Tulokset Sigma Speed stævne 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.40 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.87 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.03 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.97 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.96 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:00.29 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:07.44 |
+42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:03:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.54 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.57 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.86 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:13.03 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.85 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.08 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.70 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.78 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.38 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.45 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.72 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.86 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.16 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.93 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.19 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.22 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.33 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.47 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.59 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.59 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.30 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.99 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.10 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.17 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.47 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.92 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.95 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.63 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.01 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elise Vedel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.59 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:37.28 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:03:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:12.41 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.60 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:20.61 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:21.01 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.35 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.37 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.75 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:40.89 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:10.76 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Demuth Andersen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:03:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 14:04.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|