Resultater for STT Efterårsstævne 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.88 |
|
1:18.64 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.62 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:22.35 |
+3.71 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:26.38 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:24.19 |
+5.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:29.19 |
+10.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:31.48 |
+12.84 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:32.87 |
+14.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.60 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.50 |
|
1:34.87 |
+16.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.20 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:36.03 |
+17.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.01 |
(-17.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
1:36.11 |
+17.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:09.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:36.69 |
+18.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.29 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
|
1:36.70 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:09.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:36.81 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.53 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:37.11 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
|
1:37.50 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.41 |
(-13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:40.85 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.74 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:41.78 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.55 |
|
1:45.82 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:00.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
|
1:51.55 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.00 |
(-55.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
1:52.41 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.73 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:54.44 |
+35.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
|
2:10.27 |
+51.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-34.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-1:35.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:05.71 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.95 |
|
1:05.75 |
+0.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
|
1:05.92 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:08.73 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.76 |
+4.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:11.63 |
+5.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:12.36 |
+6.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
1:12.49 |
+6.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:12.60 |
+6.89 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(-21.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:14.44 |
+8.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:15.15 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:17.02 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
1:18.25 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:18.55 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:18.96 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
|
1:19.69 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:20.52 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
|
1:20.96 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
|
1:21.05 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.83 |
|
1:21.25 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:21.52 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:28.08 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.51 |
|
1:28.26 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.30 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:28.38 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:34.23 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.24 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.92 |
|
1:35.61 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.18 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Nationalt Træningscenter |
+0.72 |
|
56.80 |
|
|
- |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:02.16 |
+5.36 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:02.61 |
+5.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.15 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:03.11 |
+6.31 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
1:03.31 |
+6.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:03.89 |
+7.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
|
1:04.28 |
+7.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:04.44 |
+7.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
1:04.91 |
+8.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:05.01 |
+8.21 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:05.72 |
+8.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:08.03 |
+11.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Bryde Jørgensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:08.32 |
+11.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:08.85 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.75 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
|
1:09.84 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:10.56 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:11.03 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
1:11.30 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:14.67 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.84 |
+19.04 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:19.25 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|