Results for REMA 1000 CUP
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.12 |
|
|
Gr1 |
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Nielsen |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.70 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.89 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.46 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.98 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.51 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
30.88 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
31.09 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.03 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.06 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.08 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.87 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.33 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
|
35.34 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
35.86 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.15 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.16 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
37.35 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.00 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
38.69 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.76 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helena Mary Riber |
2005 |
Stidsholt |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.38 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.91 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
34.04 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.90 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.90 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
36.03 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.46 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.92 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
42.84 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
44.81 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
51.37 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
54.42 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.42 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.47 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.87 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.55 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.46 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.57 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.87 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.13 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
43.41 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
53.57 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 18:10.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|