Tulokset Vest Ã…rgangsmesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 28 juni 2021 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2021 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 765 | 28.99 | 59.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.64 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 705 | 30.07 | 1:01.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
3 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 629 | 30.48 | 1:03.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.20 | |||||||||
4 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 613 | 30.87 | 1:03.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.36 | |||||||||
5 | Villads Seneca | 2006 | 611 | 30.95 | 1:03.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.95 | |||||||||
6 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 585 | 1:04.92 | ||||||
DeltaSwim | 1:07.36 | |||||||||
7 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 567 | 31.79 | 1:05.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.35 | |||||||||
8 | Tobias Wemmelund | 2006 | 561 | 31.56 | 1:05.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.56 | |||||||||
9 | Magne Christian Hansen | 2006 | 557 | 31.78 | 1:05.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.36 | |||||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | 538 | 31.93 | 1:06.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
11 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 537 | 31.83 | 1:06.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
12 | Kasper Petersen | 2006 | 523 | 32.73 | 1:07.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.34 | |||||||||
13 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 514 | 33.05 | 1:07.75 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
14 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 513 | 32.63 | 1:07.80 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
15 | Oliver Heuer | 2006 | 512 | 31.98 | 1:07.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.50 | |||||||||
16 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 507 | 32.88 | 1:08.09 | |||||
H2Odense | 1:09.30 | |||||||||
17 | Mads Mølgaard | 2006 | 504 | 33.80 | 1:08.19 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.16 | |||||||||
18 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 502 | 32.58 | 1:08.29 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. | 1:17.58 | |||||||||
19 | Jonas Mathiasen | 2006 | 499 | 33.20 | 1:08.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
20 | Karl B. Jørgensen | 2006 | 496 | 32.99 | 1:08.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.23 | |||||||||
21 | Jacob Timmermand | 2006 | 493 | 32.11 | 1:08.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
22 | Anton Egholm Husted | 2006 | 492 | 34.68 | 1:08.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.27 | |||||||||
23 | Julius Schier | 2006 | 491 | 33.56 | 1:08.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.44 | |||||||||
24 | Johan H Brorson | 2006 | 456 | 34.15 | 1:10.54 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.78 | |||||||||
25 | Tobias Damsgaard | 2006 | 454 | 33.71 | 1:10.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
26 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | 454 | 34.34 | 1:10.62 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
27 | Sebastian Langvad | 2006 | 451 | 34.09 | 1:10.77 | |||||
Lyseng IF | 1:20.45 | |||||||||
28 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 440 | 32.95 | 1:11.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.00 | |||||||||
29 | Zilas Vilsen | 2006 | 440 | 34.23 | 1:11.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.40 | |||||||||
30 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 440 | 34.62 | 1:11.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
31 | Christian Stilling | 2006 | 436 | 34.57 | 1:11.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.11 | |||||||||
32 | Kasper Cludts | 2006 | 436 | 35.23 | 1:11.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.77 | |||||||||
33 | Ludvig L. Møller | 2006 | 436 | 34.62 | 1:11.60 | |||||
H2Odense | 1:17.19 | |||||||||
34 | David Hansen Hobolth | 2006 | 431 | 34.93 | 1:11.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.10 | |||||||||
35 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 422 | 34.46 | 1:12.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
36 | Anders Bank Hansen | 2006 | 421 | 35.76 | 1:12.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
37 | Anders Hansen | 2006 | 417 | 35.88 | 1:12.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.40 | |||||||||
38 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 415 | 35.07 | 1:12.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.17 | |||||||||
39 | Rasmus Olsen | 2006 | 409 | 35.70 | 1:13.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
40 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | 407 | 35.34 | 1:13.27 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. | 1:27.55 | |||||||||
41 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 402 | 35.92 | 1:13.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.96 | |||||||||
42 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 397 | 35.09 | 1:13.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.84 | |||||||||
43 | Christian N. Christensen | 2006 | 366 | 37.16 | 1:15.88 | |||||
Kolding SK | 1:20.07 | |||||||||
44 | Marcus Diego Bach | 2006 | 327 | 37.97 | 1:18.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.45 | |||||||||
45 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 322 | 39.01 | 1:19.20 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.61 | |||||||||
- | Daniel Marcus Le | 2006 | Akut syg | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.33 | |||||||||
- | Gustav Dyrbye | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 juni 2021 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:49 |