Resultater for Øst Børnemedley
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 467 | 37.77 | 1:19.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.62 | |||||||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 406 | 36.38 | 1:23.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.27 | |||||||||
3 | Asta Lukowski | 2010 | 399 | 38.01 | 1:24.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.47 | |||||||||
4 | Ida Langseth | 2010 | 399 | 39.84 | 1:24.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.72 | |||||||||
5 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 393 | 38.67 | 1:24.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
6 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 373 | 38.07 | 1:26.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
7 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 364 | 40.91 | 1:26.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.84 | |||||||||
8 | Victoria Dolling | 2010 | 359 | 39.80 | 1:27.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.76 | |||||||||
9 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 339 | 42.62 | 1:28.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.57 | |||||||||
10 | Annika Skovgren | 2010 | 338 | 41.26 | 1:29.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.79 | |||||||||
11 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 309 | 43.71 | 1:31.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.36 | |||||||||
12 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 309 | 42.95 | 1:31.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.51 | |||||||||
13 | Emilie Jakobsen | 2010 | 305 | 41.28 | 1:32.14 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:33.67 | |||||||||
14 | Madicken Markussen | 2010 | 297 | 42.40 | 1:32.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.05 | |||||||||
15 | Nia Sommer | 2010 | 297 | 43.14 | 1:32.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.46 | |||||||||
16 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 293 | 45.01 | 1:33.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.60 | |||||||||
17 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 292 | 41.82 | 1:33.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.55 | |||||||||
17 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 292 | 41.58 | 1:33.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.30 | |||||||||
19 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 292 | 42.95 | 1:33.44 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:33.26 | |||||||||
20 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 289 | 42.71 | 1:33.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.75 | |||||||||
21 | Ella Wolffbrandt | 2010 | 278 | 43.82 | 1:34.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.17 | |||||||||
22 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 277 | 43.68 | 1:35.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.17 | |||||||||
23 | Kristina Dragieva | 2010 | 276 | 45.63 | 1:35.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.88 | |||||||||
24 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 270 | 45.38 | 1:35.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.49 | |||||||||
25 | Josephine Esther Glad | 2010 | 269 | 44.49 | 1:36.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.76 | |||||||||
26 | Victoria Nørgaard | 2010 | 264 | 44.88 | 1:36.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.79 | |||||||||
27 | Nora Stølsgård | 2010 | 263 | 42.63 | 1:36.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
28 | Silke Holtz | 2010 | 262 | 45.09 | 1:36.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.87 | |||||||||
29 | Cecilie Grave | 2010 | 260 | 44.92 | 1:37.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.97 | |||||||||
30 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 253 | 45.71 | 1:38.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.60 | |||||||||
31 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 230 | 45.48 | 1:41.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:35.21 | |||||||||
32 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 211 | 47.06 | 1:44.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |