Resultater for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
25. sep 2021 to 25. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer Årg. 2005-2007 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
29.46 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
29.63 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.23 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
30.31 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.32 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.09 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.25 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Skibelund |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.16 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkeline Fugleberg |
2007 |
Blåvandshuk Svømmeklub |
|
|
33.69 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
35.17 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dina Pedersen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.30 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.62 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.11 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.55 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.83 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristiane Kathrine Mukasa |
2008 |
Blåvandshuk Svømmeklub |
|
|
35.26 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.35 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.36 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Bay |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.95 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
36.16 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.17 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Licht |
2009 |
Kolding SK |
|
|
36.49 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.31 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
37.40 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
|
39.36 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rishika Shankarganesh |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
41.96 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
46.66 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
|
49.49 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50.02 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011-2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jemima Patterson |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
48.42 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.70 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
|
51.88 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna-Edith Madsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 11:45.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|