Resultat för DM JUNIOR KORTBANE
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
søndag 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe svømmehal |
Arrangør |
Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2021 to 7. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.13 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Gladsaxe (DEN) |
07-11-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.54 |
|
31.13 |
|
|
|
DJR |
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
31.83 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
|
31.91 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
|
32.19 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
|
32.50 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
33.19 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.59 |
|
33.44 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Villum Færch |
2005 |
Herlev Svømning |
|
|
33.46 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-11-2021 18:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.13 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Gladsaxe (DEN) |
07-11-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
+0.74 |
|
33.75 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
|
33.96 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
34.07 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Schousboe |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
34.15 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
|
34.19 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.54 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.25 |
|
34.64 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-11-2021 18:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer - C Finale |
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.13 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Gladsaxe (DEN) |
07-11-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Reuter |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.65 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.68 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.61 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Weber |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
34.73 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.78 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.81 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.84 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.84 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-11-2021 18:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-11-2021 18:08.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|