Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
1. okt 2021 to 3. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2010 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeexport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
309 |
37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
245 |
40.99 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.72 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
201 |
43.78 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 19:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeexport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.64 |
420 |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
365 |
35.89 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
+0.94 |
321 |
37.46 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
304 |
38.17 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
304 |
38.17 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.91 |
284 |
39.02 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
276 |
39.38 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
276 |
39.38 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
267 |
39.82 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.96 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.64 |
262 |
40.11 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Isabel Danevad |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.75 |
255 |
40.44 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.30 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
253 |
40.56 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
252 |
40.60 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
213 |
42.98 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
206 |
43.41 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.46 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
203 |
43.63 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Brogård Laursen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
188 |
44.75 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Udsvøm på mave eft. 25 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charlotta María Kristinsdóttir |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 19:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeexport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
457 |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
442 |
33.69 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
381 |
35.39 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
380 |
35.42 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.97 |
369 |
35.77 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
354 |
36.26 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.35 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
347 |
36.51 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.76 |
331 |
37.09 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.44 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
328 |
37.20 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
320 |
37.50 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.82 |
313 |
37.78 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(-10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
312 |
37.84 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
310 |
37.90 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
302 |
38.23 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.33 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
292 |
38.66 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.13 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.80 |
289 |
38.80 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
282 |
39.14 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.76 |
(-13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
281 |
39.15 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
278 |
39.31 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
275 |
39.47 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
274 |
39.51 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
270 |
39.70 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.91 |
260 |
40.18 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.75 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.90 |
258 |
40.29 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.89 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.60 |
257 |
40.33 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
246 |
40.95 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
236 |
41.50 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.60 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.76 |
230 |
41.86 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.71 |
230 |
41.87 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.95 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lone T. Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.84 |
228 |
41.96 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.41 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
226 |
42.11 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
200 |
43.83 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
199 |
43.91 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
195 |
44.26 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.83 |
193 |
44.37 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.54 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Emilia Danevad |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.98 |
192 |
44.43 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.01 |
(-11.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Kjær Routhe |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 19:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeexport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
620 |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
532 |
31.67 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
501 |
32.31 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
495 |
32.44 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
+0.66 |
491 |
32.53 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
438 |
33.80 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
431 |
33.98 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.61 |
415 |
34.41 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
+0.68 |
413 |
34.47 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
397 |
34.90 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
375 |
35.59 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.74 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
372 |
35.68 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
369 |
35.76 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
366 |
35.88 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
361 |
36.04 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
361 |
36.04 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
335 |
36.93 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
309 |
37.95 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Broholm Brixen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
306 |
38.06 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
302 |
38.26 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
295 |
38.55 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.62 |
289 |
38.79 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
288 |
38.87 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.18 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
+0.65 |
278 |
39.29 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
261 |
40.15 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.10 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
242 |
41.17 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Christensen |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
220 |
42.46 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Mollerup Hansen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
162 |
47.03 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svøm på mave før 25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 19:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeexport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.58 |
671 |
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
629 |
29.95 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
603 |
30.37 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
603 |
30.38 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
597 |
30.47 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.93 |
596 |
30.49 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melody Malú Odorico-Christe |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
562 |
31.10 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
562 |
31.10 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jazmin Jensen |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
523 |
31.86 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Lyseng IF |
+0.72 |
468 |
33.04 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
425 |
34.13 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
409 |
34.57 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
395 |
34.96 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
389 |
35.15 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
384 |
35.30 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.63 |
381 |
35.38 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
308 |
37.97 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.77 |
299 |
38.37 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.98 |
265 |
39.96 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
245 |
41.02 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
178 |
45.58 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.98 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Søby |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
156 |
47.64 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(+11.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Kreutz |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 19:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeexport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
694 |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
569 |
30.96 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
563 |
31.08 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
541 |
31.49 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
540 |
31.51 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
+0.68 |
519 |
31.94 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
500 |
32.33 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
470 |
33.01 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
448 |
33.53 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
444 |
33.63 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 19:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2021 19:47.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|