Resultater for DM JUNIOR KORTBANE
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
torsdag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe svømmehal |
Arrangør |
Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2021 to 7. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer - Indledende |
|
|
DK SENIO |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve, Danmark |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
56.57 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.80 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
56.61 |
+0.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.45 |
|
56.91 |
+0.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
56.99 |
+0.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.90 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
57.87 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.46 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.22 |
|
58.03 |
+1.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
58.19 |
+1.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.73 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
|
58.84 |
+2.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
|
58.89 |
+2.32 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
|
59.16 |
+2.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.01 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
59.52 |
+2.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
59.65 |
+3.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
|
59.84 |
+3.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
|
1:00.31 |
+3.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.56 |
|
1:00.45 |
+3.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:00.50 |
+3.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:00.51 |
+3.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.43 |
|
1:00.57 |
+4.00 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:00.90 |
+4.33 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.36 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
|
1:01.16 |
+4.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
|
1:01.21 |
+4.64 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.68 |
|
1:01.23 |
+4.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.71 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
|
1:01.24 |
+4.67 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.24 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:01.25 |
+4.68 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
|
1:01.47 |
+4.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
1:01.54 |
+4.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.22 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:01.69 |
+5.12 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.77 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.47 |
|
1:01.72 |
+5.15 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:01.76 |
+5.19 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.50 |
|
1:01.79 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:01.91 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:02.02 |
+5.45 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
|
1:02.05 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:02.10 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:02.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:02.11 |
+5.54 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.45 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:02.36 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:02.38 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:02.39 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:02.48 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.26 |
|
1:02.53 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.50 |
|
1:02.62 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:02.65 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:02.79 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:02.87 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.07 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.08 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:03.28 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.52 |
|
1:03.46 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:03.50 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jonatan Lyck Falk |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:03.68 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.74 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.47 |
|
1:03.76 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.52 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.50 |
|
1:03.77 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.83 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Cornelius Olsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:03.79 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
William Bogø Andersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:03.80 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.48 |
|
1:03.80 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.57 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
|
1:03.91 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
|
1:04.10 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.27 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.50 |
|
1:04.32 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:04.37 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.29 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.44 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
|
1:04.47 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:04.81 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:04.92 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
1:04.97 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:05.06 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.54 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:05.11 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Noah Anker-Møller |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.57 |
|
1:05.16 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
|
1:05.41 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.52 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Oliver Heuer |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:05.52 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.15 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:05.59 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:05.66 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.52 |
|
1:05.67 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.97 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.69 |
|
1:05.98 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.39 |
|
1:06.06 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:06.10 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.50 |
|
1:06.28 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:06.31 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:07.54 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:07.85 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Hannibal Wamberg |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:08.03 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.72 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.47 |
|
1:10.39 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2021 10:16:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2021 11:05.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|