Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:57.76 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:12.31 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.38 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.04 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.80 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.53 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.54 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.45 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.59 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.78 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.52 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.31 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.96 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.75 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joshua Michael Barchard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.51 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.90 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.54 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.52 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.50 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.06 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.16 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.06 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.93 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.96 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.26 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.37 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.81 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.30 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.82 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Brice Meierhans |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.82 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.57 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.14 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.33 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.39 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.01 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.30 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:41.63 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Knakkergaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.74 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:20.85 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Quvang |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:22.92 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 11:27.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|