Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
1. okt 2021 to 3. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 2009 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
331 |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
198 |
1:26.21 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
65 |
2:04.41 |
+51.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.23 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afsæt på mave efter 25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 18:31:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
305 |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.21 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
298 |
1:15.19 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
293 |
1:15.59 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
289 |
1:15.95 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
282 |
1:16.58 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Persson |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
279 |
1:16.87 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.32 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
260 |
1:18.67 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
254 |
1:19.33 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
241 |
1:20.72 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.26 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edvin Smajic |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
240 |
1:20.79 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
229 |
1:22.10 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.83 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
211 |
1:24.35 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.68 |
(-13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
197 |
1:26.29 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.02 |
(-11.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Bille |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
184 |
1:28.35 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.16 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
183 |
1:28.43 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.61 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
176 |
1:29.63 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.22 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
170 |
1:30.63 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
157 |
1:33.00 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
155 |
1:33.41 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.53 |
(-18.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reinoud Heesen |
2008 |
Kristiansand SA |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Johannessen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Aynkron arme 60m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 18:31:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
432 |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
430 |
1:06.55 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
426 |
1:06.75 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
402 |
1:08.10 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
396 |
1:08.41 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
391 |
1:08.72 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.93 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
388 |
1:08.87 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
356 |
1:10.89 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
343 |
1:11.78 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
338 |
1:12.14 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
325 |
1:13.03 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Eriksen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
325 |
1:13.05 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
321 |
1:13.33 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
306 |
1:14.53 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
299 |
1:15.15 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
293 |
1:15.66 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
291 |
1:15.79 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
238 |
1:21.02 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
233 |
1:21.57 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
210 |
1:24.48 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.97 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Kalhøj Rasmussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
124 |
1:40.70 |
+34.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.11 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Svøm på mave eft. 25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 18:31:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
495 |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Marcus Le |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
416 |
1:07.31 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
413 |
1:07.44 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
407 |
1:07.78 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Stilling |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
396 |
1:08.43 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
393 |
1:08.57 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
387 |
1:08.92 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
384 |
1:09.13 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Dyrbye |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
371 |
1:09.93 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Olsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
356 |
1:10.90 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
330 |
1:12.71 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
303 |
1:14.80 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
297 |
1:15.25 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawlarm efter start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 18:31:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Finale |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
649 |
58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
628 |
58.68 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.63 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
607 |
59.33 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
584 |
1:00.12 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.73 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
583 |
1:00.13 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
581 |
1:00.21 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
559 |
1:00.99 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
557 |
1:01.06 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
550 |
1:01.31 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
545 |
1:01.52 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
529 |
1:02.12 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
527 |
1:02.19 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.63 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
525 |
1:02.29 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
513 |
1:02.77 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
512 |
1:02.79 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.63 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
499 |
1:03.33 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
484 |
1:03.99 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
481 |
1:04.12 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.41 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
474 |
1:04.42 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Jaworski |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
422 |
1:06.96 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
420 |
1:07.09 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
408 |
1:07.75 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
402 |
1:08.09 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
369 |
1:10.05 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.47 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
347 |
1:11.47 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
254 |
1:19.33 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
Kristiansand SA |
|
233 |
1:21.61 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.98 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 18:31:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 2003 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Klaus Guldsmed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
717 |
56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.09 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
|
706 |
56.43 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.99 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
653 |
57.92 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.16 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
648 |
58.06 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
647 |
58.09 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.52 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
643 |
58.23 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.84 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
636 |
58.43 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
631 |
58.57 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.39 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
623 |
58.83 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.78 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
598 |
59.65 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.19 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
593 |
59.79 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.49 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
|
580 |
1:00.25 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.40 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
577 |
1:00.36 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
562 |
1:00.90 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
551 |
1:01.30 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
518 |
1:02.56 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Stilling |
2003 |
Thisted Svømmeklub |
|
508 |
1:02.97 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
491 |
1:03.67 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
|
442 |
1:05.96 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-10-2021 18:31:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2021 19:41.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|