.50   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:37 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdturnering Trin 2 - 7. Div.    Udskriftsdato  08 november 2020   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2020         
 
 
Løb 32, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hørsholm Red Stags 2 - Herrer  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:53.84   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      30.67        30.67   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      30.05        1:00.72   
  Malte Egholm Brøns  2003      26.85        1:27.57   
  Magnus Tullberg  2005      26.27        1:53.84   
                     
Kvik 3 - Herrer  2004  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 3            2:00.87   
  Mads Sørensen  2005      31.55        31.55   
  Lucas Svej  2005      33.80        1:05.35   
  Alexander Hillhouse  2004      28.85        1:34.20   
  Tobias Melhede  2006      26.67        2:00.87   
                     
Kvik 4 - Herrer  2006  Svømmeklubben Kvik Kastrup, 4            2:05.12   
  Herman Plehn Prehn  2007      33.93        33.93   
  Sebastian Højer Øster  2006      33.54        1:07.47   
  Emil Espinoza  2006      31.27        1:38.74   
  Marcus Skov Zacho  2006      26.38        2:05.12   
                     
Rsk - Herrer  2000  Rønne Svømme Klub            2:21.20   
  Malthe Berlin  2005      41.52        41.52   
  Karl Christiansen  2000      41.70        1:23.22   
  Malthe Berlin  2005      27.29        1:50.51   
  Laurits Erichsen  2007      30.69        2:21.20   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 november 2020 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner