Tulokset Ruskauinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai iltajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Butterfly Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.46 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.34 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.87 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.66 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.25 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:38.86 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.14 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:45.32 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.32 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:55.58 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.17 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:57.47 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Butterfly Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:06.67 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meri Elo |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:07.05 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:11.73 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.17 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:13.68 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.16 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:14.31 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.15 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.25 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:16.81 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:17.07 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.36 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.77 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.15 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.96 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:19.98 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:22.61 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:23.09 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.48 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:24.26 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:27.10 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:35.77 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.87 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:40.49 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.63 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:41.77 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.36 |
(-17.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.83 |
+49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Butterfly Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:05.53 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.65 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.16 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:06.35 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.39 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.72 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.32 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olga emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.47 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:09.42 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.68 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.59 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.52 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:12.94 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.48 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.50 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.86 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:23.01 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 16:39:47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|