Resultater for STT Efterårsstævne 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.97 |
|
3:35.60 |
|
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(+19.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
4:03.99 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(+47.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
4:12.75 |
+37.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(+56.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:26.00 |
|
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(-14.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
2:32.32 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.30 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
2:41.61 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.00 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
2:51.19 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.69 |
(+7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:51.26 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.60 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
2:58.31 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.33 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.58 |
|
3:06.60 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.63 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:11.41 |
|
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 2:06.28 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:17.62 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.95 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:17.69 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.01 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:23.56 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.03 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaare Asskildt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:50.50 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.16 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 18:46.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|