Tulokset Ruskauinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai iltajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Individual Medley Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.38 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.41 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.46 |
(-33.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.75 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.67 |
(-22.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.44 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.08 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:00.75 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.41 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:01.43 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.91 |
(-12.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:02.85 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.13 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:04.33 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.14 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:05.26 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.35 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:06.88 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.66 |
(-9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:09.14 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.38 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:09.63 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.53 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:10.26 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.84 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:18.02 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.56 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:26.95 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.55 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:30.03 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
3:31.21 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:32.99 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:37.12 |
+44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:42.72 |
+50.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.17 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:44.20 |
+51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:49.38 |
+56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:53.11 |
+1:00.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.42 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:55.68 |
+1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
4:00.60 |
+1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:12.88 |
+1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:18.25 |
+1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Individual Medley Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.82 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:27.75 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.54 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.09 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.35 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:32.91 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.54 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:32.92 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.21 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:35.56 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.90 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:36.27 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.33 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
2:42.22 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.51 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:44.89 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.91 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:45.43 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.31 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:47.90 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.29 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:49.68 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.05 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:53.21 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.12 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.18 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.43 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Individual Medley Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.38 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.84 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.32 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:41.53 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.83 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:43.26 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.97 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:46.52 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.42 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:51.53 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:39.92 |
+1:17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.09 |
(-21.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 18:37:24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|