Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 18, 2021 to kesä 20, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
3:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.71 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 17.12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
2:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.10 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
3:03.95 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Raunio |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
3:10.24 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
3:11.42 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.64 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:15.43 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.29 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roosa Teho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
3:18.68 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.86 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
3:20.69 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.65 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
3:33.78 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.75 |
(-33.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:33.96 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.99 |
|
3:36.05 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.43 |
(-15.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saara Aaltonen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
4:27.95 |
+1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 17.12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.85 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
2:44.79 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.21 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
2:45.10 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.65 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:56.47 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.71 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
+0.81 |
|
2:56.80 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.38 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
3:01.33 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.55 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
3:01.68 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.64 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.81 |
|
3:02.47 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.90 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.39 |
|
3:03.56 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.64 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
|
3:03.99 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.79 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
3:05.53 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.56 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
3:07.34 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.52 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
3:07.35 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.25 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:12.06 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.20 |
(+8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
nelli savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:12.67 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.99 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aljean Kippola |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:15.98 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.25 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti selkäuinti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 17.12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.61 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
2:42.57 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.76 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
2:43.47 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.37 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.73 |
|
2:47.56 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.52 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
|
2:56.45 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.69 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
2:59.60 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.73 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
|
3:01.22 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.38 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:01.46 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.58 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
|
3:01.96 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.92 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.91 |
|
3:02.83 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.58 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:04.54 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.55 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
3:05.94 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.82 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:09.38 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.33 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:11.62 |
+32.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.35 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
|
3:12.98 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.07 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
|
3:17.68 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.67 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:18.00 |
+38.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.62 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:20.98 |
+41.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.35 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emmi Jokinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
3:23.36 |
+44.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.69 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Laine |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:25.19 |
+45.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.89 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Venla Viitaluoma |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
3:26.08 |
+46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
|
3:31.18 |
+51.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.40 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:53.11 |
+1:13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.29 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 17.12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
+0.71 |
|
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.55 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
2:37.26 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.18 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.43 |
|
2:37.33 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.50 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
2:40.48 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.47 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:44.18 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.13 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
2:52.09 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.66 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.93 |
|
2:55.27 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.07 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
3:16.61 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.13 |
(+13.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
3:48.98 |
+1:12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.47 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 17.12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
|
2:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.40 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
2:53.97 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.68 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kukka-Sofia Lievonen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:56.86 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.78 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Riia Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
3:00.66 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.02 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Väkinen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.75 |
|
3:14.77 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.11 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 17.12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Nieminen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
2:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.84 |
(+7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Tomperi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
2:56.33 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.05 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
3:04.32 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.02 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Niemi |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti. Selkäuinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 17.12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 17.13.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|