Resultater for Ruskauinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.78 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.14 |
(-24.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.06 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.30 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:31.07 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:34.10 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.36 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.92 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.84 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.63 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:48.97 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
Yhden käden käännös |
|
|
|
8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:06.13 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.48 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:08.87 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:09.43 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:11.12 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.13 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:13.70 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:15.13 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.89 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.63 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
53.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.38 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.66 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.02 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.14 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.85 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.01 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.62 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.99 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.67 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.14 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.81 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.59 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mostafa Ismail |
1989 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.77 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.78 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.13 |
+42.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.51 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 16:48:53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|