Results for Region Syd Turnering 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
25. sep 2021 to 25. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
34.74 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
35.07 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.56 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
37.05 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.12 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.33 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.08 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.29 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
41.34 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
41.52 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.84 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.01 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Opstrup Bjergbæk |
2009 |
Blåvandshuk Svømmeklub |
|
|
42.55 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.79 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Borup |
2008 |
Frem Odense |
|
|
43.72 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.42 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laurits Foged Mortensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
53.85 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christian Hejlskov |
2008 |
Kolding SK |
|
|
54.39 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
|
55.87 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Lyngbo |
2008 |
Blåvandshuk Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevægelse 25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:29:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2010-2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.04 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
52.38 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.59 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.91 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:29:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2012-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maveliggende 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maveliggende 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Patterson |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:29:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 10:41.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|